Dėl klaidos keitėsi dalies brandos egzaminų rezultatai ir Šilutėje
Šilutės rajone iš viso brandos egzaminus laikė 269 Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigų mokiniai.
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) informavo, kad dėl egzaminų rezultatus skaitmenizuojančios įmonės klaidos skaičiuojant valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatus nežymiai keitėsi apie 5 proc. abiturientų darbų galutiniai rezultatai. Jie keitėsi ir Šilutės rajone.
Skelbiama, kad po klaidos keitėsi pagrindinės sesijos užsienio kalbų (anglų, vokiečių, rusų), biologijos, fizikos, geografijos ir pakartotinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai.
„Įmonė informavo, kad į galutinio egzamino rezultato skaičiavimo algoritmą dėl techninės klaidos nebuvo įtraukti atsakymo lape mokinio pasirinktų atsakymų į uždarojo pobūdžio klausimus pataisymai. Dėl šios priežasties 2 832 abiturientų darbų galutinis įvertinimas kinta į didesnę pusę, vidutiniškai apie 1,4 balo iš 100, ir 1 044 į mažesnę, pokyčio vidurkis nežymus – 1,3 balo iš 100“, – sako laikinasis NŠA direktorius Aidas Aldakauskas.
Šilutėje mokinių, kurių egzaminų rezultatai po perskaičiavimo keitėsi, buvo (fizika, biologija, geografija, istorija), tačiau balų pokytis nežymus (iki 1 balo). Iš viso pateiktos 9 apeliacijos.
Šilutės rajone iš viso brandos egzaminus laikė 269 Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigų mokiniai. Šie mokiniai laikė 818 valstybinių brandos egzaminų, iš kurių 44 neišlaikė: lietuvių kalbos ir literatūros – 23, matematikos – 9, anglų kalbos – 4, biologijos – 4, fizikos – 3, informacinių technologijų – 1.
Egzaminų įvertinimų vidurkiai: lietuvių kalbos ir literatūros 38,8 proc. (pernai 43,35 proc.); matematikos 39,95 proc. (34,67 proc.); anglų k. 57,57 proc. (60,54 proc.); chemijos 41 proc. (32 proc.); istorijos 43,53 proc. (37,35 proc.); geografijos 51,69 proc. (41,87 proc.).
„Vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 str. 2 p. 1 papunkčiu: „Savivaldybės vykdomoji institucija analizuoja švietimo būklę, užtikrina valstybinės švietimo politikos vykdymą“, ypač svarbus valdžios institucijų, mokyklų ir visuomenės bendradarbiavimas, siekiant užtikrinti, kad švietimas atitiktų šiuolaikinius reikalavimus“, - rašoma Savivaldybės atsakyme į „Šilokarčemos“ klausimus.