Prekybininkai pratęsia kainų užrašymą dviem valiutomis

2015-06-29, Jovita Sukackaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Bananai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Bananai
Dar keturias dienas prekybininkai privalės kainas nurodyti dviem valiutomis – eurais ir litais. Prekybininkai sako, kad etikečių keisti neskubės, esą mažosios parduotuvėlės kaimuose galbūt kainas dviem valiutomis nurodys ir toliau.

29 euro centai – tai vienas litas. Nuo liepos daug kur vis dar matysime abi kainas, bet finansų ekspertai ragina nebesidairyti ir stengtis žiūrėti tik į vieną.

Tiesa, prekybininkai artimiausiu metu ketina daryti taip, kaip pageidauja jų pirkėjai, o didžioji jų dalis saugiau jaučiasi matydami kainą ir litais.

„Bent jau didesni prekybos tinklų pirkėjai kainas matys iki Naujų metų dvigubai – litais ir eurais. Na, o mažųjų, kurie yra provincijose, mažesniuose miesteliuose manau, kad ir kitais metais, o gal dar ir kitais metais.. Visą laiką yra įvertinami pirkėjo, kuris ateina į parduotuvę interesai“, – aiškino Prekybos įmonių asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas.

Didieji prekybos tinklai dėl kainų nurodymo dviem valiutomis taip pat apklausė savo klientus, taigi kainų dar ir litais rašymą kuriam laikui pratęs.

 „Kainas dviem valiutomis, jų rašymą pratęsime iki rupgūčio 1 d. – visą mėnesį po liepos 1-osios  dar bus galima matyti kainas dviguba valiuta ir per tą mėnesį žiūrėsime mūsų pirkėjų poreikį. Jeigu matysime, kad pirkėjai nori ir toliau matyti kainas dviguba valiuta, jeigu jiems dar taip patogiau, tai taip ir tęsime. Jei matysime ,kad ne, nuo rugpjūčio pradėsim rašyti kainas viena valiuta“, – sakė „Iki“ Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis.

„Norfos“ prekybos tinklas ketina etiketes dviem valiutomis palikti, kol reikės jas keisti, dėl, pavyzdžiui, pasikeitusių kainų. Parduotuvių tinkle „Maxima“ kainų nurodymas taip pat keisis pamažu, pradedant nuo prekių su nuolaidomis, o viena valiuta kainos bus rašomos nuo rudens. „Rimi“ teigia, kad kainas litais ir eurais rodys iki šių metų pabaigos.

Šeimos finansų ekspertė sako, kad etiketėse likus tik vienai kainai, derėtų elgtis įprastai ir pirkinius planuoti.

 „Nusistatyti sau limitus labai padeda – turėti limitą dienos pietums, turėti vieno savo apsipirkimo limitą, nusistatyti, kiek galiu turėti eurų ir išleisti nenumatytoms išlaidoms? Tokios ribos gali padėti neišleisti per daug“, –  patarė „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė.

Iki liepos pirmosios vis dar nemokamai litus į eurus keičia komerciniai bankai, neribotą laiką keis Lietuvos bankas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!