Moksleivių tėvams nereikės sukti galvos dėl valstybės finansuojamų būrelių
Moksleivių užklasinei veiklai skirtų valstybės pinigų paskirstymu rūpinsis savivaldybės – tėvams dėl to nereiks sukti galvos. Pasak Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės, savivaldybės turės pačios nuspręsti, ar tam tikras būrelis atitinka reikalavimus, bei paskirstyti pinigus pagal pačių vaikų norus.
Neformaliojo ugdymo krepšelį nuspręsta įvesti nuo spalio 1 dienos, valstybė 15 eurų skirs vienam mokinio pasirinktam būreliui lankyti.
Iki spalio 1-osios turės būti akredituotos neformaliojo ugdymo programos, iš kurių vaikai ir rinksis, ką jie nori lankyti.
„Kai atsiras būrelių pasiūla, bus sudarytas jų sąrašas. Ir būrelius reikės prižiūrėti, nes pinigai turi būti panaudoti teisingai“, – 15min.lt sakė A.Pitrėnienė.
Anot jos, komitetas, pasitaręs su ŠMM, nusprendė, kad savivaldybėms turėtų būti skiriamos lėšos pagal toje savivaldybėje esantį mokinių skaičių.
Anot parlamentarės, buvo svarstymų, kad šiomis lėšomis reikėtų paremti naujai besikuriančius būrelius, tačiau galiausiai nuspręsta, kad vaiko noras – aukščiau visko.
„Svarbiausias savivaldybėms parengtų rekomendacijų punktas – vaiko pasirinkimas“, – sakė ji.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Audronė Pitrėnienė
Tikisi, kad neprasidės vaikų medžioklė
Gegužės viduryje Seime įvyks renginys, kuriame dalyvaus visų savivaldybių švietimo skyrių atstovai ir neformaliojo ugdymo pedagogai. Pasak A.Pitrėnienės, susitikime tikimasi išgvildenti visus kylančius klausimus.
„Svarbiausia, kad pinigai būtų panaudoti skaidriai, nebūtų pradėta dirbtinė vaikų medžioklė. Svarbiausia, kad vaikas galėtų pasirinkti“, – sakė politikė.
Pinigų visiems neužteks
Kaip yra sakiusi švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina, iki spalio 1-osios turės būti akredituotos neformaliojo ugdymo programos, iš kurių vaikai ir rinksis, ką jie nori lankyti.
Būreliams šių metų biudžete papildomai skirta 3,24 mln. eurų.
Į nuogąstavimus, kad jų nepakaks, N.Istomina yra atsakiusi, kad naivu tikėtis, kad po spalio visi be išimties moksleiviai užsimanys popamokinės veiklos.
„Bandomasis projektas parodė, kad ir skiriant lėšų būrelių lankomumas gali padidėti tik iki 50 procentų“, – tvirtino N.Istomina.