Čekiukų skandalo dalyviai – antruose turuose: kas jie tokie?

2024-10-24, Eglė Samoškaitė, LRT.lt
Edita Tamošiūnaitė, Daiva Žebelienė, Ramūnas Vyžintas / LRT.lt ir BNS nuotr. fotomontažas
Edita Tamošiūnaitė, Daiva Žebelienė, Ramūnas Vyžintas / LRT.lt ir BNS nuotr. fotomontažas
Lietuva prieš kurį laiką drebėjo krečiama čekiukų skandalo, kai žurnalistas Andrius Tapinas su akcijos „Skaidrinam“ komanda pakratė daugelio savivaldybių tarybų narių dokumentus. Tuomet paaiškėjo, kad įvairiose politinėse partijose buvo politikų, kurie kompensavosi neva patirtas išlaidas kaip savivaldybių tarybų nariai, nors realiai šių išlaidų nepatyrė arba jos buvo kur kas mažesnės.

Tuomet prasidėjo teisėsaugos institucijų tyrimai, bet jie judėjo keliomis kryptimis: dalis politikų grąžino pinigus civiline tvarka ir nebūtinai sulaukė baudžiamųjų kaltinimų, dalis sulaukė pradėtų ikiteisminių tyrimų ir netgi teismų sprendimų, o kai kuriems teko ir tas, ir tas.

Pats skambiausias atvejis, kai socialdemokratas, buvęs Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius buvo nuteistas dėl piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ir turto pasisavinimo. Jam skirta 12,5 tūkst. eurų bauda, taip pat uždrausta 3 metus būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų ar įmonių bei nevalstybinių organizacijų pareigas.

Portalas LRT.lt nutarė peržiūrėti, ar tarp į Seimo vienmandačių antrus turus patekusių politikų yra vadinamųjų savivaldybių čekiukų naudotojų? Ar tarp jų yra tokių, kuriems galėtų grėsti panašus sprendimas kaip M. Sinkevičiui, kuris net kelerius metus bus išbrauktas iš politikos pasaulio? Tai reikštų, kad blogiausiu atveju Seimo nariai, jei sulauktų neigiamo teismo verdikto, galėtų prarasti iškovotus mandatus, nors ši grėsmė kyla tikrai ne visiems čekiukų mėgėjams.

Pažymėtina, kad portalas LRT.lt apžvelgė į antrą turą patekusių buvusių arba esamų savivaldybių tarybų narių sąsajas ir dalyvavimą čekiukų skandale. Į apžvalgą nepateko kai kada keistai parlamentines lėšas naudoję Seimo nariai, nes dėl parlamentinių išlaidų naudojimo teisėsauga ikiteisminių tyrimų arba civilinių procesų neinicijavo. Kitaip tariant, parlamentinių išlaidų naudojimas galimai buvo teisėtas, bet nebūtinai teisingas reiškinys.

Naujosios Vilnios apygarda: „Edyta Benzyna“ užsidirbo ikiteisminį tyrimą

Specialiųjų tyrimų tarnyba savo interneto svetainėje skelbia apibendrintą informaciją dėl savivaldybių lėšų panaudojimo, nurodo, kam šiuo metu yra pareikšti įtarimai, kurios bylos jau yra perduotos į teismą, kuriais atvejais jau priimti pirmos arba apeliacinės instancijos teismo sprendimai.

Remiantis šia informacija matyti, kad šiuo metu įtarimai oficialiai yra pareikšti Naujosios Vilnios vienmandatėje apygardoje dėl Seimo nario mandato kovojančiai Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) politikei, dabartinei Vilniaus rajono vicemerei Editai Tamošiūnaitei.

Specialiųjų tyrimų tarnybos vertinimu, E. Tamošiūnaitė, eidama Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narės pareigas ir galimai piktnaudžiaudama savo tarnybine padėtimi, Vilniaus miesto savivaldybės administracijai galimai padarė beveik 6500 eurų žalą. Jai pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.

Negana to, Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras 2024 m. gegužę kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl be pagrindo įgyto turto grąžinimo, ieškinio suma – 8222,17 eurų.

A. Tapino „Skaidrinam“ išsiaiškino, kad E. Tamošiūnaitė, kuri tuo metu buvo Vilniaus miesto vicemerė, už kurą „atsiskaitinėjo“ aštuoniomis skirtingomis kortelėmis, viename čekyje buvusi politikė identifikuojama kaip „Edyta Benzyna“.

