Kameriniame koncerte salės „Jūra“ scenoje pristatytos talentingų kompozitorių moterų sukurtos dainos

2024-11-25, KVMT informacija
Prokadras.lt nuotr.
Prokadras.lt nuotr.
Antrajame Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kamerinių koncertų ciklo vakare „Moterų dainos“ skambėjo įvairių epochų kompozitorių moterų sukurti kūriniai, atliekami KVMT choro dainininkių. Šis koncertų ciklas ypatingas tuo, jog teatro kolektyvuose dirbantys muzikai gauna progą pasirodyti publikai kaip solistai ir kamerinių ansamblių dalyviai, o su klausytojais gali megzti itin artimą ryšį čia pat didžiosios salės „Jūra“ scenoje.

Šįkart scenoje „akis į akį“ su klausytojais susitiko ir į kelionę po įvairių laikotarpių, kraštų bei patirčių kompozitorių kūrybą pakvietė KVMT choro dainininkės Oksana Auškalnytė-Mockuvienė, Emilia Janina Kozłowska, Dina Mataitienė, Ivanna Podolska, Ernesta Stankutė, Rosana Štemanetian ir Vitalija Trinkė. Šioms atlikėjoms buvo patikėta ypatinga misija – praskleisti uždangą į mažai žinomą vokalinės muzikos repertuarą, sukurtą moterų kompozitorių. Joms akompanavo patyrusi koncertmeisterė, pianistė Audronė Juozauskaitė. Koncerto programą vedė ir komentavo jos sumanytoja, buvusi ilgametė KVMT solistė Dalia Kužmarskytė, pirmą kartą atlikusi „Moterų dainas“ rečitalyje 2012 m. festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ klausytojams. Dabar teatre choro vokalo pedagoge dirbanti dainininkė savo užsidegimu viešinti moterų kompozitorių kūrybinį palikimą ir patirtimi pasidalino su septyniomis choro artistėms, tyčia parinkusi dainas ne pagal jų būdą, norėdama atskleisti netikėtas balsų ir charakterių spalvas.

„Koncertas „Moterų dainos“ – netikėtas daugeliu aspektų, nustebinęs sumanymo naujumu bei išradingumu. Solistės ir vokalo pedagogės D. Kužmarskytės iniciatyva  atsidūrėme tarsi subtiliame ir jautriame kamerinės vokalinės muzikos salone. Dainininkės – puikios teatro choro artistės – dainavo mažai kam žinomų XVII–XX a. kompozitorių moterų dainas. Ypač talentingų moterų kūrėjų, kurios, deja, anais, vyrų dominavimo laikais, buvo nustumtos į meninės veiklos užribius ir liko nežinomos. Nors ne viena jų buvo netgi talentingesnė už išgarsėjusius kompozitorius vyrus, – akcentavo muzikologė, profesorė Daiva Kšanienė. – Išgirdome ir šiek tiek žinomų – tokių kaip Isabella Colbran, Pauline Viardot, Fanny Mendelssohn–Hensel, Alma Schindler–Mahler, ir visiškai negirdėtų moterų kompozitorių kompozicijas. Labai įdomu buvo išgirsti retai solo pasirodančias choristes, muzikaliai ir jautriai padainavusias neįprastos, senųjų amžių stilistikos kūrinius. Koncerto sėkmę didele dalimi nulėmė išskirtinai subtilus, atliekamos muzikos stilistiką jaučiančios koncertmeisterės A. Juozauskaitės skambinimas“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!