Viskas apie kredito reitingą, ką reikia žinoti 2025-aisiais

2025-03-24, Pranešimas spaudai

Bankai, kreditų unijos, tarpusavio skolinimo platformos prieš nusprendžiant ar paskola bus suteikiama, visuomet patikrina kliento kredito reitingą. Šis reitingas parodo, kiek žmogus yra finansiškai pajėgus apmokėti būsimus įsipareigojimus. Todėl dera labai atsakingai žiūrėti į tai, kai skolinamasi didesnė pinigų suma. Aplaidžiai vykdomi įsipareigojimai gali ilgam užkirsti kelią gauti kitą paskolą. Manoma, jog  2025-aisiais kredito reitingas bus dar labiau reikšmingas svarstant ar paskolą suteikti galima ar ne. Taip yra todėl, jog pastebima tendencija, kad žmonės vis dažniau yra linkę vis skolintis, o ne taupyti būtinoms išlaidoms. 

 

Kas veikia kredito reitingą?

Šiandien kreditus suteikia labai įvairios finansų įmonės, pradedant bankais ir baigiant investuotojais. Kiekvienas jų turi savo kredito reitingo vertinimo sistemą. Visgi, egzistuoja keli kriterijai, kurie nepraleidžiami nė vieno paskolas teikiančio kreditoriaus. Koks yra jūsų kredito reitingas pirmiausia priklauso nuo tokių aspektų:

  • Esamų finansinių įsipareigojimų. Kreditoriai pirmiausia peržvelgia kam ir kiek esate skolingi. Tai apima ne tik ilgalaikes paskolas ir greitus kreditus, bet ir įsiskolinimus už komunalines paslaugas, skolas už telefoną bei internetą. Kuo daugiau finansinių įsipareigojimų, tuo žemesnis kredito reitingas.  

  • Mokėjimų istorija. Tai apima ne tik pradelstus mokėjimus, bet ir prašymus atidėti įmoką. Tokie faktai kreditoriams signalizuoja, jog asmuo nėra pajėgus efektyviai valdyti savo finansus. Be abejonės, kredito reitingas dėl to smunka. 

  • Informacija, kokias pajamas turite šiandien. Skaičiuojami visi pajamų šaltiniai: ne tik atlyginimas už pagrindinį darbą, bet ir pajamos iš individualios veiklos, įplaukos iš kitų tiek aktyvių, tiek pasyvių pajamų šaltinių. 

  • Paskolų kiekis praeityje. Net jeigu visas paskolas apmokėjote laiku, didelis jų kiekis signalizuoja, jog žmogus nelabai geba organizuoti savo finansus. Tokie dalykai taip pat gali sumažinti kredito reitingą, o kreditoriai, norėdami apsidrausti, gali pasiūlyti paskolą su didesnėmis palūkanomis. 

 

Pagrindiniai paskolų tipai

Tiems, kurie skolinasi ne pirmą kartą, tikriausiai, puikiai žinomi visi įmanomi paskolų tipai. Tad ši informacija bus aktualesnė tiems, kurie nutarė pasiskolinti pirmą kartą. 

Greitieji kreditai. Tai paprastai būna nelabai didelė pinigų suma, kuri reikalinga spręsti netikėtai kilusioms finansinėms problemoms. Greitąjį kreditą galima gauti tą pačią dieną, dažnai pusvalandžio bėgyje. Šiems kreditams būdingas trumpas grąžinimo laikas ir didesnės palūkanos. 

Vartojimo paskolos. Šios paskolos imamos jau iš anksto suplanuotiems pirkiniams. Labai dažnai - būsto remontui ar brangesnėms kelionėms, grožio procedūroms ir kt. Vartojimo paskoloms būdingas ilgesnis grąžinimo terminas ir mažesnės palūkanos, nei greitųjų kreditų. 

Paskolos automobiliui. Skirta tiek naudotiems, tiek naujiems automobiliams įsigyti. Šioms paskoloms būdingos nemažos pinigų sumos, ilgas grąžinimo terminas ir mažesnės palūkanos. Beje, galima rinktis tarp dviejų finansinių paslaugų - paskolos automobiliui bei autolizingo.

Žinoma, nepaminėjome paskolos būstui, tačiau tai daugiau pastangų bei įvairių būtinų procedūrų reikalaujantis procesas, kuris stipriai skiriasi nuo minėtų gana greitai gaunamų kreditų. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar jaudinatės dėl NT mokesčio?