Per karantiną 2021 m. ji sugebėdavo „išvažinėti“ maksimumą leidžiamų išlaidų per mėnesį bei pramaišiui „pylėsi“ tai benziną, tai dyzeliną. Negana to, politikė netgi kompensuodavosi „Bolt“ pavežėjų paslaugas naktimis už 3 bei 14 eurų – kaip juokaujama, tikriausiai susitikinėdavo su rinkėjais.

Naujininkų–Rasų apygarda: prokurorai vertina Zuoko išlaidas

Buvęs ilgametis Vilniaus miesto meras, dabartinis miesto tarybos narys Artūras Zuokas į Seimą siekia patekti Naujininkų–Rasų vienmandatėje apygardoje. Pirmajame Seimo rinkimų ture A. Zuoko vadovaujama partija „Laisvė ir teisingumas“ pasirodė išskirtinai blogai, bet politikas toliau bando laimę vienmandatėje. Tiesa, A. Zuokas po pirmojo turo dėl širdies problemų atsidūrė ligoninėje.

„Skaidrinam“ buvo atradę, kad 2019–2023 m. kadencijoje politikas beveik kaskart stengdavosi maksimaliai panaudoti lėšas, kiek tik buvo leidžiama, o Vilniuje tuo metu buvo skiriama po 300 eurų kompensacijų tarybos nariui per mėnesį. Nemažai išlaidų, neva susijusių su tarybos nario veikla, politikas patirdavo kiekvieno ketvirčio pabaigoje.

Labiausiai šypseną keliantis atvejis, kai 2022 m. gruodžio 31 d. 13.19 val. A. Zuokas „Senukuose“ pirko standžiuosius diskus už 270 eurų. Už kurą politikas atsiskaitinėdavo penkiomis skirtingomis kortelėmis, nors tai nėra toks milžiniškas skaičius, koks buvo būdingas kai kuriems kitiems rajonų ar miestų politikams.

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vertinimo ataskaitą, A. Zuokui ne pagal reglamentą buvo kompensuota 409,14 eurų, taip pat buvo kompensuota 941,3 eurų, kurių teisingumo auditas negalėjo patvirtinti.

Šiuo metu Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras vertina A. Zuoko prokurorui papildomai pateiktą medžiagą apie išlaidų kompensavimo pagrįstumą ir spręs, kaip elgtis toliau.

Šilutės apygarda: Žebelienė turės grąžinti pinigus

Šilutės vienmandatėje į Seimą nori patekti Šilutės rajono vicemerė, „Nemuno aušros“ politikė Daiva Žebelienė. Tai ilgametė Šilutės rajono politikė, ji 2012–2013 m. ėjo merės pareigas, 2011–2021 m. buvo tarybos narė, o 2021–2023 m. dirbo administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Nors A. Tapino „Skaidrinam“ šiai politikei priekaištų neturėjo, bet turėjo prokurorai.

Kaip portalą LRT.lt informavo Generalinė prokuratūra, dėl šios politikės prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniu ieškiniu dėl 7759,69 eurų grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą, mat šie pinigai, prokurorų manymu, buvo išmokėti nepagrįstai.

Deltuvos šiaurinė: Dudėnas rinkdavo čekius iš vienintelės degalinės

Į akcijos „Skaidrinam“ akiratį yra pakliuvęs ir socialdemokratas Arūnas Dudėnas, kuris siekia patekti į Seimą vienmandatėje Deltuvos šiaurinėje apygardoje.

Remiantis A. Tapino komandos narės Margaritos Vrublevskės duomenimis, A. Dudėnas savivaldybei pateikdavo čekius tik iš vienos degalinės, jie rodo, kad degalų jis pylėsi kasdien arba kas antrą dieną. Toks dažnumas A. Tapinui leido įtarti, kad asmuo sau įprastose degalinėse iš kasininkių Ramonos arba Danguolės susirinkdavo čekius, kuriais galėjo pagrįsti savo išlaidas.

Be to, A. Dudėnas iš mokesčių mokėtojų pinigų remontavo savo automobilį, pirko spausdintuvą, planšetinį kompiuterį, monitorių, telefoną.

Generalinė prokuratūra nurodė, kad Ukmergės rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atliktoje 2019–2023 m. kadencijos tarybos narių išlaidų ataskaitoje tarybos nariai nedetalizuoti bei nenurodytos konkrečios jų išlaidų sumos. Taigi iki šiol lieka neaišku, ar tarybos narių išlaidos buvo pagrįstos.

„Prokuroro turimais duomenimis, A. Dudėnas pinigų Ukmergės rajono tarybai nėra grąžinęs“, – nurodė Generalinė prokuratūra.

Nevėžio apygarda: Vyžintas kompensavosi bendrovės automobilių išlaidas

Nevėžio apygardoje į Seimą patekti siekiantis socialdemokratas Ramūnas Vyžintas irgi turi problemų dėl čekiukų.

Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras liepos mėnesį kreipėsi į teismą su ieškiniu dėl Panevėžio miesto savivaldybės tarybos nario R. Vyžinto nepagrįsto praturtėjimo. Prokuratūra prašo teismo iš šio politiko savivaldybės administracijai priteisti 3640 eurų.

Prokurorų duomenimis, R. Vyžintui per 2019–2023 m. kadenciją buvo kompensuota 6319 eurų. Politikas prokuratūrai nurodė, kad tarybos nario funkcijoms atlikti naudojo du automobilius, priklausančius uždarajai akcinei bendrovei, kurioje jis dirba direktoriumi.

„Viešojo intereso gynimo tyrimo metu buvo nustatyta, kad R. Vyžintas deklaravo aiškiai per didelius atstumus vykstant automobiliais neva vykdyti tarybos nario funkcijas, pagal pateiktus čekius, degalų į automobilius kartais pildavo net kelis kartus per parą, keletą dienų iš eilės“, – nurodoma prokuratūros pranešime.

„Kai pandemijos metu buvo ribojamas žmonių judėjimas, o tarybos posėdžiai vyko nuotoliniu būdu, už degalus panevėžiečiui politikui buvo kompensuotas 961 euras. Įvertinus visas šias aplinkybes ir tai, kad minėtais dviem automobiliais R. Vyžintas važinėjo ir asmeninėmis bei darbo bendrovėje reikmėmis, prokuratūra apskaičiavo, kad minėtam politikui nepagrįstai iš savivaldybės biudžeto buvo išmokėta 3 640 eurų ir su tokio dydžio ieškiniu kreipėsi į teismą“, – sako prokurorai.

Utenos apygarda: Šeršniovas prieš Seimo rinkimus grąžino 174 Eur

Utenos apygardoje save išsikėlęs Vitalijus Šeršniovas nebuvo užkliuvęs akcijai „Skaidrinam“, bet Generalinė prokuratūra pranešė, kad politikas audito paskaičiuotą neteisėtai išmokėtą kompensaciją – 174 eurus – grąžino savivaldybei rugsėjo 28 dieną.

V. Šeršniovas anksčiau priklausė Darbo partijai, paskui visuomeniniam rinkimų komitetui „Stipri Utena“.

Garliavos apygarda: Urbanavičius išvengė tyrimų, pinigų negrąžino

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų politikas Justinas Urbanavičius pastaruosius ketverius metus dirba Seimo nariu. Politikas norėtų Seime ir likti – dėl mandato kaunasi Garliavos vienmandatėje apygardoje.

J. Urbanavičius Kauno rajono tarybos narys buvo 2019–2020 m., tačiau per tą laiką spėjo įsisavinti 17,2 tūkst. eurų. Ataskaitose buvęs tarybos narys pildė apvalius skaičius: pavyzdžiui, komunikacijai, telefoniniams pokalbiams neva išnaudojo 100 eurų, kurui, transporto eksploatacijai – 490 eurų ir panašiai. Iš esmės politikas kas mėnesį kopijuodavo panašias sumas toms pačioms paslaugoms.

Šiuo atveju reikia pabrėžti, kad Kauno miestas ir Kauno rajonas yra išskirtinės savivaldybės, kuriose pagal reglamentą nebuvo reikalaujama pateikti prekių ar paslaugų pirkimo čekių, kai kompensuojamos savivaldybės tarybos nario patirtos išlaidos.

Dėl šios priežasties Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų politikai išvengė teisėsaugos ikiteisminių tyrimų ar kitų nesklandumų. J. Urbanavičius į miesto tarybos biudžetą negrąžino nė cento.

