Ne tik puikiai padirbėjo, bet ir pagražino

2014-10-07, Saulius SODONIS
Kiekvieną mazgą sutvarkė taip, kad po kelių savaičių buvo sunku suprasti, jog po žemėmis toje vietoje yra sudėtingas inžinerinis įrenginys.
Kiekvieną mazgą sutvarkė taip, kad po kelių savaičių buvo sunku suprasti, jog po žemėmis toje vietoje yra sudėtingas inžinerinis įrenginys.
Nors pirmosiomis spalio dienomis dar kai kur buvo galima pamatyti UAB „Klaipėdos inžinerinių tinklų statyba“ darbuotojus, tačiau jau rugsėjį jie pabaigė savo pagrindinius darbus. Bendrovės darbuotojai Šilutėje per vasarą pakeitė daugiau kaip trijų kilometrų ilgio magistralinių šilumos vamzdžių. Ir nors šie žemės darbai turėjo kelti nemažai rūpesčių, tačiau tai buvo arba labai trumpalaikiai, arba minimalūs nepatogumai.
Pagražėjo miestas
Nors balandžio pradžioje mieste ant žolynų išdėlioti didžiuliai vamzdžiai pranašavo apie būsimus nepatogumus miestiečiams, tačiau jie pasirodė labai minimalūs ir trumpalaikiai. Darbai buvo organizuoti taip, kad pradžioje šiuos vamzdžius keitusios įmonės darbuotojai juos suvirindavo, vėliau, atkasę šilumos trasą, išimdavo senus ir operatyviai į jų vietą suguldydavo naujus. Šiuolaikiški, apšiltinti vamzdžiai leisdavo kone iš karto juos užkasti. Po to toje vietoje darbo imdavosi aplinką tvarkantys darbuotojai – atveždavo naujo juodžemio ar durpių ir sulygindavo tą vietą. Ją tuoj pat užsėdavo žole, o kur reikėjo atgal suklodavo išardytas šaligatvių plyteles. Tai buvo daroma taip greitai, kad kone už savaitės kastoji ar išardytoji vieta net nepanašėjo į ką tik vykusius didžiulius žemės kasimo darbus.
 
Tačiau būta vietų, kur dar nuo seno dėl įvairių priežasčių žolė neaugdavo. Tose vietose pakeitus magistralinius vamzdžius būdavo, kaip minėta, atvežta naujo grunto, kuris tuojau pat imtas apželdinti. Viena tokių vietų buvo prie Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos. Ten nuo seno per stadiono kampą į mokyklos kiemą buvo savavališkai važiuojama. Uždarius tą savavališką kelią žolė ten jau nebežėlė. Kaip tik toje vietoje buvo magistraliniai vamzdžiai. Juos pakeitus buvo atvežta grunto ir pasėta žolė. Tokių atvejų būta ne vieno. Taip vykdant vieną projektą atnaujintas žaliasis miesto rūbas.

Turinti patirties įmonė
 
Šiuos magistralinių vamzdynų keitimo darbus Šilutėje vykdė UAB „Klaipėdos inžinerinių tinklų statyba“. Anot vieno bendrovės vadovų kintiškio Gintauto Zymono, jų įmonės darbuotojai stengėsi viską daryti taip, kad miestiečiai kuo mažiau justų nepatogumų. Darbai Šilutėje buvo suplanuoti nuosekliai. G. Zymantas labai apgailestauja ir atsiprašo dėl to, kad rugsėjį nemaža dalis miesto mikrorajono gyventojų buvo likę be karšto vandens. Taip buvo suplanuoti darbai, tačiau jų įmonės darbuotojai stengėsi viską padaryti greičiau nei buvo numatyta ir tai jiems sekėsi.

G. Zymonas taip pat džiaugėsi reikliais, savo darbą išmanančiais Šilutės šilumos tinklų darbuotojais. Trečią kartą darbuojantis Šilutėje yra atsiradęs pasitikėjimas, kuris grindžiamas darbų išmanymu, todėl keliami reikalavimai yra aiškūs, dalykiški ir konkretūs. Tai leidžia optimaliai organizuoti darbą, kuris, UAB „Klaipėdos inžinerinių tinklų statyba“ vadovo nuomone, pavyko.

Panašiai kalbėjo ir Šilutės projekto vadovas Ramūnas Vinskas. Pasak jo, visi reikalavimai buvo aiškūs ir konkretūs. Minėtoji įmonė turi ilgametę tokių darbų patirtį ir labai gerus darbuotojus, todėl netikėtumų darbuojantis nebuvo, nors nekasdienių sprendimų ne kartą teko ieškoti. Jis taip sakė baigiant paskutinius aplinkos tvarkymo darbus, kuomet darbuotojai dar lygino ir volavo tik ką žole užsėtus žemės plotus prie Pamario pagrindinės mokyklos. Jis sakė, kad šios mokyklos vadovybės prašymu, panaikino šalia trasos buvusį krūmyną, nors tai ir nebuvo numatyta projekte. Tačiau jautė, kad taip gali prisidėti prie mokyklos, o tuo pačiu ir miesto aplinkos gražinimo.  
 
Trečias kartas
 
Šilutės šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas Stasys Strakšys sakė, kad tai trečias kartas, kai tenka darbuotis su šia įmone. Jis pasakojo, kad įmonė turi geriausius savo sričių specialistus. O kaip kokybės pavyzdį paminėjo tai, kad nors pagal bendrus reikalavimus reikėtų rentgenu tikrinti tik 7 procentus suvirintų storesnių kaip 150 milimetrų ir didesnio storio vamzdžių sujungimo siūlų, šilutiškiai pageidavo 100 proc. įsitikinti jų kokybe. Ir praktiškai tokių vietų, kur būtų reikėję taisyti, nebuvo. Šilumininkas taip pat pasidžiaugė, kad ne vienoje vietoje Šilutės vaizdas išties labai pagražėjo po vamzdžių keitimo.


Straipsnio komentarai

Silute2014-10-14
saunuoliai Komentaras patinka Komentaras nepatinka