Pirmą kartą viešinamos geriausios pradinės ir pagrindinės šalies mokyklos

2015-05-11, LRT Televizijos laida „Panorama“, Kristina Jackūnaitė, Asta Kažukauskienė, Lrt.lt
123rf.com nuotr. / Mokykloje
123rf.com nuotr. / Mokykloje
Žurnalas „Reitingai“ pirmą kartą pristatė pradinių ir pagrindinių mokyklų reitingus. Pagal aštuntokų standartizuotų testų rezultatus absoliutus lyderis – Kauno miestas. Tačiau renkant mokyklą pirmokui ar ketvirtokui reitingų sudarytojai ragina atkreipti dėmesį ir į tai, ar iš jos kiek pasimokę moksleiviai neišsibėgioja.

Žurnalo „Reitingai“ sudarytojai sako, kad jei tėvai sužinotų kai kurių pradinių ir pagrindinių mokyklų auklėtinių testų rezultatus, tą pačią dieną atsiimtų savo vaikus iš šių mokyklų. Tačiau šis ketvirtokų ir aštuntokų matematikos ir raštingumo gebėjimų palyginimas  – neprivalomas. Daugiau kaip pusė mokyklų jame nedalyvauja, o iš dalyvaujančių tik trečdalis rezultatus viešina.

Iš jų pagal ketvirtokų matematikos, skaitymo ir rašymo rezultatus pirmoje vietoje atsidūrė Vilniaus Žėručio pradinė mokykla, kurios paslaptis, pasak direktorės – nuoširdus patyrusių pedagogų komandos darbas.

 „Pradinė mokykla – aš visada sakau – yra džiaugsmo mokykla. Jeigu vaikas yra saugus, ramus, gerai jaučiasi, tai jo ir rezultatai geri, jis noriai eina į mokyklą“, – sakė Vilniaus „Žėručio“ pradinės mokyklos direktorė Birutė Liekienė.

 „Mes kiekvienais metais darome baigiamuosius testukus ir pasilyginame savame ratelyje, koks mūsų lygis. Dabar mes galime pasižiūrėti kokiam lygyje esame Lietuvos mastu, džiaugiamės savo rezultatais“, – kalbėjo Vilniaus „Žėručio“ pradinės mokyklos mokytoja Valerija Smalenskienė.

Antrieji Lietuvoje pagal standartizuotų testų rezultatus – Varėnos Ryto progimnazijos ketvirtokai, puikiai atrodo ir Anykščių rajono DebeIkių pagrindinė, Kretingos rajono Kurmaičių, Kauno Prano Mašioto ir Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos.

Pagal aštuntokų matematikos ir skaitymo bei rašymo standartizuotų testų rezultatus pirmoji – Kauno jėzuitų gimnazija, o jai ant kulnų mina Klaipėdos licėjus. Jie – antrieji Lietuvoje.

 „Klaipėdos licėjuje dirba vaikus mylintys pedagogai ir, manyčiau, kad šis principas bet kuriam pedagogui diktuoja pačias geriausias mokymo metodikas. Mokiniai jau nuo 5 klasės turi galimybes mokytis pagal pagilintas programas įvairių mokomųjų dalykų“, – sakė Klaipėdos licėjaus direktorė doc. dr. Regina Kontautienė.

Šiems klaipėdiečiams vieninteliams pavyko įsiveržti į Kauno užvaldytą geriausių progimnazijų penketuką – Tado Ivanausko, Vinco Kudirkos ir senamiesčio progimnazijų aštuntokų rezultatai nepaliko vietos kitų miestų mokiniams. Ne mažiau garbinga šešta vieta pagal standartizuotus testus gali džiaugtis Palangos Jurgučio pagrindinė.

Tačiau tėvams, norintiems išrinkti mokyklą savo mažiesiems, reitingų sudarytojai pataria žiūrėti ne tik į testų rezultatus. Jie pastebėjo, kad iš kai kurių pradinių mokyklų apie pusė į pirmą klasę atėjusių vaikų ketvirtos klasės nesulaukia – išeina į kitas.

„Greičiausiai (vaikai išeina, – red. past.) dėl to, kad yra prastas psichologinis klimatas, galbūt didelis patyčių mastas, galbūt prasti akademiniai rezultatai ir neatsižvelgiama į individualius mokymosi poreikius. Dėl to ir balsuoja tie vaikai su savo tėveliais kojomis“, – vaizdingai situaciją apibūdino žurnalo „Reitingai“ projektų vadovė Jonė Kučinskaitė.

Reitingų sudarytojų teigimu panaši tendencija ir pagrindinėse mokyklose. Tik apie 100 jų išlaiko beveik visus savo mokinius visus ketverius metus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!