Aleksoto–Vilijampolės apygarda: Lukševičius grąžino 21 tūkst. Eur

Panaši padėtis buvo nutikusi ir dabartiniam kandidatui į Seimą Aleksoto–Vilijampolės apygardoje, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovui Pauliui Lukševičiui, tik šis politikas nusprendė grąžinti į miesto biudžetą 21 tūkst. eurų.

P. Lukševičius taip padarė kilus skandalui, kuris, jo nuomone, sukėlė valstybėje suirutę, peržengė visas ribas. Tačiau jis, kaip ir kiti Kauno miesto bei Kauno rajono politikai formalių įtarimų arba civilinių ieškinių išvengė.

„Grąžinu, nors nieko nepavogiau ir nieko neiššvaisčiau. Aš, kaip ir visi kiti Kauno miesto tarybos nariai, laikiausi Kauno miesto tarybos reglamento. Ar jis teisingas? Ar jis ydingas? Palieku šį klausimą Kauno miesto valdantiesiems ir jų administracijai, kurie patvirtino šią tvarką ir kurie reikalavo jos laikytis“, – rašė konservatorius.

„Skaidrinam“ paviešino, kad P. Lukševičius irgi buvo linkęs išlaidų sumas rašyti vos ne iš lubų, apvalias, kad galiausiai visa suma pasiektų nustatytą maksimalų kompensacijos dydį: kanceliarijos išlaidos – 300 eurų, pašto išlaidos – 300 eurų, telefono išlaidos – 450 eurų ir taip toliau.

Skaistė ir Kairys elgėsi skirtingai

Grąžindamas dalį lėšų konservatorius P. Lukševičius tuomet pasekė partijos kolegės, dabartinės finansų ministrės Gintarės Skaistės pavyzdžiu. Ji į biudžetą savanoriškai grąžino 13,9 tūkst. eurų, kurių negalėjo pagrįsti čekiais.

Bet G. Skaistė Kauno miesto tarybos nare buvo seniau, t. y. 2015–2016 m. Teisėsauga tų metų išlaidų nė neperkratė, galų gale, kaip minėta, Kaune galiojo reglamentas, kuris nereikalavo iš tarybos narių pateikti paslaugų ar prekių pirkimo čekių.

Šiuo metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė G. Skaistė mandato siekia Panemunės vienmandatėje apygardoje.

Tačiau ji pasielgė visai kitaip nei Liberalų sąjūdžio kultūros ministras Simonas Kairys, kuris 2011–2015 m. ir 2015–2019 m. irgi dirbo Kauno miesto taryboje. Šis politikas irgi negalėjo pagrįsti savo išlaidų čekiais, nes jų ir nebuvo reikalaujama, bet nusprendė negrąžinti į biudžetą jokių lėšų, mat sumos buvo nemaksimalios.

Per šiuos rinkimus Liberalų sąjūdžiui atstovaujantis S. Kairys kaunasi vienmandatėje Centro–Žaliakalnio apygardoje Kaune.

Žemaitijos šiaurinė: Martinaitis pylėsi per dieną dukart

Socialdemokratas Tomas Martinaitis į Seimą patekti bando Žemaitijos šiaurinėje apygardoje, tačiau Akmenės rajono taryboje dirba nuo 2015 m., o į akciją „Skaidrinam“ pateko, nes, kaip ir dauguma savivaldybių tarybų narių, iki maksimumo naudojo visas įmanomas kompensacijas.

Degalus politikas pylėsi neva naudodamas 21 mokėjimo kortelę, kelis kartus nurodoma, kad degalai pilti tą pačią dieną du kartus, o iš tų dviejų kartų bent vienas – tik su pusvalandžio pertrauka. Be to, kai kada neva pateikiama, kad degalai pilti kasdien tris dienas.

Generalinė prokuratūra nurodė, kad prokurorai nėra gavę savivaldybės audito išvados dėl šios savivaldybės tarybos narių išlaidų panaudojimo tikslingumo. Kaip galima suprasti, dėl to prokurorai kol kas negali imtis viešojo intereso gynimo.

Saulės apygarda: Sireikai per atostogas prireikė 240 litrų benzino

Kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Saulės vienmandatėje rinkimų apygardoje į Seimą kandidatuojantis krepšinio treneris Antanas Sireika į teisėsaugos akiratį nepakliuvo, bet „Lietuvos rytas“ pernai kovą rašė, kad naujai iškeptas politikas labai smagiai už mokesčių mokėtojų pinigus pilasi degalų įvairiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Šiauliuose, Kėdainiuose.

