Dantų šalinimo paslaugos tada, kai jų reikia

2024-07-22, Pranešimas spaudai

Ar kada nors jautėte, kaip dantų skausmas užklumpa pačiu netikėčiausiu momentu ir atrodo, lyg visas pasaulis susitrauktų iki to vieno pulsuojančio taško? Jei taip, jūs tikrai nesate vieni tokie. Dantų skausmas gali būti tikra kankynė, o kartais vienintelis būdas išvengti to nemalonaus pojūčio – dantų šalinimo procedūra.

Tačiau dantų šalinimas – tai ne tik apie skausmo pašalinimą. Tai apie sveikatą, gyvenimo kokybę ir švytinčią šypseną be rūpesčių. Jeigu skausmas jus užklupo netikėtai ir veikti reikia tuojau pat - skaudančių dantų šalinimą 24/7 teikia SDC klinika Vilniuje.

Kada dantų šalinimas yra būtinas?

Dantų šalinimas nėra pirmas pasirinkimas, tačiau kartais tai yra neišvengiama procedūra, padedanti išsaugoti jūsų burnos sveikatą ir gyvenimo kokybę. Bet kada reikia šalinti dantį? Viena dažniausių priežasčių – stiprus dantų ėduonis, kai pažeidimas yra toks gilus, kad net geriausi odontologijos meistrai negali jo išgelbėti. Tokiu atveju danties šalinimas yra būtinas, kad infekcija neplistų ir nesukeltų rimtesnių problemų.

Kita dažna priežastis – dantų infekcijos ir abscesai. Kai infekcija pasiekia danties šaknį ar aplinkinius audinius, skausmas gali tapti nepakeliamas, o tai reikalauja greitos intervencijos. Tokiais atvejais danties šalinimas gali būti vienintelis būdas atsikratyti infekcijos ir užtikrinti, kad ji neplistų į kitus dantis ar žandikaulį.

Traumos ir lūžiai taip pat dažnai lemia danties pašalinimo poreikį. Jei dantis yra smarkiai pažeistas ir jo neįmanoma atstatyti su plombomis ar vainikėliais, šalinimas yra geriausias sprendimas. Be to, kartais dantys gali būti pašalinami dėl ortodontinių priežasčių, siekiant sukurti vietos kitiems dantims ir užtikrinti tinkamą jų išsidėstymą.

Protiniai dantys – dar viena dažna priežastis, kodėl gali prireikti dantų šalinimo. Dažnai jie neturi pakankamai vietos tinkamam augimui, dėl ko gali sukelti skausmą, spaudimą ar net sugadinti kitus dantis. Todėl jų pašalinimas yra rekomenduojamas siekiant išvengti būsimų problemų.

Kiekvienas atvejis yra unikalus, todėl svarbu kreiptis į odontologą, kuris galės įvertinti jūsų situaciją ir pasiūlyti geriausią sprendimą.

Kaip prižiūrėti burną po danties pašalinimo?

Po danties pašalinimo prasideda svarbus gijimo etapas, kurio metu tinkama priežiūra gali padaryti stebuklus jūsų burnos sveikatai. Pirmosiomis valandomis po procedūros būtina laikytis odontologo nurodymų, kad būtų užtikrintas sklandus ir greitas atsistatymas. Pirmiausia, labai svarbu palikti marlės tamponėlį ant žaizdos ir švelniai spausti, kad sustabdytumėte kraujavimą. Venkite skalauti burną per pirmas 24 valandas – tai gali išjudinti krešulį ir sukelti komplikacijas.

Antra, atidžiai rinkitės, ką valgote. Rekomenduojama laikytis minkštų, lengvai kramtomų maisto produktų dietos, tokių kaip sriubos, jogurtas, košės ir bananai. Venkite karštų, aštrių ar kietų maisto produktų, kurie gali dirginti žaizdą. Taip pat svarbu vengti gėrimų su šiaudeliu, nes siurbimas gali išjudinti kraujo krešulį ir sukelti vadinamąjį sausąjį lizdą (alveolitą).

Šaltų kompresų naudojimas išorėje, ties žandikauliu, gali padėti sumažinti patinimą ir skausmą. Kompresus laikykite 15-20 minučių su pertraukomis. Be to, jei odontologas paskyrė vaistus nuo skausmo ar antibiotikus, būtinai laikykitės visų nurodymų ir nevartokite didesnių dozių nei rekomenduota.

Po 24 valandų galite pradėti švelniai skalauti burną su druskos vandeniu ar specializuotu skysčiu – tai padės išvalyti žaizdą ir sumažinti infekcijos riziką. Tęskite įprastą burnos higienos rutiną, bet būkite atsargūs ir apeikite danties šalinimo vietą. Naudokite minkštą dantų šepetėlį ir venkite intensyvaus šveitimo ties žaizda.

Galiausiai, jeigu reikia, po kelių dienų sugrįžkite pas odontologą, kad jis galėtų įvertinti gijimo procesą ir įsitikinti, jog viskas vyksta sklandžiai. Jei pastebite kokius nors neįprastus simptomus, tokius kaip nuolatinis kraujavimas, intensyvus skausmas ar patinimas, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!