Bikavėnuose – išskirtinis šurmulys
Bikavėnai (Vainuto sen.) birželio 10–11 dienomis tapo senųjų amatų sostine, mat tomis dienomis vyko Liaudies amatų stovykla, kurios metu mokytasi populiariųjų amatų. Šiųmetė stovykla – jau 12-oji. O per daugiau kaip dešimtmetį susiformavo ir savos tradicijos. Kasmet čia ir vis daugiau dalyvių atvyksta. Vadinasi, stovykla įdomi, informatyvi ir, žinoma, labai reikalinga.
Ankstyvą birželio 10-osios rytą prie Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro sugužėjo gausybė mokinukų bei jų mokytojų, norinčių išmokti senovę menančio amato. Suskaičiuota, kad pirmąją dieną čia zujo net apie 180 dalyvių.
O štai paskelbus stovyklos atidarymą į edukacijų vietas pažiro visi stovyklos dalyviai. Jų jau laukė savo amato žinovai, tikri meistrai, profesionalai, kurie ir su mažaisiais stovyklos dalyviais pasidalijo savo žiniomis.
Liaudies muzikos instrumentus pristatė bei jų gamybos mokė gorainiškis muzikantas Kazys Budrys. Anksčiau beveik kiekvienoje sodyboje stovėdavo audimo staklės ir verpimo ratelis. Tačiau dabar retas kuris moka verpti ar austi, taigi šių technikų mokė ir savomis rankomis prisiliesti prie kadaise labai populiarių amatų kvietė Konstancija Šimaitienė. Nusimegzti riešines stovyklos dalyvius ragino Darija Auškalnienė, o Ieva Skierienė mokė megzti servetėles. Pinti iš šiaudelių mokė Nijolė Stanelienė, vytinių juostų audimo paslaptis atskleidė Viktorija Jurkšaitienė, veltinio vėlimo – Brigita Vitkauskienė, karpinių karpymo – Albina Petrošienė. Kaip siuvinėti dygsneliu mokė Valentina Vingienė. O piešti aliejiniais bei akriliniais dažais ant akmenų, lentelių bei popieriaus lapų kvietė degutiškė Daiva Dlugoborskienė.
Antrąją stovyklos dieną prie Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro susirinko dar daugiau dalyvių. Jų buvo daugiau kaip 200. Čia stovyklautojų jau laukė Aurimas Liekis, kuris mokė dirbti moliu, kalvystės amato subtilybes pristatė Jonas Eglynas. Tądien taip pat kaip ir praėjusią dieną mokytasi veltinio vėlimo technikos, audimo, verpimo, riešinių mezgimo ir kt.
Bikavėnuose vykusioje Liaudies amatų stovykloje dalyvavo ne tik Šilutės rajono mokyklų auklėtiniai, bet ir Saugų vaikų globos namų ugdytiniai, taip pat atvyko ir kaimyninio Šilalės rajono Pajūrio globos namų gyventojai bei Šilalės neįgaliųjų sąjungos nariai.
Stovyklos dalyviams užbaigus savo darbus vyko jų pristatymas. O vėliau visi linksmai mokėsi liaudiškų šokių kartu su Vainuto folkloro ansambliu „Vainuta“ (vad. L. Mieliulytė).
Stovyklos uždarymo ceremonijos metu kalbėję Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus bei Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė pasidžiaugė kasmet didėjančiu stovyklos dalyvių skaičiumi. Vis dėlto M. Matevičienė apgailestavo, kad finansavimas šiam renginiui labai mažas, o lankytojų skaičius kiekvienais metais vis didėja. „Labai trūksta lėšų norint priimti visus norinčius, tinkamai pasirūpinti darbui skirtomis medžiagomis. Norėtųsi plėsti ir amatininkų skaičių, nes šiais metais jie negalėjo priimti visų norinčių, vaikams teko laukti eilėse norint išbandyti patinkantį amatą. Nepaisant visko smagu žinoti, kad nors esame rajono pakraštyje, sulaukiame didelio susidomėjimo šia amatų stovykla“, - kalbėjo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė.