Kaip prižiūrėti garbanotus plaukus?

2024-07-22

Garbanoti plaukai dažnai vertinami kaip išskirtinio grožio ir unikalumo simbolis, tačiau jų priežiūra reikalauja ypatingo dėmesio ir pastangų. Tinkama priežiūra gali padėti išlaikyti sveiką ir gyvybingą plaukų struktūrą, pabrėžti natūralų grožį bei išvengti dažnai pasitaikančių problemų, tokių kaip išsausėjimas, šiaušimasis ar lūžinėjimas. Taigi, šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius garbanotų plaukų priežiūros principus, kurie padės jums pasiekti geriausių rezultatų. Sužinokite, kaip išryškinti savo garbanų žavesį ir užtikrinti, kad jūsų plaukai visada atrodytų nuostabiai.

Kaip plauti garbanotus plaukus?

Garbanotų plaukų priežiūra visada prasideda nuo plovimo, todėl nepamirškite apie šio etapo svarbą. Svarbu pasirinkti tinkamą šampūną, kondicionierių bei plaukų kaukes. Štai keletas pagrindinių garbanotų plaukų plovimo principų:

  • Pasirinkite tinkamą šampūną. Garbanoti plaukai iš prigimties yra sausesni ir labiau pažeidžiami, todėl svarbu naudoti šampūnus be šiurkščių ingredientų, tokių kaip sulfatai, kurie gali dar labiau išsausinti plaukus. Tačiau atminkite, kad šampūną reikia rinktis ne tik pagal savo plaukų tipą, bet ir pagal galvos odą.
  • Pasirinkite tinkamą plovimo dažnį. Dažnas plovimas gali išsausinti plaukus, tačiau tai nereiškia, kad plaukus būtinai reikia plauti kartą ar du per savaitę. Jei plaukai greitai susiriebaluoja, tikrai nereikia laukti kelių papildomų dienų, kol galėsite juos išsiplauti. Atkreipkite dėmesį į savo garbanas, ir plaukite jas pagal savo poreikius. Vieniems to gali prireikti kasdien, kitiems – kartą per savaitę ar kiek dažniau.
  • Šampūnus ir kondicionierius nuplaukite vėsiu vandeniu. Karštas vanduo gali dar labiau išsausinti galvos odą ir plaukus, todėl priemones visuomet nuskalaukite šiek tiek vėsiu vandeniu (bet ne šaltu). Be to, taip paskatinsite kraujotaką galvos odoje, o tai gali padėti pagreitinti plaukų augimą. Taip pat nepamirškite reguliariai naudoti kaukes plaukams.

Kaip drėkinti garbanotus plaukus?

Garbanotų plaukų drėkinimas yra raktas į sveiką jų išvaizdą ir užkerta kelią problemoms, susijusioms su sausumu, trapumu ir blankumu. Štai keletas patarimų, kurie padės tinkamai drėkinti plaukus:

  • Naudokite nenuplaunamus kondicionierius. Jie yra puikus sprendimas tiems, kurie turi garbanotus plaukus. Juos galima naudoti po šampūno, ant drėgnų plaukų, o pagrindinė jų užduotis – išlaikyti drėgmę plaukuose visą dieną. Ieškokite kondicionierių su natūraliais aliejais ir drėgmę išlaikančiomis medžiagomis, kurios užfiksuoja drėgmę Jūsų plaukuose.
  • Naudokite aliejus. Plaukų tepimas aliejumi yra puikus būdas juos sudrėkinti. Galite naudoti įvairius aliejus, tokius kaip kokosų, arganų, simondsijų ar alyvuogių – viskas priklauso nuo jūsų plaukų tipo ir jų poreikių. Ištepkite plaukus aliejumi, palikite kelioms valandoms arba visai nakčiai, o tada išplaukite plaukus kaip įprasta. Aliejus bus ypač naudingas, jei turite pažeistus garbanotus plaukus.
  • Reguliariai atlikite giliai drėkinančią procedūrą. Tam kartą per savaitę ar dvi savaites būtina drėkinamoji plaukų kaukė, kad suteiktumėte plaukams papildomos drėgmės. Garbanotiems plaukams dažnai reikia daugiau riebalų ir baltymų, kad išlaikytų drėgmę, todėl jiems idealiai tinka šių ingredientų turinčios plaukų kaukės.
  • O taip pat be galo svarbu apsaugoti plaukus nuo saulės, šalčio ir sūraus vandens. Tam naudokite kepures ir specialius purškiklius, kurie drėkina ir apsaugo plaukus nuo UV, druskos, šalčio ir kt.

