Paminėtas Rusnės miestelio vardadienis

2025-03-17, Rasa STASIUVIENĖ, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filialo bibliotekininkė

Vasario 28 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko tradicinė popietė, skirta Rusnės vardo dienai paminėti. Jos sumanytoja – rusniškė tautodailininkė Violeta Benetienė.

Renginyje dalyvavo gausus būrys rusniškių. Atvyko tautodailininkė, meno kūrėja Daiva Balytaitė-Dlugoborskienė (Degučiai), kurios darbų paroda „Naivusis menas“ bibliotekos lankytojai galėjo grožėtis šių metų sausio ir vasario mėnesiais. Muzikinę dovaną Rusnės vardadienio proga visiems susirinkusiems dovanojo Saugų moterų vokalinis ansamblis „Vakarė“ (vad. Danguolė Žilionienė).

Popietės tikslas – suburti salos gyventojus ir pakviesti dalyvauti viktorinoje, kad sužinotų naujų dalykų apie Pamario kraštą.

Viktorinai dar neprasidėjus Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, Rusnės bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas ir popietės organizatorė Violeta Benetienė pasveikino rusniškį Voitechą Deniušą, kuris Šilutės rajono greitųjų šaškių pirmenybėse tapo čempionu. Pasveikinta ir Daiva Balytaitė-Dlugoborskienė už tai, kad suteikė galimybę pasigrožėti jos kurtais paveikslais. Ansambliui „Vakarė“ padėkota už muzikinę dovaną, o renginio sumanytojai ir organizatorei įteikta gėlių.

Skambėjo ansamblio „Vakarė“ atliekamos dainos „Pamario kraštas“ ir „Nešk, vėjau, per marias“. Susibūrė viktorinos komandos: „Žuvelės“, „Žuvėdros“, „Rusnės gėlelės“, „Bildukai“, „Vakarė“. Ansamblio nariai irgi nusprendė dalyvauti žaidime. Ekrane buvo pateikta pirmoji užduotis – dešimt klausimų. Dalyviai turėjo žinoti, kelintais metais pirmą kartą įvyko viktorina apie Rusnę,  kas yra burtikės, kokius spektaklius rusniškiai yra sukūrę pagal Hermano Zudermano apysakas, kodėl ant Ernsto  Ankerio antkapinio akmens yra pavaizduotas inkaras, kelintais metais pristatytas Rusnės herbas, kas yra polterabendas, kada atidaryta Kazimiero Banio etnografinė sodyba-muziejus.  Atsakius į klausimus laukė dar kelios užduotys: reikėjo užrašyti dviejų objektų pastatymo datas;  pagal gautus atvaizdus pasakyti, kaip vadinami pinigai; atspėti perskaitytos kūrinio ištraukos autorių ir pavadinimą.

Gavusios teisingus atsakymus komandos pačios save įvertino –  tokios buvo viktorinos  taisyklės. Įkaitusią atmosferą sušildė skambios ansamblio „Vakarė“ dainos.

Antroji užduotis buvo vaizdinė – atpažinti nuotraukoje pateiktas žuvis: upinę nėgę, šlakį, stintą, kuoją, raudę, perpelę, lyną, karšį, žiobrį, ožką, vėgėlę, ešerį. Trečioji užduotis – komandoms išdalinus dainos „Trys broliai“ žodžius visi drauge turėjo ją sudainuoti. Šios dainos žodžius, kuriuos ne vienas rusniškis žino, Violeta Benetienė aptiko neseniai išleistoje Mikelio Hofmano-Ateivio  eilėraščių knygoje „Tėvynės garsai“ (poezijos rinkinių „Jaunimo aidai“, „Tėvynės garsai“ ir „Tarp audrų…!“ faksimilės). 

Paskutinė užduotis – pasakyti seniau šiame krašte vartotų žodžių reikšmes. Juk ne visi žino, kas yra čėsnis, drimelis, liesininkas, repėčka, ražė, staibis, preikšas, užgožis, kleidė, grumzis, drobynos, žėgliuoti, provininks, balamutas, rudugys, šneiderka, videlčius, pinikai ar sėkis.

Kol buvo sumuojami viktorinos rezultatai, skambėjo ansamblio dainos „Mano kraštas“ ir „Mūsų dienos kaip šventė“ , kurią uždainavo visi susirinkusieji. Linksmai nusiteikę dalyviai išgirdo viktorinos rezultatus: trečioji vieta atiteko komandoms „Rusnės gėlelės“ ir „Vakarei“, antrąja vieta pasidalino komandos „Žuvelės“ ir „Žuvėdros“, o nugalėtojais tapo „Bildukai“ su 22 taškais.

 Violeta Benetienė  visus kvietė prie saldaus stalo – tai buvo prizas viktorinos dalyviams. Dėkojame tautodailininkei už meilę Rusnės salai, tradicinę popietę bei viktoriną, kuri rengiama nuo 1999 metų, ir už šio krašto kalbos puoselėjimą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar jaudinatės dėl NT mokesčio?