90-metis J. Birbalas – pavyzdys visai Grygališkės bendruomenei

2015-07-01, Gerda BELOKOPYTOVA
prieauglių. Pasak seniūno J. Budrecko, J. Birbalo ekologiška jautiena net ir Šilutėje prekiaujama.  90-mečio proga J. Birbalas sulaukė gausaus būrio svečių.
prieauglių. Pasak seniūno J. Budrecko, J. Birbalo ekologiška jautiena net ir Šilutėje prekiaujama. 90-mečio proga J. Birbalas sulaukė gausaus būrio svečių.
Grygališkės kaime (Žemaičių Naumiesčio sen.) gyvenantis dabar jau 90-metis Jonas Birbalas laužo stereotipus. Kaip? Ogi jis savo energija bei dirbamais ūkio darbais lengvai nušluostytų nosis jaunimui.  Ir nors Jonas jau įžengė į savo 90-ąjį gimtadienį, jo veido nepalietė metų našta.

Birželio 27-ąją J. Birbalas pasitiko savo garbų jubiliejinį gimtadienį, o jo išvakarėse sulaukė ir netikėtų svečių. Šios sukakties proga į išpuoselėtą sodybos kiemą sugužėjo gausus būrys sveikintojų. Daug sveikatos jam linkėjo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas, seniūnijos socialinė darbuotoja Lina Statkuvienė bei Grygališkės kaimo seniūnaitis Stasys Baltutis.

Išgirdęs sveikinimus senjoras neslėpė džiaugsmo, o į susirinkusiųjų spėliojimus, ar tik pastarasis nebus pasijauninęs savo amžiaus pase, kaip kad anksčiau būdavo įprasta, papasakojo linksmą istoriją. „Buvau pasijauninęs, kad nepaimtų į kariuomenę. Nepasisekė. Teko tarnauti ir metus sugrąžino atgal“, - linksmai kalbėjo senjoras.  

Paprašytas papasakoti savo gyvenimo istoriją Jonas sakė, kad gimė jis Pauparių kaime. „Mama man sakė, kad jau gimdamas atsinešiau savo vardą, mat prieš kelias dienas buvo Joninės minimos. Taip mane Jonu pavadino“, - pasakojo Grygališkės kaimo gyventojas. Buvo jis, anot paties, vienas jaunesniųjų šeimoje. Kartu augo septyniese: dvi seserys ir net penki broliai. Tačiau savo jaunystės metų Jonas neprisimena su nostalgija, ja nesidžiaugia, mat tuomet, pasak jo, buvo sunkūs metai.

J. Birbalas visą savo gyvenimą praleido šiame krašte. „Tik ketverius metus teko Rusijoje tarnauti“, - kalbėjo pašnekovas. Sugrįžęs iš tarnybos 1948-aisiais tais pačiais metais vedė savo išrinktąją Petrutę, kuri taip pat Paupariuose gyvenusi. Jauna šeima iš pradžių gyvenimą kūrė gimtajame kaime, ten ir ūkininkauti pradėjo. Po 10-mečio, 1958-aisiais, visa šeima apsigyveno Grygališkės kaime, kur ir dabar Jonas leidžia savo dienas. Tiesa, draugijos žmona jam nebepalaiko jau seniai. Jubiliatas liūdnai pasakojo, kad mirė ji jau prieš 34-erius metus.

J. Birbalas pasakojo, kad kolūkyje dirbo statybos, vėliau – lauko brigadininku. Atsiradus tarybiniam ūkiui išėjo dirbti į fermą.

Jonas su žmona susilaukė šešių vaikų – penkių tvirtų it ąžuolai sūnų ir vienos dukters. Jo didžiausias turtas 11 anūkų ir 9 proanūkiai.

Gražių žodžių senjorui negailėjo ir Grygališkės seniūnaitis S. Baltutis: „Jis visuomet mums buvo ir yra puikus pavyzdys. Tai labai tvarkingas, darbštus, svetingas žmogus. Jonas visą gyvenimą daug dirbo ir dabar dar be darbo ramiai ilsėtis negali. Vis darbuojasi savo ūkyje“. Iš tiesų, Jonas ne tik augina daržus. Padedamas sūnaus ir anūko jis dar ir gyvulius prižiūri. Turi penketą melžiamų karvių, taip pat nemažai


Foto galerija

Straipsnio komentarai

kaimyne2015-07-01
man tiesiog koktu žiūrėt, kai tie ,, valdžios,, vyrai amžinai prie tų ilgamečių pozuoja...Atneša kokią gėlę ir jaučiasi čia labai ypatingais...Lankykit garbaus amžiaus žmones nuolat,rodykit pagarbą ir dėmesį, padėkit spręst sunkumus, problemas....Va, tada ir fotkėj durnai neatrodysit ir senoliai užvėrus duris, neklaus - ,,kas tie tokie buvo? ,, Komentaras patinka Komentaras nepatinka