Kaip išdžiovinti garbanotus plaukus?

Garbanoti plaukai dažnai yra labiau pažeidžiami, todėl labai svarbu žinoti, kaip juos tinkamai džiovinti. Štai ką reikia atsiminti, kad jūsų garbanos atrodytų sveikos ir elastingos:

  • Netrinkite plaukų rankšluosčiu. Išplovę plaukus, švelniai nuvalykite vandens perteklių, tačiau venkite intensyvaus spaudimo ar trynimo, nes tai dar labiau atvers plaukų odeles, o tuomet plaukai taps dar labiau pažeidžiami.
  • Naudokite difuzorių. Garbanotiems plaukams džiovinti svarbiausia priemonė yra plaukų džiovintuvas su difuzoriumi, kuris ypač praverčia, jei neturite laiko formavimui arba jūsų garbanos blogai išlaiko formą. Difuzorius padeda tolygiai paskirstyti šiltą orą ir išsausinti plaukus išlaikant natūralią jų formą. Plaukų džiovinimas difuzoriumi iš pradžių gali atrodyti šiek tiek sudėtingas, bet greitai susitvarkysite. Pakreipkite galvą žemyn, padalinkite plaukus į kelias dalis ir vieną iš jų uždėkite ant difuzoriaus. Tuomet priglauskite difuzorių prie galvos ir nustatykite mažiausią džiovintuvo galią. Palaukite 20-40 sekundžių, išjunkite plaukų džiovintuvą, nuimkite garbanas nuo difuzoriaus ir kartokite procedūrą su kitomis sruogomis, kol visi plaukai išdžius.
  • Venkite karšto oro. Garbanoti plaukai nemėgsta aukštos temperatūros – karštas oras gali juos išsausinti ir pažeisti. Plaukų džiovintuvą naudokite nustatę žemiausia temperatūra, o jei plaukus reikia išdžiovinti greičiau, naudokite apsaugines priemones nuo karščio.
  • Garbanotiems plaukams formuoti naudokite specialias priemones, tokias kaip kremai, geliai, putos ir serumai, kad suteiktumėte garbanoms elastingumo. Ir atminkite, kad kiekvieno plaukai yra skirtingi, todėl gali prireikti šiek tiek laiko, kol rasite tobulą formavimo būdą ir produktus, kurie palengvins šį procesą.

Ar galima šukuoti garbanotus plaukus?

Taip, bet jūs turite tai daryti teisingai. Garbanotų plaukų šukavimas šepečiu labai skiriasi nuo tiesių plaukų šukavimo. Būtent todėl garbanoti plaukai yra dažnai pažeidžiami. Garbanotus plaukus geriausia šukuoti tada, kai jie drėgni ir mažiau pažeidžiami.

Procesas paprastas: po plovimo šampūnu plaukus patepkite kondicionieriumi (tai padės sumažinti trintį) ir pirštais švelniai iššukuokite sruogas. Venkite plaukų šepečių, tačiau jei reikia kruopštesnio šukavimo, naudokite plačių dantų šukas arba specialų garbanotiems plaukams skirtą šepetį. Atsargiai šukuokite plaukus, pradėdami nuo galiukų ir palaipsniui kildami aukštyn, kad nepažeistumėte garbanų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek suplanavę išleisti vaiko pasiruošimui į mokyklą?