Knygnešio diena paminėta Pašyšių bibliotekoje
Kovo 16 ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena. Knygnešiai – tai žmonės, kurie lietuviškos spaudos draudimo metais platino lietuviškas knygas, spaudą, puoselėjo lietuvybę ir gimtąjį žodį. Šios dienos minėjimas ne tik skatina prisiminti Lietuvos istoriją, ugdyti tautinę savimonę, bet ir atiduoti pagarbą žmonėms, išsaugojusiems lietuvišką žodį.
Knygnešio diena buvo minima ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale.
Integruotos pamokos metu bibliotekininkė pristatė virtualią parodą ,,Jie nešė šviesą į mūsų namus". Pamoka prasidėjo filmo ,,Knygnešys" peržiūra. Susirinkusiems suteikta galimybė nusikelti į tuos laikus, kada už gimtąjį žodį galėjai būti ištremtas į Sibirą ar sušaudomas. Dabar tai yra sunkiai suvokiamas istorijos faktas. O filme matyti kadrai moksleivius paskatino dar labiau atsigręžti į tuometinę kaimo buitį, žmonių santykius. Tai ugdo jaunų žmonių tautinę savimonę.
Aptarus filmą bibliotekininkė pristatė įdomiausius to meto Lietuvos istorijos faktus, susijusius su lietuviškos spaudos draudimu, pasakojo apie knygnešių gyvenimą, žymius knygnešius. Moksleiviai sužinojo, kaip jų atminimas yra įamžintas literatūroje ir taikomojoje dailėje.
Pamokoje dalyvavo 6 ir 9 klasių mokiniai. Mokytoja J. Pėžienė vaikams pateikė klausimų, į kuriuos atsakę ir aktyviai diskusijose dalyvavę mokiniai buvo įvertinti. Patys to nepastebėdami vaikai sulaužė tarp jaunimo galiojančius stereotipus, kad knyga – tai tik popieriaus krūvelė ar žodžių raizginys. Tai tautos vienybės, kultūros išsaugojimo ir puoselėjimo priemonė. Tik skaitantis žmogus – laisvas žmogus. UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų. Spaudos draudimo metai praėjo, tačiau knygnešystė gyvuoja, nes mes nešame knygas savo artimiesiems, negalintiems lankytis bibliotekose, taip tęsdami mūsų protėvių tradicijas.
Knyga suteikia žodį, žodis suteikia laisvę, laisvė – laimę, o laimė – meilę Su šiais žodžiais kilkime ir gyvenkime. Tai tiesa apie praeitį ir kelias į ateitį.