Sostinės vairas paklūsta Šilutės Vydūno gimnazijos auklėtinio rankai
Po kovo 1-ąją vykusių savivaldos rinkimų Vydūno gimnazijos abiturientui patikėtos Vilniaus vicemero pareigos.
Po kovo 1-ąją vykusių Savivaldybių rinkimų, pasikeitė Vilniaus miesto savivaldybės meras bei susiformavo naujos konfigūracijos valdančioji dauguma. Vilniaus miesto vicemeru tapo trisdešimtmetis teisininkas, Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientas Valdas Benkunskas. Apsipratęs su naujai užgriuvusia darbų lavina Valdas sutiko „Šilokarčemos“ korespondentui papasakoti, kada pajautė pašaukimą politikai ir kaip sekasi vadovauti daugiau kaip pusę milijono gyventojų turinčiam miestui.
Tėvams raudonuoti neteko
Valdas pasakojo, kad gimė 1984 lapkričio 1 dieną Klaipėdoje. Iki penkerių metų augo Vilkyčiuose, o 1988 m. tėvai sugrįžo gyventi į Rusnę, kur prieš kelis metus pabaigę profesinius darbus ir iki šiol gyvena. Valdas turi du vyresnius brolius (abu jie už Valdą vyresnis 11 m. ir 13 m.). Abu vyresnieji broliai, baigę mokslus ir sukūrę šeimas, sugrįžo ir apsistojo Šilutėje. Šilutės rajone daug metų gyvena ir daug kitų jo giminaičių.
V. Benkunskas mano, kad jam labai pasisekė, jog užbaigęs pradinę mokyklą Rusnėje jau nuo 5 klasės pradėjo lankyti Šilutės Vydūno vidurinę mokyklą, kuri tuo metu dar tik siekė tapti gimnazija ir intensyviai kūrė savo ugdymo savitumą. Valdas nebuvo geras mokinys. „Negaudavau vien tik geriausių pažymių. Kita vertus, aiškiai žinojau savo pareigas mokykloje ir dėl to tėvai niekada neturėjo problemų. Vyresnėse klasėse pradėjau domėtis visuomenine veikla, mokinių savivalda, ypač domino politika. Todėl be didesnių svarstymų žinojau, kad mano ateitis – socialiniai mokslai. Po abitūros egzaminų rinktis teko tarp politikos ir teisės mokslų. Likimas lėmė studijuoti pastaruosius“, - prisiminimais dalijosi politikas.
Į politiką atvedė teisė
Pabaigęs Vydūno gimnaziją Valdas pasirinko teisės studijas Mykolo Romerio universitete. Ten sėkmingai įgijo teisės bakalauro ir magistro laipsnius. Šiuo metu tame pačiame universitete baiginėja doktorantūros studijas. „Tačiau vien tik studijuoti atrodė nepakankama, todėl nuo trečio kurso pradėjau dirbti advokatų kontoroje teisininku. Ketverių metų patirtis, įgyta praktikuojant teisę, suformavo stiprius įgūdžius, kurie ir šiandien labai praverčia politikoje“, - mano V. Benkunskas.
Teisės studijos bei praktika ir atvedė Valdą į profesionalią politiką. Po 2008 m. vykusių Seimo rinkimų jam buvo pasiūlyta teisinį darbą iškeisti į Seimo nario padėjėjo pareigas. Politinis veikimas jam pasirodė be galo įdomus, todėl V. Benkunskas aktyviai įsitraukė į partinę veiklą ir nusprendė pradėti savarankišką politinę karjerą.
Jau 2011 m. su TS-LKD Valdas dalyvavo savivaldos rinkimuose Vilniuje. Rinkėjai jaunajam politikui negailėjo reitingo balų ir jis tapo Vilniaus miesto tarybos nariu. Aktyvia veikla savivaldybės taryboje V. Benkunskas užsitarnavo savo bendražygių autoritetą ir pagarbą. Po metų Valdas tapo TS-LKD frakcijos seniūnu ir opozicijos lyderiu. Po 2015 m. savivaldos rinkimų, pasikeitus politinei daugumai Vilniaus mieste, jam buvo patikėtos mero pavaduotojo pareigos. Nors V. Benkunskui politinėje arenoje sekasi, tačiau tebejaučia didžiulį pašaukimą teisei. „Džiaugiuosi pasirinkta teisininko profesija ir žinau, kad ateityje dar grįšiu tiek prie teisės praktikos, tiek prie akademinės veiklos“, - teigė V. Benkunskas.
Darbo diena trunka 12 valandų
Tipinė Vilniaus miesto savivaldybės vicemero darbo diena prasideda trumpu vadovybės pasitarimu su meru, kur aptariamos svarbiausios miesto aktualijos. Toliau - dalykiniai posėdžiai administracijos departamentuose ir skyriuose, iš anksto suplanuoti susitikimai savivaldybėje ir mieste. „Dažnai darbo diena trunka 12 ir daugiau valandų, bet niekada neprailgsta. Suteiktas pasitikėjimas įpareigoja dirbti taip, kad savivaldybės ir jos darbuotojų veikla, priimami sprendimai būtų naudingi miestui“, - pasakojo sostinės vicemeras.
Tokio didelio miesto savivaldybė yra sudėtingas mechanizmas, kurio veiklos praktika yra susiklosčiusi per daugelį metų. Į politines pareigas išrinktas naujas politikas negali visko sugriauti ir pradėti viską kurti iš naujo. „Pokyčiai diegiasi ne taip paprastai. Todėl bet kokios politinės vadovybės vienas iš svarbiausių tikslų ir yra užtikrinti, kad visa sistema keistųsi ta linkme, kurią pasirinko vilniečiai“, - pasakojo V. Benkunskas.
Pasiilgsta žuvies
Nepaisant intensyvaus gyvenimo sostinėje, net ir užėmęs aukštas pareigas Vilniaus savivaldybėje, V. Benkunskas su Šilute ryšio nenutraukė. Nuolatos lankydamas artimuosius, visada pasidomi Šilutės rajono naujienomis, ypač politinėmis aktualijomis. Gyvenant sostinėje Vilniaus vicemerui labiausiai trūksta šviežios rūkytos žuvies. Tokios, kurios galima rasti tik Šilutėje.