Kelmėje varžėsi šalies mažosios raketės senjorai

2024-06-28

Kelmės sporto arenoje birželio 9 dieną vyko Lietuvos stalo veteranų 50-asis čempionatas. Šilutės ST klubo „Varmas“ (vadovas Jonas Piekautas) garbę sėkmingai gynė Algis Mykolas Šaulys (Bikavėnai) ir Zigmas Tamošiūnas (Šilutė). Pirmasis iškovojo 3 sidabro medalius, antrasis – 1 bronzos.

“Varmo“ vyrų amžiaus grupė – 75-79 metai, 11 dalyvių. Solidūs senjorai, bet mažąją raketę dar laiko tvirtai, nelinkę nusileisti net gerokai jaunesniems. A.M. Šaulys šalies II lygos komandų pirmenybėse gerai talkina Šilutės komandai „Varmas-Štormas“. Jis gynėjas, pasižymintis pavieniais stipriais smūgiais, galintis trinktelėti tiek kaire raketės puse, tiek dešine, dengta klaidinančiais ilgais dantukais. Panašiu stiliumi žaidžia ir Z. Tamošiūnas.

Vyrų vienetų varžybose (žaista 2 minusų sistema) A.M. Šaulys pasiekė finalą. Pakeliui teko susikauti ir su Z. Tamošiūnu. Dvikova buvo atkakli, prireikė visų penkių setų kol viršų paėmė A. M. Šaulys – 3:2. Pusfinalyje A.M. Šaulys nugalėjo Vydūną Armošką (Šiauliai) – 3:0. Finale A. M. Šaulys susitiko su amžinu varžovu Stasiu Rimeikiu (Druskininkai), irgi gynėju, tik pačiu kantriausiu. Laimėjo S. Rimeikis. A. M. Šaulys apdovanotas sidabro medaliu. Vyrų dvejetų varžybose A. M. Šaulys kartu Valdemaru Lapinsku (Utena) pelnė sidabro medalius – pralaimėjo finalą Povilui Bagužiui (Panevėžys) ir Stasiui Rimeikiui – 1:3. A. M. Šaulys sidabro medalį pelnė ir mišrių dvejetų varžybas kartu su Nijole Bujauskiene (Šiauliai).

Z. Tamošiūnas turnyrą pradėjo pergale prieš V. Lastauską (Alytus) – 3:1, antrą partiją pralaimėjo A.M. Šauliui,   laimėjo trečią partiją prieš B. Maskeliūną (Alytus) – 3:0, įveikė V. Chakimovą (Žagarė) – 3:0, bet pralaimėjo kauniečiui G. Degteriovui – 2:3. Toliau kovojo dėl 5-6 vietų, pralaimėjo A. Masteikai (Raseinių r.) – 1:3 ir liko šeštas. Vyrų dvejetų varžybose Z. Tamošiūnas kartu su kauniečiu S. Ivanovu įveikė G. Degteriovą ir V. Sagaitį (Klaipėda) – 3:0, bet po to pralaimėjo A.M. šauliui ir V. Lapinskui – 0:3 ir liko treti. Jų laimikis  - bronzos medaliai.