Patarimai įsigijusiems naują vandens šildytuvą
Įsigijus naują vandens šildytuvą rekomenduojama pasirūpinti tinkamu jo montavimu ir pajungimu. Be to, itin svarbu pasidomėti boilerio saugaus naudojimo taisyklėmis. Jeigu yra netinkamai pajungti ar neteisingai nustatyti, net ir kokybiškiausi prietaisai gali veikti neefektyviai ar net kelti pavojų. Laimei, šiame straipsnyje aptarsime esminius aspektus, kuriuos reikėtų žinoti kiekvienam, naują vandens šildytuvą įsigijusiam asmeniui.
Montavimo ypatumai
Vandens šildytuvą rekomenduojama montuoti kuo arčiau tų vietų, kuriose dažniausiai yra naudojamas karštas vanduo, pavyzdžiui, vonios kambaryje ar virtuvėje. Tai padės sumažinti šilumos nuostolius dėl ilgo vamzdyno. Be to, rekomenduojama įsitikinti, kad aplink šildytuvą yra pakankamai vietos patogiam aptarnavimui.
Teisingas pajungimas
Įsitikinkite, kad vandens šildytuvą pajungėte pagal gamintojo rekomendacijas. Jų nesilaikant galima susidurti su įvairiomis problemomis. Pavyzdžiui, įsigijus elektrinį šildytuvą svarbu įsitikinti, jog įžeminantis elektros lizdo elektrodas yra įžemintas tinkamai. Jeigu įrenginys nėra įžemintas, jį montuoti arba eksploatuoti draudžiama. Panašių taisyklių egzistuoja ir gerokai daugiau. Taigi, jei nesate tikri dėl pajungimo, verta kreiptis pagalbos į profesionalus.
Saugus naudojimas
Nuo vandens šildytuvo viduje nustatytos temperatūros priklauso ne tik Jūsų elektros sąnaudos, tačiau ir saugumas. Rekomenduojama nustatyti ne aukštesnę nei 50 laipsnių temperatūrą. Jei namuose auginate vaiką, patariama įrengti specialius, temperatūrą reguliuojančius prietaisus ant vandens maišytuvo ir dušo galvutės. Tai gali padėti apsisaugoti nuo nudegimų. Kita vertus, bent kartą per mėnesį rekomenduojama pakelti vandens temperatūrą iki maksimalios. Kodėl? Tai gali padėti apsisaugoti nuo Legionella bakterijų.
Tai tik keli saugumo patarimai iš vandens-sildytuvai.lt. Daugiau naudingų patarimų rasite užsukę į jų puslapį.
Ką dar svarbu žinoti?
Nepamirškite reguliariai patikrinti vandens šildytuvo būklės, jog apsisaugotumėte nuo įvairių nelaimių arba rimtų gedimų. Atsižvelkite į tai, ar boileris neskleidžia neįprastų garsų. Be to, kartkartėmis rekomenduojama patikrinti vandens šildytuvo bako sandarumą. Jeigu žinote, kad Jūsų gyvenamojoje vietoje vyrauja kietas (kalkėtas) vanduo, patariama imtis tam tikrų atsargumo priemonių. Tai padės prailginti boilerio tarnavimo laiką, taip pat pagerins jo efektyvumą