Tarkime, 2022 m. sausio 21–27 dienomis A. Sireikai prireikė 200 litrų benzino, o tų pačių metų rugpjūtį, kai tarybos nariai atostogauja, įsipylė net 240 litrų.

Specialiųjų tyrimų tarnyba šiuo metu atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 29 savivaldybių galimai netinkamo savivaldos lėšų panaudojimo, tarp jų yra ir Šiaulių miestas. Kaip jis baigsis, prognozuoti neįmanoma. Generalinė prokuratūra dėl Šiaulių miesto nurodė neturinti duomenų.

Kodėl vieniems baudžiamosios bylos, kiti – grąžina pinigus?

Savivaldybių tarybų lėšų panaudojimo istorijoje prokurorai vienais atvejais pradeda ikiteisminius tyrimus, bylos keliauja į teismą ir kai kurie politikai nuteisiami, o kitais atvejais viešąjį interesą ginantis prokuroras kreipiasi į teismą civiline tvarka, prašydamas priteisti nepagrįstai išmokėtas išmokas.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė paaiškino, kad aktualūs ikiteisminiai tyrimai ir viešojo intereso gynimo procesai vyksta nepriklausomai vienas nuo kito. Kitaip tariant, tai reiškia, kad vienam ir tam pačiam politikui gali būti pradedamas ir ikiteisminis tyrimas, ir prašoma priteisti nepagrįstai išmokėtas išmokas, bet gali būti inicijuojamas tik vienas iš šių procesų.

„Ikiteisminis tyrimas yra pradedamas nustačius Baudžiamajame kodekse nurodytų nusikalstamų veikų požymius. Ikiteisminio tyrimo tikslas – patikrinti pradinius duomenis, kurių pagrindu jis buvo pradėtas, surinkti papildomus ir nustatyti, ar buvo padaryta nusikalstama veika, kokiomis aplinkybėmis, išaiškinti jos įvykdymu įtariamą asmenį, asmenis ir, esant pagrindui, perduoti teismui. Jei tokio tyrimo eigoje visgi nustatoma, kad nusikalstama veika nebuvo padaryta (įvertinama, kad tai, kas įvyko, sukelia kitokią atsakomybę (drausminę, tarnybinę, administracinę ir taip toliau) arba asmens poelgis išvis nėra baustinas pagal įstatymą, ikiteisminis tyrimas yra nutraukiamas“, – nurodė R. Stundienė.

„Viešojo intereso gynimo procesas vyksta vadovaujantis Civiliniu kodeksu bei kitais teisės aktais. Jo metu nėra sprendžiamas nei nusikalstamos veikos padarymo, nei kaltės klausimas. Viešojo intereso gynimo procesu siekiama, kad nepagrįstai tarybų nariams išmokėtos lėšos kuo greičiau, ir nepriklausomai nuo to, ar yra dėl to paties atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas ar ne, būtų gražintos į savivaldybių biudžetus“, – pridūrė Generalinės prokuratūros atstovė.

Ji pabrėžė, kad kreipimasis į teismą su ieškiniu ginant viešąjį interesą civilinio proceso tvarka neužkerta kelio dėl to paties asmens galimai padarytų nusikalstamų veikų teismui perduoti ir baudžiamąją bylą.

„Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad net grąžinus pinigus į biudžetą tai nepašalina asmens baudžiamosios atsakomybės, jei yra nustatomi tokio asmens veiksmuose nusikalstamos veikos požymiai“, – teigė R. Stundienė.


