Pabaltijo čempionais tapo 19-mečių Lietuvos rinktinė drauge su treneriu iš Šilutės

2015-06-30, „Šilokarčemos“ informacija
Lietuvos 19-mečių futbolo rinktinė, iškovojusi čempionų vardus Baltijos taurės turnyre.
Puiki šventė Lietuvos 19-mečių (U-19) vaikinų futbolo rinktinėje. Po atkaklių futbolo kovų  pietryčių Estijoje vykusiame tradiciniame Baltijos taurės turnyre Dariaus Butkaus ir šilutiškio Svajūno Česnulio treniruojama komanda iškovojo Pabaltijo čempionų titulą.

Treneris ir pats žaidė rinktinėje

VšĮ „Šilutės sportas“ vaikų ir suaugusiųjų komandos treneris  Svajūnas Česnulis dar 1991-08-13 ir pats, kaip žaidėjas, atstovavo Lietuvos jaunimo rinktinę pirmajame Pabaltijo taurės turnyre, kur Lietuvos komanda užėmė antrą vietą. Tąkart Lietuvos rinktinėje geriausiu komandos žaidėju buvo pripažintas šilutiškis S. Česnulis.  Istorija kartojasi, tik šįkart pergalę treneris šventė su savo auklėtiniais. Rinktinei atstovauja ir du šilutiškiai: Linas Mėgelaitis (tren. S. Česnulis) ir Arvydas Miklovis (tren. B. Mackevičius), tačiau šie sportininkai Pabaltijo taurės čempionate nedalyvavo dėl patirtų traumų.

Aukso medaliai lietuvaičių rankose

Mūsiškiai pirmose rungtynėse susitiko su šeimininkų Estijos rinktine ir įveikė juos rezultatu 2:1. Antrose rungtynėse pavyko įveikti ir Latvijos rinktinę 1:0. Po šių dviejų pergalių lietuviai surinko 6 taškus, o suomiai turėjo tik 4 taškus, tad juos tenkino tiktai pergalė prieš Lietuvos rinktinę.

Prasidėjus susitikimui tarp Lietuvos ir Suomijos rinktinių 12 minutę įvartį pelnė suomiai, tačiau lietuviai valingai kovojo toliau. Pirmasis kėlinys baigėsi 1:0 suomių naudai. Tačiau auksinės vertės įvartį 58 minutę į suomių vartus po puikaus Romualdo Blaževičiaus perdavimo galva realizavo Donatas Konikas ir išlygino rezultatą. Pasibaigus dviem kėliniams rezultatas 1:1 – Baltijos taurė lietuvaičių rankose.

Antra vieta atiteko suomiams, trečia – Estijos rinktinei, ketvirta – Latvijai.

Tiesa, treneris S. Česnulis teigė, kad labai džiaugiasi šilutiškio Viliaus Giedraičio pasirodymu Šiaulių FA komandoje, kuri tapo Lietuvos jaunimo, gim. 1996–1998 m., čempionais.