Pirkote pigesnius kvepalus pagal skelbimą? Piniginę gali tekti atverti dar kartą
Pigesniais internetu parduodamais kvepalais susigundę, bet jų kokybe suabejoję pirkėjai negali tikėtis atgauti pinigų, nebent kliuvo labai geranoriškas pardavėjas. Priešingu atveju teks prašyti kvepalų ekspertizės, o paaiškėjus, kad jie tikri, už ją susimokėti.
15min.lt skaitytoja Irena pasakojo prieš kurį laiką apsilankiusi parduotuvėse ir išsirinkusi keletą patikusių kvepalų. Kadangi jie brangūs, internete nusprendė paieškoti pigesnių.
Viename skelbimų portale Irenos akį patraukė skelbimas, kuriame siūloma pirkti testerius – kvepalų parduotuvėms skirtus flakonus.
„Parašiau, man atrašė greitai ir išsamiai. Testerio kaina – 45 eurai, kvepalai nuo 40 iki 65 eurų, su mažesne kvapo koncentracija – po 23 eurus. Pardavėjas aiškino, kad jis parduoda tik originalus, klastotėmis neužsiima“, – pasakojo skaitytoja.
Kitą dieną Irena susitiko su pardavėju. Moteris sakė nemokanti atskirti klastočių, tačiau dėl to nesibaimino, nes dar nebuvo girdėjusi, kad kas nors padirbinėtų testerius.
„Dar ponui mokant įtikinti, paėmiau „Chanel“ „Coco Mademoiselle“ 100 ml kvepalus, sumokėjau 45 eurus ir tuo viskas baigėsi. Tačiau mane kamavo bloga nuojauta“, – sakė ji.
Norėdama ją nutildyti Irena kvepalų nuotraukas parodė kelioms draugėms ir visos jos pasakė, kad tai – klastotė: „Paaiškino, kad ir šiaudelis ne toks, ir stiklas neoriginalus.“
Pardavėjas į kalbas nesileido
Tuomet moteris nusprendė grąžinti prekę ir atsiimti pinigus, tačiau pardavėjas nesileido į kalbas.
15min.lt skaitytojos nuotr. /Pagal skelbimą pirkti kvepalai
„Iš pradžių atsiliepė telefonu, įrodinėjo, kad originalūs, kad kitos neišmano ir panašiai. Nieko nesutarėme. Kai paskambinau dar kartą, kalbėjo ne taip mandagiai. Prekės atgal nepriima, sako, kad aš jam gal kitus kvepalus atiduosiu. Susitarti gražiai nepanoro, daugiau nebeatsakinėja į skambučius“, – teigė ji.
Irena įsitikinusi, kad liko apgauta: brangiai nusipirko klastotę.
Už ekspertizę susimoka neteisusis
Pardavėjams nedraudžiama prekiauti testeriais, tačiau jie privalo apie tai informuoti pirkėjus, 15min.lt sakė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) Maisto produktų ir rekreacinių paslaugų skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Nenartavičiūtė.
Anot jos, atgauti pinigus už tinkamos kokybės kvepalus galima tik tada, jei pardavėjas sutinka. Antraip teks įrodyti, kad prekė iš tiesų nekokybiška.
Kosmetikos produktų kokybę tiria Valstybinė ne maisto produktų inspekcija (VNMPI).
Jei inspekcija nusprendžia, kad kvepalai iš tiesų nekokybiški, pasiūlo pardavėjui per dvi savaites priimti prekę atgal ir grąžinti pinigus. Prekės kokybės įvertinimo išlaidas apmoka tas, kas buvo neteisus. Tad jeigu nuspręsite patikrinti kvepalus, o jie pasirodys originalūs, už tai teks susimokėti.
Jei nustačius, kad prekė nekokybiška, pardavėjas vis dar spyriojasi, vartotojas jį gali jį apskųsti VVTAT ir reikalauti kompensuoti nuostolius.
G.Nenartavičiūtės teigimu, jei kvepalus parduoda individualios veiklos neįregistravęs asmuo, tokia veikla yra neteisėta.
Pardavėjas: „Aišku, kad nemoku mokesčių“
15min.lt susisiekė su kvepalų pardavėju, kuris sutiko būti vadinamas Mariumi. Jis teigė savo tikro vardo skelbimuose nenurodantis.
Marius sakė šia veikla besiverčiantis jau 6 metus, tačiau toks atvejis, kai klientė pareikalavo grąžinti pinigus, – pirmas.
„Kartais būna, kad kvepalai prateka, tačiau ir tada negrąžinu pinigų, tik pakeičiu prekę“, – paaiškino jis.
Marius pabrėžė, kad jo prekės tikrai originalios.
Paklaustas, ar turi individualios veiklos pažymą, Marius net prunkštelėjo.
„Aišku, neturiu. Panaršykite internete, gal šimtas tokių kaip aš, niekas neturi, tiesiog pardavinėju kvepalus ir tiek. Aišku, nemokam mokesčių, kaip aš jums mokėsiu? Sakau viską kaip yra – tiesiai šviesiai, išsisukti nebandau“, – kalbėjo jis.
Reklama: Yara kvepalai