Kaip teisingai prižiūrėti „Waterpik“ irigatorių namuose?
Burnos irigatorius yra vienas iš svarbiausių įrankių, kuris padeda mums efektyviai prižiūrėti savo dantis, dantenas, rūpintis gera burnos ertmės higiena. Tačiau toks prietaisas visada turi būti preciziškai švarus, kad savo funkciją atliktų tinkamai, o taip pat ir siekiant ilgesnio jo tarnavimo laiko. Tad apžvelkime svarbiausias rekomendacijas, kaip teisingai valyti ir prižiūrėti vienus iš geriausių rinkoje – Waterpik irigatorius.
Irigatoriaus išorės valymas
Išorės valymas bus bene vienas iš lengvesnių uždavinių. Periodiškai nuo jo nušluostykite dulkes ar kitus susikaupusius nešvarumus. Atsiradus pirštų atspaudų ar kitiems sunkiau pašalinamiems nešvarumams galite naudoti drėgną minkštą šluostę. Galimas ir valiklių naudojimas, tačiau įsitikinkite, kad jie nėra abrazyvūs ir nepakenks prietaiso išvaizdai.
Vandens rezervuaro valymas
Ne paslaptis, jog visas talpas, kuriose būna vanduo, būtina tinkamai valyti, siekiant išvengti blogo kvapo, bakterijų. Norėdami pasirūpinti irigatoriaus vandens rezervuaro švara pirmiausia jį nuimkite, o tada išplaukite po šilto tekančio vandens srove. Galite naudoti ir muilą. Kai kuriuos vandens rezervuarus galima plauti indaplovėje. Jei norite tuo pasinaudoti, būtinai nuimkite guminę tarpinę ir tik tada dėkite talpą į indaplovę. Svarbu nesirinkti aukštos temperatūros ir indaplovėje vandens rezervuaro nedžiovinti.
Vidaus valymas
Liko kiek daugiau laiko pareikalausiantis, bet visai nesudėtingas prietaiso vidaus valymas – nukalkinimas. Tam jums reikės šilto vandens ir maistinio 9 proc. acto.
Į švarų vandens rezervuarą pilkite šiltą vandenį ir 1–2 šaukštus acto, priklausomai nuo rezervuaro talpos: mažesnėms talpoms naudokite vieną šaukštą, o apie 650 ml dydžio – du šaukštus acto. Leiskite vandenį su actu per įrenginį. Išleidus maždaug pusę, palikite prietaisą 10 minučių pastovėti, tada išleiskite likusį vandenį. Nukreipę irigatoriaus rankenėlę į kriauklę leiskite vandeniui visiškai išbėgti. Jei irigatorius belaidis, jį reikėtų įjungti ant mažiausio greičio, kad vanduo būtų išleistas. O jei įrenginys stacionarus, tai jo įjungti nereikia – vanduo išlašės pats. Tai pakartokite dar kelis kartus. Paskui kartą atlikite lygiai tokią pačią procedūrą tik jau be acto, kad išskalautumėte acto likučius.
Antgalių, rankenėlių valymas
Irigatoriaus antgaliams ir rankenėlėms valyti irgi reikės stiklinės šilto vandens ir maistinio acto. Pastarojo šaukštą pilkite į vandenį, sudėkite valomas dalis ir palikite 5–7 minutėms. Paskui išimkite ir nuskalaukite po tekančio šilto vandens srove.
Tiesa, nepamirškite, kad antgalius reikia ir periodiškai keisti – paprastai kas 3–6 mėnesius, priklausomai nuo jų tipo.