Išvarė iš namų sugyventinį ir... atsidūrė ant teisiamųjų suolo

2025-03-19
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija
Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėjas Robertas Povilaitis narpliojo motinos ir dukters konfliktą, kuris prasidėjo gimdytojai išvarius iš savo namų sugyventinį, kaltintą dėl neištikimybės.

Dukra supyko, kad išvarė sugyventinį

Motina L. B. (toliau – Lina) praėjusių metų gruodžio 22 dieną, apie 12 val. 25 min., konflikto su dukra metu jai tyčia ranka sudavė vieną kartą į veidą, taip padarydama viršutinės lūpos sumušimą ir sukėlė nukentėjusiajai V. M. (toliau - Vilmai) nežymų sveikatos sutrikdymą.

Kaltinamoji Lina kaltę pripažino visiškai. Moteris teigė, kad gruodžio 21 d. vakarą tarp jos ir sugyventinio G. N. (toliau - Ginto) kilo žodinis konfliktas dėl jo neištikimybės. Konflikto metu ji sugyventinį iš savo namų išvarė ir pasakė, kad jis daugiau nepageidaujamas jos namuose.

„Kadangi sugyventinis gerai sutaria su mano dukra, jis jai pasiguodė, kad atgavo ne visus savo daiktus. Kitą dieną pas mane atvyko dukra kartu su Gintu. Dukra buvo pikta mano atžvilgiu, koridoriuje triukšmavo, todėl buto durų jai neatidariau. Netrukus dukra išsikvietė policijos pareigūnus, kad šie išlaužtų buto duris, nes neva ji yra buto savininkė. Policijos pareigūnams duris atidariau“, - dėstė Lina.

Taip į butą pateko jos dukra, o sugyventinis stovėjo koridoriuje. Pasak kaltinamosios, dukra su ja elgėsi labai nepagarbiai, ją žemino, vertė jos asmeninius daiktus, ieškodama Ginto daiktų.

„Būnant koridoriuje, neapsikenčiau ir, rankomis suėmusi dukrai už rankų, ją stūmiau, norėjau išvaryti iš buto lauk. Dukra pradėjo klykti, vaidinti neva ją sumušiau. Jos plaukai yra ilgi ir įvykio metu buvo palaidi, jų atskirai suėmusi nebuvau, patempti galėjau, imdama už rankų, o į veidą ranka nesudaviau“, - kalbėjo Lina. Policijos pareigūnai dukrai iškvietė greitąją medicinos pagalbą ir pasakė, kad ji yra sulaikoma.

Buvo šoke

„Butas, kuriame gyvenu, vis dar priklauso man. Buvau rašiusi dukrai dovanojimą, bet dėl teisminių procesų dovanojimas yra sustabdytas ir aš vis dar teisėta jo savininkė, o dukra gyvena atskirai“, - tvirtino kaltinamoji. Be to, ji papildomos apklausos metu parodė, kad įvykio metu buvo šoke, ir tai jai buvo labai skaudi ir protu nesuvokiama situacija, jog dukra jai iškvietė policiją.

„Buvau labai stipriai susijaudinusi ir sutrikusi, todėl neprisimenu smūgio sudavimo į veidą, bet to neneigiu. Pripažįstu, kad šoko būsenoje galėjau suduoti dukrai į veidą ir dėl to nuoširdžiai gailiuosi“, - tikino Lina.

Teisme liudijo ir dukra. Ji nurodė, kad gruodžio 22-ąją, apie 9 val., į jos namus atvyko mamos draugas Gintas, kuris ir pasakė, kad jos mama negrąžina jam daiktų, kurie yra jos vardu registruotame bute.