Straipsnio komentarai

Tiesa2024-11-06
Lanzbergizmo pabaiga- faktas. Konserviniai galite rėkauti. Šio režimo nesugrąžinsite. Wiljamsai( Mažeikių Naftos atidavimas), taivanėliai, 2008 m. krizės auksinės paskolos, Snoro subankrotinimas- tik dalis milijardinių nuostolių Tautai. Atlyginimai 2 kartus , pensijos 3 kartus mažesni už E.Sąjungą. Tai režimo rezultatai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to joo2024-10-30
Lauksime lauktuvių iš seimo sandėlio. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tam joo2024-10-30
Vieniem prilipo ,kitiem neprilipo, kiekviena ausis turi savo makaronų kabintoja, laimi tas ,kuris daugiau prikabina pralaimi tas kurio makaronai jau nusibodo tokia tai politika . Kaip sakant drakonas mirė tegyvuoja drakonas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2024-10-30
Džiugu kad kad kabinami netikri makaronai neprilipo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
G2024-10-27
Ar vėl žmogeliai išsirinks tą parazitą balčį, kuris nieko nepadarė, būdamas kelių ministru net Rusnės tilto nepadarė. Dabar nubėgo pas mentą vagį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vėl tam joo2024-10-27
Lietuvos baudžiamojo proceso tvarka taikoma kiekvienam individualiai. Kartais sodinami į kalėjima kai pasisavinto turto vertė prilygsta bulviu maišo vertei ,kartais kai valstybei pridaryti nuostoliai viršija šimtus tūkstančiu tai tiems nusikaltėliams ( po n bylinėjimosi metu)dar ir sumokama kompensacija už garbės ir orumo įžeidima P.S kaip tamsta manai kiek dulkėtu kelių,(kad žmonėms vasara būtu lengviau kviepuoti), butu buve galima palaistyti už tuos nepilnus aštuonis tukstančius? Kažkam pinigai į kišene kažkam dulkės į plaučius ir t.t. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2024-10-27
Nusikaltimas yra tada, kai jis yra vertinamas griežtai pagal baudžiamojo proceso nustatytą tvarką. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Anonimas2024-10-27
Konservatoriams-NE.
Komunistams-NE.
Milicininkui-NE.
Ateitis- NAUJIEMS
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vėl tam joo2024-10-27
Kaip įdomiai ,pagal tamsta gaunasi, " dirbo už dyka"( Kaip Marija Teresė,kad aukojo savo gyvenima bėdžiams ) ,kol prokurorai nepareikalavo grąžinti beveik 8000 € . Jei padarytas pažeidimas skiriant atlygi jis įra pažeidimas. Tik gudrūs kailiukai bando pažeidimus skirstyti i formalius ir neformalaus ir dar bando įteikti ,kad tai ne nusikaltimas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2024-10-27
Kvailiuk, Žebelienė dirbo taryboje be jokio atlyginimo, gaišo nuosavą laiką už menkas kompensacijas, ir jas mokėjo niekam iš valdžios neprieštaraujant. Galiausiai buvo susiprasta ir ir tokiems atvejams paskirtas atlyginimas. Taigi nors formaliai buvo "pažeidimas" tačiau žalos niekam nedarė, nebent anie būtų galėję pralošti ne 40 o 41 milijoną. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tam ar klausėte2024-10-26
O kam čia klausti.Tokie nesupras klausimo esmės .Padlaižiavimas jiems įgimtas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ar klausėte2024-10-26
vedėjų, kaip jaučiasi tokiuose išverstaskūrių vaidmenyse ir ką galvoja apie valdininkus?
Svarbiausia apie tą dirbtiną padlaižiavimą dauguma žmonių ir pačių ale šerchanų supranta...pastariesiems malonu matyti nusižeminančius padlaižūnus ...šakalus...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Pilietis2024-10-262024-10-26
Tokių vedėjų yra visoje Lietuvėlėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Dar tam jooo2024-10-26
Blogai supratot mano logika .Man visi jie vagys ar pavogė 40 milijonu ar iš vogtų pinigų pirko vila ,ar klastojo ataskaitas ar paraščiausiai nieko neveikdami t.y. nedirbdami ėmė atlyginima.Atlyginima reikia užsidirbti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tiesa2024-10-26
Geriau papasakokit kaip Vytautas Landzbergis dirbo TSRS KGB darbuotoju, kaip Tarybinis profesorius skaite studentams mokslinio komunizmo paskaitas ir birka skambino ant pianino TSRS Himna. Kaip TSKP CK nurodymu pasidare Sajudzio vadovu ir kartu su Gorbaciovo gauja pardave TSRS ir LTSR Amerikai, paskui skraidino po Lietuva zemes hektarus ir supirkinejo uz 1 eur. zemes sklypus Vilniuje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2024-10-26
