Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai
Konsultacinės poliklinikos gydytoja oftalmologė Rita Skaistė Jankantė džiaugiasi, kad Šilutės ligoninei pavyko įsigyti modernų prietaisą.
Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas ženkliai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą.
Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10 minučių).
Šilutės ligoninė siekia, kad įstaigoje teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos būtų kuo kokybiškesnės ir teigiamai vertinamos pacientų. Neabejotinai, paslaugų kokybei didelę įtaką daro naudojama medicininė įranga – kuo ji bus šiuolaikiškesnė, tuo kokybiškesnė paslauga bus suteikta pacientui.
Optinė koherentinė tomografija yra lazerinis neinvazinis tyrimo metodas, kuriuo ištiriama akies vidinė struktūra. Taikydamas šį tyrimą, akių ligų gydytojas įvertina ir tiksliai išmatuoja paciento regos nervo disko skaidulų kiekį, tinklainės sluoksnius ir jų storį. Tai ypač svarbus tyrimas žmonėms, sergantiems glaukoma ar kitomis regos nervo, geltonosios dėmės srities ir tinklainės ligomis. Taip pat jis padeda gydytojui specialistui įvertinti ragenos būklę bei tiksliau nustatyti regėjimo sutrikimo priežastį.
Konsultacinės poliklinikos gydytoja oftalmologė Rita Skaistė Jankantė džiaugiasi, kad Šilutės ligoninei pavyko įsigyti modernų prietaisą, akių ligų diagnostiką, gydymą, jo efektyvumą pakeliantį į aukštesnį lygį.
„Naujuoju optiniu koherentiniu aparatu galima tiksliau diagnozuoti tokias akių ligas, kaip geltonosios dėmės degeneracija, glaukoma, diabetinė retinopatija, tinklainės ir regos nervo patologijas, taip pat efektyviau vertinti kitų ligų metu esančius akių ligų pakitimus, stebėti gydymo rezultatus. Aparatas ypač pasitarnauja atvejais, kurie vertinant kitais prietaisais, gali pasirodyti neaiškūs. Pavyzdžiui, anksčiau, pasitikslinti dėl geltonosios dėmės degeneracijos formos ir įvertinti ar reikalingas gydymas, pacientus siųsdavome į kitas įstaigas, dabar diagnozę patikslinti galime ir Šilutės ligoninėje“, – sakė gydytoja oftalmologė.
Optinės koherentinės tomografijos tyrimas tinkamas:
- pacientams, kuriems padidėjęs akispūdis;
- ankstyvai glaukomos diagnozei nustatyti ir ligai sekti;
- amžinės geltonosios dėmės degeneracijos nustatymui ir kontrolei;
- pacientams, kuriu regėjimą sudėtinga koreguoti akiniais ar kontaktiniais lęšiais;
- pacientams, kuriems yra didelis toliaregystės ar trumparegystės laipsnis;
- pacientams, kuriems yra regos nervo ir tinklainės pakitimai;
- stebėti pakitimus akių tinklainėje sergant cukriniu diabetu, centrine serozine chorioretinopatija, įvykus venų trombozei ar arterijos embolijai, esant uždegiminėms tinklainės ligoms, geltonosios dėmės skylėms ar epiretinines membranas bei kitoms patologijoms.
Šis tyrimas gali būti atliekas visiems, tačiau yra kelios išimtys. Tyrimą atlikti sunku ar neįmanoma, esant ypač drumstoms akių terpėms ar ragenos paburkimui.
Paslaugos teikiamos nemokamai visiems, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai.
Svarbu nepamiršti, kad dėl optinės koherentinės tomografijos tyrimo būtinumo sprendžia tik gydantis gydytojas.