„Tada aš ir Gintas nuvykome į man priklausantį butą, kuriame gyvena mama ir bandžiau ten patekti. Norėjau, kad Gintas atsiimtų savo daiktus, tačiau mama buto durų neatidarė. Tada iškviečiau policijos pareigūnus. Tai galėjo būti apie 11 val. 53 min. Atvykus pareigūnams, mama duris atidarė. Pareigūnai įėjo į butą. Mama, paklausta kur yra Ginto daiktai, atsakė, kad gruodžio 21-ąją juos išmetė pro langą, bet Gintas nurodė, kad jo daiktai yra padėti koridoriaus spintelėje. Ji priėjo prie spintelės, atidarė stalčių ir jame rado Ginto piniginę, kurią mama neva buvo išmetusi pro langą. Mama supyko, kad atidariau spintelę, priėjo ir pradėjo tempti už plaukų, o po to kažkuria ranka trenkė į kairę veido pusę. Smūgis kliuvo į lūpą, kuri ištino, skaudėjo. Policijos pareigūnai atitraukė mamą nuo manęs. Sukeltas skausmas buvo ne momentinis“, - kalbėjo teisiamosios dukra.

Liudijo ir pareigūnai

Daugiau dėl patirto sužalojimo nukentėjusioji į medikus nesikreipė, laikinai nedarbinga nebuvo. Mamai pretenzijų neturėjo, jai atleido, civilinio ieškinio nereiškė.

Parodymus davė ir pareigūnas, dirbęs pagal grafiką. Šis gavo nurodymą nuvykti išsiaiškinti įvykio aplinkybes, kur dukra reikalauja iš jos buto iškraustyti mamą, kuri ten nepageidaujama. Nuvykus pranešime nurodytu adresu, juos pasitiko pranešėja, kuri paaiškino, kad negali patekti į savo pačios butą, nes viduje esanti jos mama neįsileidžia.

„Aiškinantis įvykio aplinkybes, galiausiai moteris į butą įsileido ir kartu su pranešėja užėjo į butą. Bute moterys tarpusavyje ginčijosi, aiškinosi santykius. Pranešėja bute ieškojo mamos buvusio sugyventinio daiktų. Koridoriuje buvusioje komodoje pranešėja rado piniginę ir garsiai apie tai pasakė. Moteris, buvusi bute, susinervino ir staiga puolė link pranešėjos, čiupo ją už pečių ir tuo pačiu prispausdama plaukus ją pastūmė, o iš karto po to ranka sudavė pastarajai vieną kartą į veidą. Nedelsiant čiupo moterį ir patraukė toliau, kad daugiau nesmurtautų. Nukentėjusioji sušuko, sakė, kad jai skaudėjo, todėl į įvykio vietą iškvietė kitą ekipažą, kuriame yra tyrėja, kad įvertintų situaciją ir pradėtų ikiteisminį tyrimą. Pažymi, kad tiesioginis smūgis į veidą buvo suduotas ranka, tik nematė ar suduota kumščiu, ar delnu“, - dėstė pareigūnas.

Praktiškai tą patį liudijo ir kolegė pareigūnė.

Pripažinta kalta

Teismas konstatavo, kad baudžiamojoje byloje yra pakankamai surinkta įrodymų, kurie leidžia tiksliai nustatyti visas į įrodinėjimo dalyką įeinančias aplinkybes ir padaryti neabejotiną išvadą, kad kaltinamoji Lina padarė jai inkriminuotą nusikalstamą veiką. Todėl ji pripažinta kalta. Jai paskirtas laisvės apribojimas keturiems mėnesiams. Nuteistoji įpareigota per visą bausmės laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programoje, dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Linai į paskirtą bausmę įskaitytas jos laikinajame sulaikyme nuo 2024-12-22, 13 val., iki 2024-12-23, 10 val. 45 min., išbūtas laikas, t. y. viena diena – viena laikino sulaikymo diena prilyginta trims laisvės apribojimo dienoms. 

Kaltinamoji turi teisę, nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų, nuo šio įsakymo įteikimo dienos, paduoti teismui, surašiusiam teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamoji šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka. Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar jaudinatės dėl NT mokesčio?