Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje pasklido gandai apie paauglės nusižudymą

2014-10-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius. Zinios1.lt nuotrauka
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius. Zinios1.lt nuotrauka
Praėjusią savaitę ne tik Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje, bet ir Šilutės mieste, pasklido informacija apie tai, jog sau gyvybę atėmė septintokė. „Šilokarčemos“ laikraštis sulaukė ne vieno skambučio su prašymais išsiaiškinti, ar tai tiesa, ar tiesiog gandas. Mokinių tėveliai taip pat prašė išsiaiškinti, ar mokykla nebando nuslėpti šio įvykio.

Direktorius neigia

Į redakciją skambino norėdami pasidalinti sužinota informacija įvairaus amžiaus žmonės. Sulaukta ir ne vieno buvusio šios mokyklos mokinio klausimo. Visiems ramybės nedavė vienintelis kraupus klausimas: „Nejau ta mergaitė tikrai pasikorė?“ Viena mama redakciją informavo, kad neva socialiniame tinklapyje „Facebook“ jos sūnus parodė viešai paskelbtą žinutę apie tai, jog Pamario pagrindinės mokyklos mergaičių tualete pasikorė septintokė.

Pirmiausia šią pasklidusią informaciją paprašėme pakomentuoti mokyklos vadovą Joną Bendžių. „Toks gandas buvo pasklidęs. Dar neišsiaiškinta, kas čia pakvailiojo. Vaikai tiesiog pakvailiojo, kalbėjo neatsakingai ir apie pasekmes nepagalvojo“, - dėstė direktorius, kuris jau įtaria, kieno gali būti šis „žygdarbis“. Anot J. Bendžiaus, tokios nelaimės mokyklos istorijoje nėra buvusios. Ugdymo įstaigos vadovas tikisi, kad ir ateityje nebus.

Kad mokinių tėvams būtų ramiau ir kad jie negalvotų, jog mokykla slepia informaciją, paprašėme apie šį neva atsitikusį įvykį pakomentuoti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato viršininko Sigito Mikutavičiaus.

Negalima nekreipti dėmesio

Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius teigė, kad policija taip pat girdėjo minėtus gandus, tačiau dėl to dar niekas nesikreipė. Pareigūnas priminė, kad jei žmogus įsitikinęs, jog jis nepelnytai šmeižiamas, viešai įžeidinėjamas, jis dėl to tiesiog privalo netylėti ir drąsiai kreiptis į pareigūnus, kurie padarys savo darbą. Dėl minėto gando mokykloje gali kreiptis ir tėvai, ir ugdymo įstaiga. Komisaras S. Mikutavičius neslėpė, kad  jam pačiam teko ne kartą būti tuo žmogumi, kuris buvo viešai šmeižiamas. Todėl ne kartą pašnekovas kreipėsi į prokuratūrą, kad tai būtų išaiškinta. „Straipsnius komentuojantys žmonės dažnai būna kažko pikti, pasitaiko nuteistų asmenų. Komentaruose rašo nebūtus dalykus ir negalvoja apie atsakomybę“, - dėstė S. Mikutavičius ir priminė, kad prieš rašant nebūtus dalykus būtina pagalvoti, ar teisme sugebėsi tai įrodyti. Dažniausiai komentatoriai, atsidūrę teisiamųjų suole, gailisi ir prašo atleidimo, nes prasidėjus teisminiam procesui pasidaro nelinksma.

Pareigūną taip pat šmeižia

Dar šį mėnesį viename internetiniame žinių portale buvo publikuojamas straipsnis apie viršininką S. Mikutavičių. Po juo pasirodė šmeižiantys komentarai neva pareigūnas yra nesąžiningas, jį pažįsta iš nuotraukų, laikraščių, kad jis gali ir už litą parsiduoti. Kas komentavo,  jau aiškinasi prokuratūra, nes pradėtas ikiteisminis tyrimas. Neabejojama, kad tai pavyks sužinoti.

Baudžiamajame kodekse aiškiai parašyta, kad tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tas, kas viešai veiksmu, žodžiu ar raštu užgauliai pažemino žmogų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Tas, kas ne viešai įžeidė žmogų, padarė baudžiamąjį nusižengimą yra baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu. Žmonės atsako tik tuo atveju, kai yra nukentėjusių asmenų skundai ar jų teisėtų atstovų pareiškimai, ar prokuroro reikalavimas.

S. Mikutavičius priminė, kad į pareigūnus galima kreiptis net tuo atveju, jei šmeižianti, žeminanti, tikrovės neatitinkanti informacija pasirodė prieš metus ar daugiau laiko, ir patarė nebijoti to padaryti, kad žmonės atsakytų už savo žodžius.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Už ką balsuotumėte?