Šilutės valdžioje – „galvų kapojimo“ metas

2015-04-26, Kęstutis GABŠYS
Šilutės valdžioje prasidėjo sąskaitų suvedinėjimo metas. Per tris savaites pareigų gali netekti net keturi savivaldybės vadovai.
Šilutės valdžioje prasidėjo sąskaitų suvedinėjimo metas. Per tris savaites pareigų gali netekti net keturi savivaldybės vadovai.
Trečiadienio, balandžio 22-osios, popietę grupė Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių tarybos sekretoriate užregistravo seriją prašymų ir pareiškimų, kuriais vėl įsuko politinių nepasitikėjimų karuselę. Nepasitikėjimas buvo pareikštas Socialdemokratų partijos deleguotam vicemerui Algirdui Balčyčiui, administracijos direktoriui (taip pat socialdemokratui) Sigitui Šepučiui ir jo pavaduotojai („tvarkietei“) Inesai Murauskienei. Minėtus teikimus pasirašė devyni Tarybos nariai: J. Purlys, E. Vitkauskas, Š. Laužikas, A. Jakas, A. Gečas, S. Stankevičius, A. Čeponis, D. Pundžius, D. Žebelienė.

Pagal Tarybos reglamentą šiek tiek skiriasi vicemero ir administracijos vadovų atleidimo tvarka bei terminai. Atleisti administracijos direktorių ir jo pavaduotoją galima neeilinio Tarybos posėdžio metu, kuris privalomas sušaukti per 14 dienų. O štai vicemero atleidimui posėdis gali būti šaukiamas per 20 dienų.

Savo įtaką tikrins A. Geču

Tą pačią dieną meras Vytautas Laurinaitis kontratakavo. Jis išleido potvarkį, kad kitą trečiadienį (balandžio 29-ąją) yra šaukiamas neeilinis Tarybos posėdis, kuriame iš posto bus verčiamas kitas vicemeras (A. Jako bendrapartietis) Algirdas Gečas.

Tarybos sekretorius Andrius Jurkus „Šilokarčemai” teigė, kad „nepasitikėjimo pareiškimas A. Gečui buvo registruotas balandžio 2 dieną. Tarybos reglamentas suteikia teisę merui per 20 dienų sušaukti Tarybos posėdį. Nepasitikėjimas A. Balčyčiu yra užregistruotas balandžio 22 dieną, taigi, posėdžiai dėl vicemerų atleidimo negali vykti vienu metu“.

Tiesa, paties mero pozicijos Savivaldybės taryboje nėra tvirtos. Gegužės viduryje sukanka šeši mėnesiai po nepavykusios V. Laurinaičio interpeliacijos. Meras nebeteks įstatymo apsaugos ir jį vėl bus galima bandyti krapštyti iš užimamų pareigų.

Ar meras išlaikys savo postą priklauso nuo to, ar jis tebeturi daugumą Taryboje. Norint tai patikrinti merui nereikia laukti, kol Tarybos nariai rinks parašus ir bandys vėl jį versti iš posto. Būtent trečiadienio posėdžio metu paaiškės, ar meras vis dar turi daugumą Taryboje.

Atsistatydinimų neturėtume išvengti

Jei A. Gečas išlaikys savo kėdę, vadinasi, meras nebeturi daugumos ir toliau dirbti mero poste jam yra beprasmiška. Pats V. Laurinaitis turėtų rašyti pareiškimą ir pasitraukti iš pareigų. Pavyzdžiui, Anglijoje premjeras, nebesugebantis suvaldyti Parlamento daugumos, neša pas karalių ar karalienę savo atsistatydinimo pareiškimą.

Jei A. Gečas iš savo posto bus išverstas, Tarybos opozicija gali pradėti „vynioti meškeres” ir atsiimti visus pareiškimus dėl nepasitikėjimo A. Balčyčiu ir dviem administracijos vadovais. Toliau tęsti šias procedūras yra ne tik beprasmiška, bet ir juokinga. Kol opozicija atšaukinės nepasitikėjimo A. Balčyčiu, S. Šepučiu ir I. Murauskiene pareiškimus, savo atsistatydinimo pareiškimą turėtų rašyti kitas administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis. Pastarajam būtų sunku dirbti vienoje komandoje, kai Liberalų partiją atstovaujantys Tarybos nariai pasirašė nepasitikėjimo pareiškimą jo tiesioginiam vadovui.

Po vieną posėdį per savaitę

Dėl skirtingų atleidimo terminų gali nutikti taip, kad per artimiausias tris savaites bus šaukiami trys neeiliniai Tarybos posėdžiai. Mes paklausėme Tarybos sekretoriaus, ar meras neketina sujungti bent jau dviejų posėdžių į vieną, kad juose Tarybos nariai galėtų nuspręsti tiek dėl administracijos vadovų, tiek dėl vicemero atleidimo iš pareigų? Tarybos sekretorius A. Jurkus mums atsakė, kad tokia galimybė priklauso ne nuo mero, o nuo A. Balčyčio elgesio. „Tarybos reglamentas numato, kad vicemerui privalo būti suteikiamos dvi savaitės atsakyti į interpeliaciją. A. Balčytis gali raštu atsisakyti teikti savo oficialų atsakymą arba pateikti jį anksčiau termino. Tokiu atveju abu klausimai teoriškai galėtų būti sprendžiami vieną dieną“, - susidarusią padėtį komentavo A. Jurkus.

Mums, šio politinio spektaklio žiūrovams, lieka laukti minėto spektaklio atomazgos. Šioje „muilo operoje“ lieka neatsakyti du klausimai: kuri pusė laimės ir ar pralaimėjusi pusė garbingai pasitrauks, o gal kabinsis už reglamento terminų ir procedūrų?

 

 

 


Straipsnio komentarai

darbininkas2015-04-28
ne ne ne tokio kaip pono sepucio melagio ir vagies kaip is tado blindos cigono niekur nerasit geresnio zinoma jo negalima liesti jug jis nelieciamas jis geriausias kaip ir visi likusieji Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Raimondas2015-04-28
Taip taip,kas liečia išeitines čia jie sau ponai, ir straipsniai jiems atitinka ir terminai,o po kiek laiko ir vėl tas pats veidas savivaldybėje.Tos pavardės jau taip nusibodusios, o kas jas nutampo jeigu ne jie patys. Mums gyventojams jau beveik vienodai kas dirbs toje savivaldybėje,o jau ponai Sigitą Šeputį palikite ramybeėje,nes geresnio administracijos direktoriaus tikrai nebus.Aišku ne už kalnų rinkimai,reikia pasirodyti kokie mes netikę,gal reikėtų patylėti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
antras kaimas2015-04-27
Ar jie turi laiko dirbti užuot aiškinęsi santykius? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kaimas2015-04-27
tai kas isto gaus didziulias isseitines po keliu savaiciu vel trinsis savivaldybes koridoriais jug valdininkams viskas galima tik paprastam zmogui nieko negalima ismete is darbo ir eik seko pjaut Komentaras patinka Komentaras nepatinka