Supratau tamstos logiką kad 40 milijonų nepavogti ir vila sąžiningai uždirbta raunant kelmus ir skaldant akmenis, nes nuosavi prokurorai neišdrįsta pradėti tyrimo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tam jo.2024-10-26
Tik vagis vagi teisina . Nesvarbu kiek nepavogė, svarbu ,kad vogė. Jie turi dirbti mums bet nevogti iš mūsu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis2024-10-26
Teko būti Mykolinėse tai pasibaisėjau ir tais renkamais politikais ir vedėjos padlaižiavimu jiems . Vienu žodžiu politikams vedėja ant šieno kitku paklojo savo babos skraiste ir tuos politikus gražiai susodino, sodinimo ceremonija ilgokai užtruko . Kol ji sodino prie scenos buvo sukviesti ūkininkai ,kuriuos tie politikai turėjo pagerbti . Tai tų ūkininku apdovanojimo ceremonija truko trumpiau nei tų renkamų politiku susodinnimas ,tas Balčytis dar nespėjo įteikti rašto vienam kai vedėja jau buvo pakvietusikita.Atrodė kaip avys genami. Turėtu būti gėda vedėjai ,kuri ant babos skraistės sodino ne tuos ,kurie sąžiningai dirbo ,o tuos kurie daug kalbėjo ir dar iš savivaldybės biudžeto vogė. Supuvusi vedėjos mąstysena ir supuvę politikai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tiesa2024-10-25
Ar vėl žmogeliai išsirinks tą parazitą balčį, kuris nieko nepadarė, būdamas kelių ministru net Rusnės tilto nepadarė. Dabar nubėgo pas mentą vagį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2024-10-25
nepykite,išsirenkate pastoviai tuos pačius ,o blogus darbelius pamatote,tik ,kai kiti įvarddija,o kur pačių pilietiškumas, einant bvalsuoti ir rinkti ne pagal gražias kalbas,bet pagal darbus rajono labui.O tokių ,kurie jau prisidirbo negalėtų būti keliami į Seimą ir renkami ,bet kadangi dvigubi standartai pas mus ,tai nėra ko nei piktintis ,nei norėti geresnio gyvenimo ar gerovės Valstybės. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tam Viktorui2024-10-25
Teisiami turėtu būti ne tik nusikaltėliai bet ir jų bendrininkai t.y.tie kurie priiminėjo jų fiktyvias ataskaitas. Gal ne už ačiu tas ataskaitas priminėjo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Viktoras2024-10-25
Pasirodo Lietuvoje Aukščiausias Teisėjas yra A. Tapinaas , kurio klauso NET Lietuvos generalinis prokuroras,kadangi savivaldybių tarybų nariai pasisavino papildomas tarybos narių išlaidas ir neteisėtai pasisavino jas.Bet juk pateiktas jų ataskaitas priiminėjo savivaldybių buhalterijos darbuotojos ,kurios turėjo ir privalėjo patikrinti ar pateiktos ataskaitos atitinka teisiniams reiklavimams atitinkančius duomenis.Tuo pačiu kyla klausimas ir savivaldybės AUDITUI, kur žiūrėjo kai tikrino ataskaitas? Taigi ,permokėtas lėšas , PRIVALO sugražinti ne tarybos nariai,o SAVIVALDYBĖS DARBUOTOJAI kurie priėmė jų pateiktas ataskaitas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis 2024-10-24
Kai žmonės savęs negerbia tai ir renka visoki šlamšta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2024-10-24
Žebelienė 40 milijonų nepralošė, Graikijoje prabangios vilos nepirko, todėl galima drąsiai ir būtinai reikia rinkti į seimą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
G2024-10-24
Geriau papasakokit kaip Vytautas Landzbergis dirbo TSRS KGB darbuotoju, kaip Tarybinis profesorius skaite studentams mokslinio komunizmo paskaitas ir birka skambino ant pjenino TSRS Himna. Kaip TSKP CK nurodymu pasidare Sajudzio vadovu ir kartu su Gorbaciovo gauja pardave TSRS ir LTSR Amerikai, paskui skraidino po Lietuva zemes hektarus ir supirkinejo uz 1 eur. zemes sklypus Vilniuje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
T2024-10-24
Ar vėl žmogeliai išsirinks tą parazitą balčį, kuris nieko nepadarė, būdamas kelių ministru net Rusnės tilto nepadarė. Dabar nubėgo pas mentą vagį.
Pavogė Mūsų Igničio akcijas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka