Vaikų teisių apsauga Pagėgių krašte
2014 metų pabaigoje Pagėgių savivaldybės socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitoje buvo 68 socialinės rizikos šeimos. Jose augo 148 vaikai. Vaikų skaičius tokiose šeimose, lyginant 2013 su 2014 metais, žymiai sumažėjo (39 vaikais).
Tokia statistika pateikta praėjusių metų Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus veiklos ataskaitoje.
2014-aisiais buvo parengtas 31 Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl socialinės rizikos šeimų įrašymo į apskaitą ar išbraukimo iš jos. Per metus į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą įrašytos 9 šeimos, išbrauktos 22 šeimos. Pagrindinės įrašymo į apskaitą priežastys: socialinių įgūdžių stoka ir negebėjimas tinkamai rūpintis vaikais, girtavimas, psichotropinių medžiagų vartojimas. Iš 9 šeimų, įrašytų į apskaitą, 5 buvo įrašytos dėl socialinių įgūdžių stokos, 3 − dėl girtavimo, psichotropinių medžiagų vartojimo ir 1 – kai vaikui nustatyta laikina globa.
Daugiausia socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, išbraukta iš apskaitos dėl to, kad dingo įrašymo į apskaitą priežastys (12 šeimų), o 2013 mėtais daugiausia todėl, kad išvyko gyventi į kitą savivaldybę (8 šeimos).
Per 2014 metus Vaikų teisių apsaugos skyrius pateikė Tauragės rajono apylinkės teismui keturis ieškinius dėl neterminuoto tėvų valdžios apribojimo vaikų atžvilgiu.
2014 metais dėl įvairių priežasčių 26-iems vaikams nustatyta globa (rūpyba), iš jų 17-ai vaikų − laikina globa, 9-iems − nuolatinė. Beje, laikinoji globa nustatyta ir 14-ai vaikų, kurių tėvai išvyko į užsienį.
Buvo ir paliktų vaikų. Pernai Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje palikti du naujagimiai (abi mergaitės). Viena mergaitė jau įvaikinta, dėl antrosios įvaikinimo tebevyksta teisminis procesas.
Pagėgių savivaldybėje per 2014 metus įvaikinti du vaikai - vienas Lietuvoje, kitas užsienio valstybėje.
Vaikų teisių apsaugos skyriaus apskaitoje pernai, pirmo pusmečio pabaigoje, buvo 43 socialinės rizikos vaikai, o metų pabaigoje šis skaičius sumažėjo iki 33. Vaikai buvo ne tik konsultuojami, bet su jais taip pat vyko prevenciniai pokalbiai apie žalingų įpročių pasekmes, elgesio problemas ir pan. Didesnė dalis konsultacijų buvo vaikų globos namuose, mokyklose, Vaikų teisių apsaugos skyriuje, dalis iš jų kartu su švietimo įstaigų darbuotojais, seniūnijų socialiniais darbuotojais, paramos skyriaus darbuotojais, policijos pareigūnais.