Per savaitę FK „Šilutė“ stovykloje – du pralaimėjimai

2015-06-30, „Šilokarčemos“ informacija
Kova dėl kamuolio.
Šalies futbolo I lygos pirmenybių rungtynėse  FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) birželio 24 dieną namų aikštėje susitiko su  turnyrinės lentelės lyderiu Kazlų Rūdos „Šilu“ (treneris Saulius Vikertas), o išvykoje šeštadienį XVI turo rungtynėse Telšiuose kovojo su „Džiugo“ ekipa. Deja, abu susitikimai, nors ir itin atkaklūs, „Šilutei“ baigėsi pralaimėjimu.

Kukli svečių pergalė

Rungtynės prasidėjo abipusėmis atakomis,  tačiau jų pabaiga buvo  sėkmingesnė  „Šilo“ futbolininkams.  Svečiai žinojo, kad tądien šeimininkų vartus saugo devyniolikmetis komandos saugas Osvaldas Deringis, pakeitęs patyrusį veteraną Liudviką Valių, todėl jau nuo pirmųjų kėlinio minučių jį tikrino nevengdami  smūgiuoti ne tik iš patogių pozicijų, bet ir itin tolimo atstumo. Tačiau naujasis vartų sargas Osvaldas savo „teritoriją“ gynė kaip patyręs „vilkas“. Deja, 16-ąją minutę po „Šilo“ komandos  Gyčio Urbos žaidėjo  tikslaus smūgio svečiai išsiveržė į priekį – 1:0. Po maždaug dešimties minučių svečių pranašumas padvigubėjo – ataką sėkmingai užbaigė Darius Cibulskas, o „Šilutė“  jau atsiliko 0:2. Tačiau kėlinio pabaigoje itin sėkmingą puolimą pademonstravo „Šilutė“. 44-ąją minutę atsilikimą per pusę sumažino Laimonas Trakšelis (1:2), o baigiantis pirmajai rungtynių daliai, per teisėjo pridėtą laiką, tiksliai kamuolį į vartus pasiuntė Edgaras Lukoševičius ir „Šilutė“ rezultatą išlygino – 2:2.

Antrasis kėlinys jau nebuvo toks rezultatyvus. Komandos sunkiai ir tiksliai dirbo gynyboje bei ilgą laiką rezultatas išliko lygus. Vis dėlto 80-ąją minutę dar kartą įvartį pelnė D. Cibulskas ir, vėliau paaiškėjo, kad taip nulėmė mačo baigtį – 3:2. Per likusią rungtynių dalį komandos daugiau tikslių atakų nesurengė, o „Šilas“ iškovojo pergalę rezultatu 3:2, pelnė šeštąją pergalę iš eilės taip išlikdami lyderio pozicijoje.

Rungtynių statistika

Įvarčiai: 16 min. Gytis Urba (0:1), 26 min. Darius Cibulskas (0:2), 44 min. Laimonas Trakšelis (1:2), 45 + 1 min. Edgaras Lukoševičius (2:2), 80 min. Darius Cibulskas (2:3).

Įspėjimai: 38 min. Edgaras Lukoševičius – geltona kortelė („Šilutė“), 45 + 1 min. Gytis Urba – geltona kortelė („Šilas“), 61 min. Žilvinas Banys – geltona kortelė („Šilas“), 69 min. Paulius Juška – geltona kortelė („Šilutė“), 90 + 2 min. Edvinas Puzara – geltona kortelė.

Išvykoje į Telšius „Šilutės“ pralaimėjimą paženklino E. Marozo dublis

Sėkmė apleido „Šilutės“ vienuolikę ir LFF pirmos lygos šešioliktajame ture, kai  pergalę, rezultatu 2:1 (0:1), namuose iškovojo Telšių „Džiugas“.

Pirmajame kėlinyje atakuoti bandė abi ekipos ir žaidė agresyviai prie varžovų vartų, tačiau kiek vėliau kamuolio kontrolę perėmė šilutiškiai. 23-ąją minutę, po tikslaus perdavimo iš krašto, atakos smaigalyje atsidūręs  Donatas Surblys tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus ir išvedė „Šilutę“ į priekį 1:0. Nors per likusį kėlinio laiką komandos žaidė apylygiai, tačiau varžovų gynybos daugiau nei vienai iš ekipų pralaužti nepavyko. Prieš ilgąją pertrauką priekyje buvo šilutiškiai – 1:0.

Antroje rungtynių dalyje atkaklios kovos ir emocijų netrūko. Kibiai rungtyniavusios komandos rezgė pavojingas atakas prie varžovų vartų. 59-ąją minutę pavojingą ataką surengė telšiškiai. Eimantas Marozas techniškai atliko baudos smūgį link kairiojo virpsto ir nors „Šilutės“ vartininkas Osvaldas Deringis į smūgį sureagavo gerai ir greitai, tačiau kamuolys skrodė vartų tinklą ir „Džiugas“ išlygino rezultatą – 1:1. 80-ąją minutę itin apmaudžią klaidą padarė šilutiškių vartininkas, kuris nesugavo E. Marozo pasiųsto kamuolio ir leido „Džiugui“ išsiveržti į priekį – 2:1. Per likusį kėlinio laiką „Šilutei“ rezultato išlyginti taip ir nepavyko, o sėkmingai apsigynęs „Džiugas“ įsirašė į savo sąskaitą pergalę rezultatu 2:1.

Telšių „Džiugas“ – „Šilutė“ 2:1 (0:1).

Įvarčiai: 24 min. Donatas Surblys (0:1), 59 min. Eimantas Marozas (1:1), 80 min. Eimantas Marozas (2:1).

Įspėjimai: 21 min. Donatas Surblys – geltona kortelė („Šilutė“), 36 min. Mindaugas Čeponas – geltona kortelė („Džiugas“), 67 min. Deividas Augustinavičius – geltona kortelė („Džiugas“), 72 min. Tadas Kazlauskas – geltona kortelė („Šilutė“), 80 min. Eimantas Marozas – geltona kortelė („Džiugas“), 89 min. Mantas Lėkis – geltona kortelė („Šilutė“), 90 + 2 min. Tadas Kazlauskas – raudona kortelė („Šilutė“).

Foto galerija

Su kamuoliu įvarčio autorius Laimonas Trakšelis (Nr. 9).Kova dėl kamuolio.Per teisėjo pridėtą laiką tiksliai kamuolį į vartus pasiuntė Edgaras Lukoševičius (Nr. 14) ir „Šilutė“ rezultatą išlygino 2:2.