Saugiškių viešnagė Olimpo papėdėje

2015-06-02, Mokytoja Diana Paulauskienė, Erasmus+ projekto dalyvė

Gegužės 18–22 dienomis Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos pedagogų delegacija pagal projekto Erasmus+ „Sveikame kūne – sveika siela“  programą viešėjo Graikijoje. Svečiavomės gana egzotiškoje šalies vietoje – Katerini mieste, įsikūrusiame Olimpo kalno papėdėje ir Egėjo jūros pakrantėje.

Į  tarptautinio projekto Erasmus+ „Sveikame kūne – sveika siela“ veiklą su savo partneriais iš Lenkijos, Rumunijos, Turkijos ir Graikijos įsijungėme šių mokslo metų pradžioje, todėl nemažai spėjome nuveikti. Ypač sėkminga buvo pradžia – mūsų mokinės Aistės Valdžytės sukurtas logotipas išrinktas geriausiu ir tapo tarptautiniu projekto logotipu. Vėliau  atlikome daug įvairių veiklų, skatinančių susimąstyti apie sveikos gyvensenos prasmę: sudarinėjome sveikos mitybos meniu, rašėme aktyvios veiklos ir mitybos dienoraštį, svėrėme mokinius, atlikome apklausą apie sveiką mitybą, balandžio mėnesį Lenkijoje pirmą kartą susitikome su kitų šalių atstovais, dalyvaujančiais projekte. Į antrąjį susitikimą Graikijoje vykome keturiese: mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė, projekto koordinatorė Banga Sabaliauskienė, socialinė pedagogė Lina Beržinienė ir mokytoja Diana Paulauskienė.

Graikijos mokykla, dalyvaujanti projekte, įsikūrusi miestelio pakraštyje. Visi moksleiviai į mokyklą atvežami mokykliniais autobusais, kurie sustoja beveik prie kiekvieno vaiko namų. Mažieji atiduodami tiesiog tėvams į rankas. Mokykla yra trijų pakopų ugdymo įstaiga:  joje ugdomi ir ikimokyklinio amžiaus vaikai, ir gimnazistai. Ši mokykla privati, visiškai nefinansuojama valstybės, todėl už vaiko ugdymą tėvams tenka pakloti iki 3 000 eurų per metus. Pastatas erdvus, modernus, spalvingas ir visiškai naujas, pastatytas tik prieš 2,5 metų. Kabinetai neperkrauti mokymo priemonėmis. Neberadome tradicinių mūsų lentų. Čia jos baltos, todėl dažniausiai lentoje rašoma juodu žymekliu. Suolai skirtingų formų. Mums ypač patiko trapeciniai ir trikampiai stalai, kurie patogūs dirbant grupėmis. Labai erdvi ir svarbiausia vėsi mokyklos biblioteka. Knygų, kurias perka tėvai, nėra daug. Čia, bibliotekoje, vyko reikšmingiausias atstovų iš Graikijos, Turkijos, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos susitikimas. Mokėmės, kaip sukelti informaciją į internetinį projekto Erasmus+ „Sveikame kūne – sveika siela“ puslapį. Projekto koordinatoriai iš Lenkijos pristatė programą Hot Potatoes, kuria naudodamiesi kursime kryžiažodį apie sveiką gyvenseną bei sportą. Numatėme tolimesnius mūsų projekto žingsnius, tarėmės, kaip organizuoti tarptautinę sporto dieną, apsikeitėme filmuota medžiaga, kurioje pristatomos šalių estafetės bei sportiniai žaidimai. Temų diskusijoms netrūko. Dienos, praleistos Graikijos mokykloje, svarbios ne tik projekto, bet ir visai profesinei veiklai.

Besisvečiuodamos išmokome ir kitokių dalykų. Karštą popietę šokių mokytoja pakvietusi mus į kiemą pristatė pagrindinius sirtakio, tapusio nacionaliniu simboliu, žingsnius. Tada visi sustoję į puslankį sukomės tradicinio šokio ritmu. Vakare mūsų laukė dar vienas siurprizas. Lankėmės vietinės turkų bendruomenės namuose, kur teko mokytis dar vieno šokio.

Kitomis viešnagės dienomis aplankėme šalia Katerini įsikūrusius miestus. Vieną pusdienį praleidome antrajame pagal dydį Graikijos mieste - Salonikuose. Apžiūrėjome miesto simboliu tapusį Baltąjį bokštą, išlikusius valdovų rūmų fragmentus, šv. Demetrijaus baziliką. Šiame mieste labiausiai nustebino gatvėje sutiktas graikas, kalbantis lietuviškai.

Paskutinę viešnagės dieną leidomės kelionėn į mistinį Olimpo kalną. Pirmiausia aplankėme dievų pašonėje kadaise klestėjusio Diono miesto muziejų po atviru dangumi. Išlikusiu amfiteatru  naudojamasi ir dabar. Kiti  laiko nesunaikinti garsiojo miesto fragmentai: dievų statulos, šventyklų kolonos, pirčių, gyvenamųjų namų pamatai – paliekami tokie, kokius rado archeologai.

Apžiūrėję buvusį miestą vingiuotais ir siaurais keliais kilome į Olimpo kalną. Jau 1500 m aukštyje galėjome grožėtis apačioje praplaukiančiais debesimis. Pakilę dar aukščiau nustebome radę vienuolyną, kuris šiuo metu restauruojamas. Manau, kad visiems projekto dalyviams neišdildomus įspūdžius paliko žygis kalno šlaitu iki nedidelio slapto vienuolių būsto, pastatyto beveik olos angoje virš kunkuliuojančio kalnų upelio. Šis žygis buvo didžiulis išbandymas kiekvienam. Dėkojome pačiam Dzeusui, kad saulė tuo metu nekepino.

Džiaugiamės kelione į  mitais apipintą kraštą. Aplankę svetimus kraštus dažnai labiau vertiname savo gimtinę, ne mažiau  unikalią mūsų gamtą. Už paramą ir galimybę tinkamai reprezentuoti Šilutės kraštą dėkojame Šilutės rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus vedėjui R.Eglinskui.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!