Skaitytojų klausėme: „Ką manote apie tai, kad Lietuva ruošiasi priglausti pabėgėlius?“
Europos Sąjungos šalių vidaus reikalų ministrai Briuselyje sutarė, kad Lietuva per dvejus metus priims 325 pabėgėlius. Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad šis skaičius – dvigubai mažesnis, nei iš pradžių siūlė Europos Komisija. Pabėgėliai, kuriuos priglaus Lietuva, pirmiausia turėtų apsigyventi Ruklos pabėgėlių priėmimo centre, kuris įkurtas beveik prieš dvidešimt metų. Centre jau gyveno daugiau nei trys tūkstančiai užsieniečių. Šiuo metu čia gyvena apie 50 žmonių iš Afganistano, Ukrainos, Gruzijos.
Šį kartą skaitytojų klausiame – ką jie mano apie tai, jog Lietuva priglaus pabėgėlius? Dalinamės jų nuomonėmis.
Ugnė Glazauskaitė, šilutiškė:
– Lietuva priklauso Europos Sąjungai ir dėl to, mano nuomone, turime tam tikrus įsipareigojimus jai. Visa Europos Sąjungos valdžia bendrai nutarė padėti kitoms šalims, išgelbėti jų piliečių gyvybes. O dėl pabėgėlių integracijos - jeigu mūsų šalies žmonės pasistengs, tada, manau, tikrai bus įmanoma integruoti juos į visuomenę. Tuo labiau, kad ir dabar visai neblogai kitataučiai integruojasi į mūsų visuomenę.
Irma Donauskienė, šilutiškė:
– Jei Lietuva sugebės 325 pabėgėliams užtikrinti geras gyvenimo sąlygas ir jie prisitaikys prie mūsų kultūros, tai lai gyvena mūsų valstybėje. Bet reikėtų ir savais pasirūpinti... Bet po tam tikrą skaičių pabėgėlių išsiskirstė beveik visa Europa. Mums taip pat reikia parodyti savo solidarumą. Vis dėlto esame Europos Sąjungoje.
Nidas Pečkys, rusniškis:
– Nepritariu, kad pabėgėliai būtų priglausti Lietuvoje, kad iš viso juos čia įsileistų. Yra Lietuvoje žmonių, kuriems reikia pagalbos. Daugiavaikės šeimos visiškai negauna paramos arba jinai tokia juokinga, kad baisu. Apie savų emigraciją jau nekalbu... Kategoriškai nepritariu. Baisu. Toliau sėkmingai kiršina ir skaldo Lietuvos žmones.
Violeta Vilniškytė, ramutiškė:
– Ištiesti pagalbos ranką reikia, nes nežinome, kada mums patiems jos gali prireikti. Padėti – kilnus poelgis. Be to ši pagalba – vienas iš mūsų šalies įsipareigojimų. Bet, manau, turėtų valdžia nepamiršti ir mūsų šalies žmonių, labiau ir jais pasirūpinti.
Edgaras Gudas, šilutiškis:
– Manau, kad padėti žmonėms, bėgantiems nuo karo ar bado, yra kilnus žingsnis. Jei mūsų institucijoms pavyks pabėgėlius tinkamai integruoti į visuomenę, jų turima patirtis ir žinios gali Lietuvai atnešti naudą. Juolab, kad pabėgėlių išlaikymą kompensuoja ES, tad džiugu, jog finansinio išlaikymo našta nebus vien Lietuvos Vyriausybei. Bijoti pabėgėlių nereikėtų, reikėtų bijoti tik to, nuo ko jie bėga.