Būkite atsargūs -Sosnovskio barštis auga ir Šilutės rajone
Sosnovskio barštis įtrauktas į naikintinų laukinių augalų ir grybų rūšių sąrašą. Piktžolę sunku išnaikinti, mat gali ataugti iš stiebo, kuris gali išlikti gyvybingas iki 8 metų. 15min.lt nuotrauka
Jau ne vienas girdėjome, kad mūsų šalyje yra nukentėjusiųjų nuo augalo, kuris vadinasi Sosnovskio barštis. Žmonės kreipėsi į medikus dėl šio augalo sukeltų cheminių nudegimų nuo riešų iki alkūnių. Jų nudegintos vietos buvo nusėtos vien pūslėmis.
„Šilokarčema“ pasidomėjo, ar yra nuo šio augalo nukentėjusių žmonių ir mūsų rajone.
Minėta piktžolė atvežta praėjusio amžiaus viduryje iš Kaukazo kalnų, užauga iki penkių metrų aukščio, turi plačius lapus ir daug smulkių baltų žiedų.
Tada tikėtasi, kad ši žolė tiks pašarams. Ji gyvūnams nekenkia, nes jų kailis apsaugo odą nuo nudegimo. Tačiau nulaužtas augalas labai pavojingas žmogui, nes tuomet jo išskiriamos pavojingos sultys sukelia itin skaudžius nudegimus, kurie ypač stiprūs, kai odą apšviečia saulė. Oda nudega dėl Sosnovskio barščio sultyse esančios medžiagos – furanokumarino. Ji ir suaktyvina saulės poveikį odai.
Sosnovskio barščių yra ir Šilutės rajone. Šilutės ligonės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinos reikalams Vytautas Žvirblis teigė, kad į medikus dar nesikreipė nė vienas nukentėjęs nuo minėto augalo. „Dažniau dabar žmonės kreipiasi dėl širšių įkandimų sukeltų alergijų, o šios itin suaktyvėja rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais“, - sakė medikas. Nuo širšių įkandimų ne vienas būna gydomas ir Reanimacijos skyriuje, mat yra tokių žmonių, kuriems širšių įkandimas itin pavojingas – sukelia dideles alergines reakcijas.
Jei nutiko taip, kad ant jūsų odos pateko Sosnovskio barščių nuodingų sulčių, pirmiausia, venkite saulės, o kenksmingą skystį skubiai nuplaukite vandeniu.
Piktžolė plinta greitai, nes kasmet kiekvienas augalas subrandina dešimtis tūkstančių sėklų, kurias išbarsto maždaug keturių metrų spinduliu. Todėl būkite atsargūs.