Šilutiškių klausiame: „Ką daryti su vaikais, kuriuos žaloja girti tėvai?“
Šiandien jau ne paslaptis, kad itin daug smurto šeimoje sukursto alkoholis. Dėl jo nesaikingo vartojimo sužalojama daug vaikų. Smurtaujančioje šeimoje vaikai išgyvena prieštaringus jausmus savo tėvams - tai yra artimiausi žmonės, kuriems jie jaučia meilę. Tuo pačiu šalia koja kojon su jais žengia didžiulė baimė, pyktis, bejėgiškumo ir beviltiškumo jausmai jiems. Dažnai kenčiančios atžalos jaučia kaltę, gėdą, savęs kaltinimo jausmą... Tai tik keletas dalykų, kuriuos išgyvena smurtaujančių ir alkoholį vartojančių tėvų vaikai.
Šiandien savo skaitytojų klausėme, ką jie mano apie tėvus, kurie vartoja alkoholį ir žaloja savo vaikus? Ką reikėtų daryti su tokiais tėvais ir skriaudžiamais vaikais? Atsakymų vėl sulaukėme itin įvairių ir originalių.
Svaja Fabijanavičiūtė, vilkytiškė:
- Manau, tokiems tėvams kaip bausmė galėtų būti skiriama viešieji darbai, kuriuos atlikdami galėtų net privalomai nešioti atitinkamas uniformas, kad visi žinotų, už ką jie atlieka tuos darbus. Gal tada prieš kitus žmones jiems būtų gėda, kad žaloja savo vaikus. Ką daryti, kad svaigiųjų gėrimų būtų kuo mažiau mūsų gyvenime? Manau, turėtų kilti alkoholio kainos. Kai reikės pasirinkti - nusipirkti duonos ar alkoholio, gal tada žmonės susimąstys, kad alkoholis ne toks ir reikalingas jų gyvenime.
Karolis Bakševičius, šilutiškis:
- Jei tėvai nuolat girtuokliauja ir skriaudžia, žaloja savo vaikus, juos reikėtų nuo jų atskirti, atimti tėvystės teises. Vaikus galėtų auginti giminaičiai, kurie juos suprastų ir gerbtų. Arba būtų gerai tokioms šeimoms skirti ne tik socialinius darbuotojus, bet ir psichologus, kad šie tam tikrą laiką dirbtų su jais. Reikia didinti alkoholio kainas, sutrumpinti jų pardavimo laiką, kad „velnio lašų“ būtų mažiau vartojama. Gal net reiktų priimti įstatymą, kuris numatytų, jog jei turi mažus vaikus, draudžiama nesaikingai vartoti alkoholį.
Daiva Pocevičienė, šilutiškė:
- Esu kategoriškai prieš bet kokį išgėrinėjimą prie vaikų. Pati visiškai negeriu, todėl sudėtinga suprasti, kaip tai daroma. Sunku smerkti ar teisti kitus, manau, keistis kiekvienam reikia pradėti nuo savęs.
Vilija Kostrubė, Juodžių kaimo gyventoja:
- Pastarosiomis dienomis vis dažniau girdime apie įvairius įvykius, susijusius su netinkama vaikų priežiūra. Neretai pagrindinė problema - tėvų girtuokliavimas ir nesugebėjimas tinkamai atlikti tikrųjų tėvų pareigų. Todėl tokiais atvejais, manau, turėtų būti griežtesnė tokių šeimų kontrolė. Vaikai turėtų būti paimti iš tokių šeimų bent trumpam laikui. Tėvai, nuskriaudę, sužaloję savo vaikus neblaivūs, turėtų išklausyti privalomus kursus ir rodyti teigiamas pastangas susigrąžinti vaiką į šeimą.
Genė Ivonienė, ramutiškė:
- Anksčiau, atrodo, tiek nebuvo smurtaujama prieš vaikus kaip dabar. Anksčiau ir žmonės mažiau vartojo alkoholio, ir daugiau dirbo. Dabar baisu net klausyti, kas darosi. Reiktų imtis griežtesnių priemonių su girtaujančiais ir smurtaujančiais tėvais, daugiau renginių organizuoti tiesiog be alkoholio, mokyti vaikus, kad velnio lašai yra kenksmingi ir tik gadina gyvenimus.