Reikia mokėti mušti 11 metrų baudinius...

2024-09-11, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Tokiais žodžiais FK „Šilutė“ treneris Gvidas Juška pakomentavo 20-ojo turo rungtynes, žaistas rugpjūčio 31 dieną namuose su Kauno VJFM „Fortūna“ (treneris Audrius Jagintavičius), nes pamariškiai per pirmą kėlinį nerealizavo dviejų 11 metrų baudinių, kuriuos atrėmė svečių vartininkas Dominykas Remeika. Nepaisant to aikštės šeimininkai iškovojo 13-ą pergalę nokautuojančiu rezultatu 5:1 (2:1).

Vaikų ir jaunimo futbolo mokyklos ekipai „Fortūna“ rungtynės prasidėjo nesėkmingai. Jau 4-ą minutę traumą savo aikštės pusėje gavo besigindamas Andrius Steponkevičius, kurį pakeitė Mindaugas Lisonka (nr. 3). Su keitimu pataikyta. M. Lisonka 29-ą žaidimo minutę neatremiamu smūgiu išlygino rezultatą – 1:1, nes pamariškiai jau pirmavo 1:0. Ankstyvą įvartį 5-ą minutę iš arti įmušė varžovų apspeistas Deividas Lukošius (nr. 9). Mūsiškių atakos taranavo kauniečių gynybą. Viskas klostėsi šilutiškių naudai. 17-ą žaidimo minutę FK „Šilutė“ kapitonas Donatas Surblys (nr. 22) gauna progą padvigubinti rezultatą: muša 11 metrų baudinį. Paprastai Donatas tokias akistatas su vartininkais laimi, deja, šį kartą jo smūgį kaire koja atremia vartininkas D. Remeika (nr. 1). Netrukus kauniečiai, kurių gretose yra legionierių iš Nigerijos (Rafiu Babatunde Kazeem, nr. 4), iš Kamerūno Alex Minang, nr. 6), po kontratakos išlygino rezultatą – 1:1. „fortūna“ įrodė, kad gali būti pavojinga. 39-ą žaidimo minutę rungtynių teisėjas Valdemaras Palubinskas (Šiauliai)  skyrė antrą 11 metrų baudinį už žaidimą ranka baudos aikštelėje. Mušti baudinio eina greičiausias pamariškių puolėjas D. Lukošius, mokantis kalti įvarčius žaidybinėse situacijose. Jo smūgį į apatinį dešinį vartų kampą palei pat virpstą vartininkas D. Remeika pirštų galais nukreipia į kampinį. Kauniečiai euforijoje, šoko sveikinti Dominyko už žygdarbį. Atrodo, išsisuko nuo tikros bėdos, bet tą pačią minutę po pakelto kampinio pamariškių saugas Rokas Rusys (nr. 23) vėl išveda priekin mūsų komandą – 2:1. Tokiu rezultatu baigėsi pirmasis kėlinys.

Per pertrauką FK „Šilutė“ treneris G. Juška prašo saviškius sukrusti, pelnyti greitą įvartį. Pirma pamariškių ataka ir prašymas išpildomas: R. Rusys kelia rezultatą iki 3:1. 61-ą žaidimo minutę po kampinio Žilvinas Česnulis (nr. 20) galva muša gražų įvartį – 4:1. Kauniečių atakos stichiškos, keršto vedamos, kamuoliai adresuojami greitam, techniškam juodaodžiui puolėjui Rafiu Babatunde Kazeem, kuriam mūsiškiai, padėdami vienas kitam, neleidžia siautėti. 76-ą žaidimo minutę pamariškiai užbaigia derinį D. Lukošiaus šūviu iš baudos aikštelės vidurio – 5:1. Vienas „Fortūnos“ štabo narys žiūrovų tribūnoje priekaištingai konstatuoja savo futbolininkams vejoje: „Mūsų dešimt baudos aikštelėje, jie dviese ir še tau“...

FK „Šilutė“ iškovojo 13-ą pergalę ir toliau turnyrinėje lentelėje su 41 tašku išlieka ketvirtoje vietoje. Pirmauja FK „Jonava“ – 48 tšk. 21-ojo turo rungtynes FK „Šilutė“ žais rugsėjo 8 dieną svečiuose su FKS „Ukmergė“ (7 vieta, 31 tšk.). Kiti 20-ojo turo rezultatai: Klaipėdos FM – FK „Dembava“ – 14:0, FK „Jonava“ –FK „Saned“ – 3:0, FK „Sūduva B“ – FKS „Ukmergė“ – 4:0, FK „Transinvest B“ – FK „Sveikata“ – 0:0, FK „Širvėna“ – FK „Viltis“ – 4:2.