Renovacijos ypatumai: buto savininkas nesijaučia šeimininku savo namuose

2025-04-09
L. Vaitiekus skundžiasi, kad braunamasi į jo privačią nuosavybę.
L. Vaitiekus skundžiasi, kad braunamasi į jo privačią nuosavybę.
Į redakciją kreipėsi traksėdiškis Laimonas Vaitiekus. Vyras teigė, kad per prievartą bandoma patekti į jo butą ir tai nori padaryti namo renovaciją atliekantys asmenys. Pasidomėjome, kas čia iš tikrųjų vyksta.

Nėra šildymo

„Bute neturiu šildymo. Man jo ir nereikia. Dabar nori įsibrauti į mano būstą ir sukabinti radiatorius, kurių man nereikia. Net nesiklausę išplėšė rūsį, išvogė.  Dabar nori įlįsti į butą. Anksčiau buvo radiatoriai. Jie buvo vos šilti, o mokėti reikėjo. Dabar grasina, kad išplėš duris ir pateks. Kas čia – Šiaurės Korėja? Prezidentas sako, kad sukūrė gerovės valstybę, o čia viskas per prievartą. Pareiškimus rašiau. Nereaguoja“, - dėstė pasipiktinęs Šilojų gatvės 23-ojo namo gyventojas.

Jis pripažino, kad vyko susirinkimas ir gyventojų dauguma norėjo renovacijos. Tačiau jis pats kategoriškai prieš renovaciją.

Bus pasitelktas antstolis ir specialios tarnybos

Namo renovacija rūpinasi UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas namų renovacijai Vygantas Kamarauskas. Jis teigė, kad su minėtu asmeniu vargsta jau antrus metai.

„Priėjome prie to, kad šiame klausime sprendimą priėmė teismas. Jis turi leisti pakeisti bendro naudojimo šildymo sistemos vamzdyną. Jis gyvena trečiame aukšte, o virš jo močiutė, kuriai reikia tiekti šilumą. Kaip tai padaryti, jei jis neįsileidžia? Turi būti šildymas įvestas ir jo bute. Kitaip neis priduoti renovuoto namo. Iš antro aukšto į ketvirtą oru nepateksime“, - kalbėjo pašnekovas.

Direktoriaus pavaduotojas teigė, kad buvo nuvykę su namo administruojančios įstaigos atstovais kalbėtis su L. Vaitiekumi. Bandė vyriškį įtikinti, kad reikia patekti į jo butą ir atlikti darbus. Tačiau, to padaryti nepavyko.

„Atidaręs duris jis pasakė: „Matote slenkstį?“. Tad nieko kito neliko tik apsisukti ir išeiti. Į butą pateksime su antstoliu. Bus pasitelkta policija ir gaisrinė. Pagal įstatymą jis privali įleisti“, - teigė V. Kamarauskas.

Jis pabrėžė, kad vieno gyventojo įkaitais tapo viso namo gyventojai, tačiau jo gyvenimo būdas neturi kenkti visiems.


Straipsnio komentarai

cc2025-04-18
kaži ką apie žmogų pasako kai bet kokio šildymo atsisako ir radiatorius išsipjauna. Kaip aš nenorėčiau tokių kaimynų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na2025-04-11
asmens teisės nėra absoliučios, jei jo teisės pažeidžia kito asmens teises. Asmuo gyvena daugiabutyje, t.y. jis ne viso namo sąvninkas, todėl jis turi laikytis tam tikrų taisyklių, tuo pačiu jo teisės negali būti aukščiau kito asmens teisių. Senutė 4 aukšte turi teisę gauti šildymą ir jei jis tam priešinasi, yra CK numatytos poveikio priemonės Komentaras patinka Komentaras nepatinka
100 % prievartavimas2025-04-09
ydomu kuo cia baigsis ? Juk logiskai zmogus teisus - jis turi nuosavybes teises. Kai skolu nera, tai ir antstoliai ne visagaliai. Jei kazkas sukure 51/50 modeli, tai tegul ir srebia. Ne pokario laikai, kad choru "stosim" i kolchozus... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
XXXX2025-04-09
o kodėl negalima vamzdžius pravesti kitoje vietoje ir nuvesti tą šildymą senutei .Kodėl einama prieš žmogaus valią,gal jam šilta ir taip ,jis gyvens atsidaręs langus ,visvien kenks gyventojams,tai gal reikia pamąstyti ,jeigu žmogus nenori ,tai neturi būti brukama per prievarta ,juo labiau ,kaip suprantu tokią savo valią Jis pareiškė anksčiau,tai kokie čia antstoliai gali būti ,kokia prievarta šiais laikais.Jo butas asmeninis ,Jo valia išreikšta prieš ruošiant projektą ,tai turėjo būti ir projektas parengtas atitinkamai ,kad vieno žmogaus valią įgyvendinant,nebūtų pažeista kito žmogaus valia ir turtas.Ne valdininkų įstatymai ,reguliuoja žmonių santykius,bet civilinis kodeksas ir to reikia laikytis nuosekliai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar jaudinatės dėl NT mokesčio?