Kaip tręšti augalus, kad jie klestėtų?

2024-07-24, Pranešimas spaudai

Daržovių ir vaisių derliaus kokybė bei gausa priklauso nuo sodo priežiūros, tam naudojamų medžiagų, laiku ir tinkamo augalų tręšimo, ravėjimo bei laistymo. Ir daržoves, ir vaismedžius ar vaiskrūmius, taip pat ir dekoratyvinius augalus būtina tręšti. Tam ypač svarbus tinkamas laikas bei augalams būtinos mineralinės ir kitos medžiagos.

Kaip tręšti augalus?

  • Sodo ir daržo augalai turėtų būti tręšiami ne tik pavasarį, bet ir vasarą bei rudenį. Augalų tręšimui turėtų būti naudojamos kokybiškos trąšos.
  • Pavasarį augalams yra būtinas azotas. Jis reikalingas ūglių formavimuisi, ir augimui. Augalai sunaudoja daug azoto, todėl prireikia naudoti azoto turinčias trąšas. Populiariausios azoto trąšos yra amonio salietra.
  • Augalams naudingų medžiagų būtina gauti ir vasarą bei rudenį, jiems būtina pasirengti ištverti sausras ir žiemos šalčius. Šiuo laikotarpiu būtini elementai yra kalis ir fosforas. Fosforas reikalingas formuojantis šakniavaisiams bei pumpurams, jis būtinas šaknų augimui ir stiprinimui. Kalis būtinas augalams per visą sezoną. Trūkstant kalio augalai neduoda derliaus arba jis būna smulkus. Dėl kalio augalai tampa atsparesni ligoms, šalnoms bei sausroms. Šių medžiagų gali būti gaunama iš organinių ar mineralinių trąšų. Tačiau, iš organinių trąšų, mėšlo, komposto ar pelenų, šių medžiagų gali nepakakti. Tuomet pasitelktinos kalio ar fosforo trąšos. Populiariausios fosforo trąšos yra super fosfatas, dvigubas superfosfatas turintis dvigubai daugiau fosforo nei paprastas ir kaulų miltai. Populiarios kalio trąšos yra kalio sulfatas, kalio nitratas, kalio chloridas.
  • Ruošiant augalus rudeniui, pradėti tręšti reikėtų rugpjūčio, rugsėjo mėnesiais ar spalio pradžioje. Rudeniniam tręšimui netinka azoto trąšos, dėl jų ima formuotis nauji ūgliai, tai susilpnins augalą prieš žiemą ir jis gali neištverti metų laikų permainų. Rudens tręšimui rekomenduojama rinktis trąšas, kuriose būtų nedaugiau nei 5 procentai azoto.
  • Trąšos turėtų būti įterpiamos į žemę aplink augalus maždaug dešimties centimetrų gylyje.

Geram augalų augimui ir jų klestėjimui būtinos papildomos medžiagos. Jų galime savo augalams suteikti naudodami specialiai sukurtas ir tinkamai subalansuotas trąšas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek suplanavę išleisti vaiko pasiruošimui į mokyklą?