Vilkai „puotavo“ veršelių bandoje

2015-08-03, Stasys BIELSKIS
Evelina Popendikytė-Stonienė sakė nežinojusi, ką tokiu atveju daryti, ar gali kas nors atlyginti vilkų padarytus nuostolius.
Evelina Popendikytė-Stonienė sakė nežinojusi, ką tokiu atveju daryti, ar gali kas nors atlyginti vilkų padarytus nuostolius.
Vilkyškiuose gyvenantis Jonas Popendikis, ankstų rytą nuvažiavęs į visai šalia miestelio esančią ganyklą, rado vilkų papjautus du veršelius. Vienas buvo jo, kitas –dukros, Vilkyškių seniūno pavaduotojos Evelinos Popendikytės-Stonienės.

E. Popendikytė-Stonienė „Šilokarčemos“ žurnalistui sakė, kad netoli tos vietos, kur ganosi jos galvijai, yra ir kito ūkininko gyvuliai, bet jie nuo vilkų nenukentėjo. Ganykloje ganomos ir metų amžiaus E. Popendikytės-Stonienės telyčios, vilkai jų irgi nepuolė. Veršeliai buvo aptvare, bet tai vilkams nesutrukdė pasidarbuoti.

Vienas vilkų papjautas veršelis buvo dviejų mėnesių, kitas pustrečio mėnesio amžiaus. „Jau daug metų ganome gyvulius toje vietoje, bet taip atsitiko pirmą kartą“, - pasakojo 33 galvijų bandą turinti ūkininkė. Iš jų 18 yra melžiamos karvės.

E. Popendikytė-Stonienė sakė nežinojusi, ką tokiu atveju daryti, ar gali kas nors atlyginti vilkų padarytus nuostolius. Paskambino „Rambyno“ medžiotojų klubo pirmininkui, VMVT Pagėgių pasienio veterinarijos posto vedėjui Zenonui Komskiui ir Pagėgių savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjui Algirdui Useliui. Pastarasis paaiškino, kad Savivaldybėje yra fondas laukinių žvėrių padarytiems nuostoliams atlyginti.

Iki spalio 1-osios draudžiama vilkus šaudyti, todėl, kad vėl nepasikartotų tokia nelaimė, ūkininkė su vyru Virginijumi kitą naktį buvo nuvykę į ganyklą saugoti veršelių, ir šunį buvo nusivežę. Bet vilkai – gudrūs, matyt, užuodė, kad juos seka, ir ganykloje nepasirodė. Tad likusius sveikus veršelius kitą dieną ji parsivarė prie pat namų, beveik į patį miestelio centrą - dabar jie ganosi „po langais“. Metines telyčias paliko pievoje.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas A. Uselis „Šilokarčemai“ sakė, kad jo darbas buvo paskaičiuoti vilkų padarytus nuostolius. Jų dydis nustatomas pagal gyvulio amžių, svorį bei praėjusį mėnesį buvusią vidutinę rinkos kainą. Vienas veršelis svėrė 110, kitas – 115 kilogramų. Sprendimą dėl žalos atlyginimo pirmadienį priims speciali Savivaldybės sudaryta komisija.


Foto galerija

Vilkai, išvertę veršelių vidurius, paėdė sočiai...Evelina Popendikytė-Stonienė sakė nežinojusi, ką tokiu atveju daryti, ar gali kas nors atlyginti vilkų padarytus nuostolius.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!