Kaip veikia signalizacija?

2024-12-20, Pranešimas spaudai

Signalizacija – daugiafunkcinė apsaugos priemonė, kurios efektyvumu daugelis žmonių tikrai neabejoja. Būtent todėl galima teigti, kad vieno ar kito tipo signalizacija yra populiariausias pasirinkimas namų ar kitų objektų apsaugos tikslams. Nors visi žmonės tikrai žino, kas yra signalizacija, tačiau jos veikimo principą supranta ne visi. Aptarkime, iš kokių komponentų susideda signalizacija ir kaip ji veikia.

Signalizacijos komplektaciją sudarantys komponentai     

Komercinės patalpos, gyvenamieji būstai bei kiti nekilnojamo turto objektai gali reikalauti skirtingų apsaugos sprendimų. Todėl signalizacijos komplektacija taip pat gali skirtis. Pagrindiniai komponentai, kurie įprastai sudaro apsaugos sistemos komplektą:

  • Apsaugos centralė;

  • Patalpų judesio jutikliai;

  • Magnetai durims ir langams;

  • Gaisro jutikliai;

  • Vandens nuotėkio jutikliai;

  • Sirena.

Šiuos komponentus turi bene visos apsaugos sistemos, tačiau jų kiekis, priklausomai nuo signalizacijos komplektacijos, gali būti skirtingas.

Signalizacijos veikimo principas

Signalizacijos montavimo metu, ją sudarantys komponentai yra paskirstomi po reikiamas patalpų zonas ir sujungiami tarpusavyje laidiniu arba belaidžiu ryšiu. Tokiu būdu sudaroma vientisa apsaugos sistemos grandinė, o visi elementai atsiranda toje vietoje, kurioje jie efektyviausiai galėtų atlikti savo paskirtį. Visa grandinė jungiasi į apsaugos centralę. Jeigu bent vienas iš signalizacijos komponentų užfiksuoja tam tikrą pažeidimą, pažeidimo požymis yra perduodamas centralei ir tuomet signalizacija pradeda skleisti pavojaus signalą. Kiekvienas signalizacijos komponentas fiksuoja skirtingo pobūdžio pažeidimus. Durų ir langų jutikliai padeda įžvelgti įsilaužimo į patalpas pavojų. Judesio jutikliai - fiksuoja judesį. Gaisro jutikliai įspėja apie dūmų atsiradimą patalpoje. Vandens nuotėkio jutikliai fiksuoja atsiradusį vandens poveikį ir pan. Skirtingi komponentai apsaugos sistemose yra naudojami ne veltui. Ne vieną, o įvairias funkcijas atliekantys elementai padeda užtikrinti efektyvią vidaus patalpų apsaugą nuo skirtingų rizikų. Tokiu būdu sukuriama įvairiapusę naudą teikianti apsauginė signalizacija​​​​​​​

Signalizacijos įrengimas – dar ne viskas

Tai, kad namuose ar kitame objekte yra įdiegiama signalizacija, dar nereiškia, kad patalpų apsauga bus pasirūpinta iš tikrųjų efektyviai. Kažkuriam jutikliui užfiksavus pažeidimus, apsaugos sistema siunčia garsinius signalus. Nustačius tam tikrus signalizacijos parametrus, įspėjimą apie užfiksuotą pažeidimą galima gauti ir SMS žinute. Taip pat juos galima matyti mobiliojoje programėlėje. Tačiau ką daryti toliau ir kaip spręsti iškilusią problemą? Į šiuos klausimus skubų atsakymą turi rasti pats patalpų savininkas. Daugelis žmonių nežino, kaip reaguoti į tokias situacijas. O suveikusi signalizacija visada reikalauja tikslaus veiksmų plano ir žaibiškos reakcijos. Todėl apsaugos sistemą visada rekomenduojama prijungti prie visą parą budinčio saugos tarnybų stebėjimo ir valdymo centro, kuris žaibiškai reaguoja į visus pavojaus signalus. 

Prie saugos tarnybų centro neprijungta signalizacija yra vadinama vietine. Tokio tipo signalizacija efektyviai atlieka savo funkciją tik tada, kai kažkas yra patalpose. Kai jose nieko nėra – vietinės apsaugos sistemos funkcionalumas yra labai ribotas, nes aplinkui nėra žmonių, kurie galėtų greitai sureaguoti į kylantį pavojų bei jį numalšinti. Signalizacijos pajungimas prie saugos tarnybų stebėjimo ir valdymo centro ženkliai praplečia apsaugos sistemos funkcionalumo ribas, nes tokiu atveju pažeidimas yra ne tik fiksuojamas, bet ir operatyviai šalinamas. Taigi, jeigu jau nusprendėte investuoti į apsaugos sistemos komplektą, būtų racionalu investuoti ir į saugos tarnybų paslaugas, nes tik tokiu būdu bus užtikrinta maksimali patalpų apsauga. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!