Laimėjo mažiau nei būtų galėję...

2024-06-23
Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos varžybose dalyvavusios Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vaikinų ir merginų komandos.
Lietuvos kaimo vietovių mokyklų lengvosios atletikos varžybose Šiauliuose mūsų rajonui atstovavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos merginų ir vaikinų komandos (treneriai Dainora Grevienė, Audrius Urmulevičius). 400 metrų bėgimo rungties čempionės vardą iškovojo Iveta Bumbulytė. Merginų rinktinė tarp 17 komandų užėmė šeštą vietą, vaikinai (18 komandų) liko septinti. Pastariesiems dėl įvairių objektyvių priežasčių negalėjo talkinti net trys lyderiai, kurie tikrai būtų padėję prasimušti į prizininkus.

Merginų 400 metrų bėgimo varžybose (18 dalyvių) greičiausia buvo švėkšniškė Iveta Bumbulytė, aplenkusi finale Radviliškio ir Raseinių rajonų bėgikes. Iveta finišavo pirma. Jos laikas – 1:13,77 min. Komandai pelnė 21 tašką.  Sveikinam čempionę, kuriai lapkričio mėnesį sukaks 15 metų. Antra atbėgo Sidabravo gimnazijos (Radviliškio r.) lengvaatletė 18 metė Emilija Samuilytė – 1:14,72 min., 19 tšk. Trečia prizininkė – Greta Urbutytė (Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija) – 1:15,17 min., 18 tšk. Šioje rungtyje Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos komandai 8 taškus pridėjo Paulina Šarkaitė, įveikusi nuotolį per 1:20,86 min. (13 v.).

Šuolio į aukštį varžybose Nojus Žmūrikas perskriejo kartelę, iškeltą į 1,70 metro aukštį, o Skaistė Goštautaitė įveikė 1,30 m aukštį. Nojus užėmė 4-ą vietą (16,5 tšk.), Skaistė – 5-ą (15,5 tšk.). Matas Rumšas, peršokęs 1,55 m aukštį, liko 11-as ir uždirbo vaikinų komandai 10 tšk. Tarp vaikinų (14 dalyvių) aukščiausiai šoko Eimantas Užalevičius (Kauno r., Babtų gimn.). – 1,80 m. Merginų grupės (11 d.) varžybas laimėjo Meida Kulikauskaitė (Kauno r. Babtų gimn.) – 1,45 m.  Šuolio į tolį varžybose (19 d.) Deividas Jušas užėmė 6-ą vietą – 5,42 m, 15 tšk. Nugalėjo Jonas Šiuparas (Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimn.) – 5,76 m. Merginų rutulio stūmimo varžybose (18 d.) Darija Sūdžiūtė 3 kg įrankį nustūmė 9,53 m – 5 vieta, 16 tšk. Čempionės Rugilės Gasėnaitės (Pakruojo r. Žeimelio gimn.) rezultatas – 11,13 m. Vaikinų 1 000 m bėgime (17 d.) Nojus Žmūrikas finišavo 7-as – 3:13,08 min., 14 tšk. 100 m greičiausiai bėgo Martynas Kolupaila (Kauno r. Babtų gimn.) – 11,40 s. Lenktyniavo 21 sprinteris. Švėkšniškis Justas Macijauskas pateko į finalą ir užėmė 8-ą vietą – 12,87 s. Švėkšnos vaikinai surinko 68,5 taško ir liko septinti. Komandai pritrūko net trijų lyderių, galėjusių pretenduoti į prizines vietas. Kas sutrukdė? Trauma, liga, laidotuvės, paskutinio skambučio renginys. Taip, sutapo. Tarp vaikinų rinktinių nugalėjo Kauno r. Babtų gimnazijos lengvaatlečiai – 93 tš., antrą vietą užėmė Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimn. komanda – 86 tšk., trečiaisiais prizininkais tapo Šilalės r. Pajūrio S. Biržiškio gimn. auklėtiniai – 79,5 tšk. Autsaiderio (18 vieta) Jonavos r. Bukorių mokyklos-DC komanda pelnė 16 tšk.

Merginų komandų ginčą laimėjo Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimn. rinktinė – 98 tšk., antrą vietą užėmė Šilalės r. Pajūrio S. Biržiškio gimn. auklėtinės – 86,5 tšk., trečios – Kauno r. Babtų gimn. merginos – 83 tšk. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos lengvaatletės šeštos – 73,5 tšk. 17-ą vietą užėmė Akmenės r. Kruopių pagrindinės mokyklos komanda – 39 tšk.