Sveikatos apsaugos ministerija vaikų neskiepijantiems tėvams nori įvesti baudas

2015-08-03, BNS
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Skiepijimas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Skiepijimas
Ne tėvai, o medikai gali nuspręsti, ar vaiką būtina skiepyti, ar ne, sako sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė, argumentuodama siūlymą už vaikų neskiepijimą įvesti baudas.

„Administracinių teisės pažeidimų kodekse ir dabar yra straipsnis, kuris numato tėvų atsakomybę už netinkamą savo vaiko priežiūrą. Į priežiūrą patenka ir sveikatos klausimai. Ne tėvai, o tik medikai gali spręsti, ar vaiką reikia skiepyti, ar ne“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams teigė ministrė.

Jos vadovaujama ministerija parengė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo papildymą, kuriuo numatoma įvesti tris privalomus skiepus – nuo poliomielito, tymų ir raudonukės.

„Be abejo, tais atvejais, kada medikai nustato, kad gali būti kontraindikacijos arba vaiko sveikata yra tokia, kad galbūt netikslinga skiepyti, tuo atveju, aišku, skiepai nebūtų privalomi“, – pabrėžė R.Šalaševičiūtė.

Ji priminė, kad jos pirmtakas Vytenis Andriukaitis buvo pasirašęs įsakymą, jog neskiepyti vaikai nebus priimami į darželius. Ši tvarka turėjo pradėti galioti 2016 metų sausio 1 dieną.

„Susipažinus su ta tvarka, kuri šiandien galioja, nustatyta, kad iš tikrųjų mes įstatymu nesame reglamentavę, ar skiepai privalomi, ar neprivalomi, todėl tie kiti žingsniai yra truputį teisiškai neteisingai reglamentuoti. Todėl parengėme Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo papildymą, kuriuo numatėme, kad skiepai yra privalomi“, – aiškino ministrė.

Anot jos, pastarasis tymų protrūkis parodė, kad skiepytis būtina. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, iki šių metų liepos 27 dienos Lietuvoje registruoti 44 tymų atvejai, susirgo 11 vaikų ir 33 suaugusieji.

Nustačius privalomus skiepus, tėvams už vaikų neskiepijimą grėstų nuo įspėjimo iki 115 eurų baudos.

 

 


Straipsnio komentarai

Rasa2015-08-07
dar viena rinkliava sumaste.'medikai' jau svajoja apie kysius.ir vis tik niekaip negaliu suprast kuo neskiepytas vaikas pavojingas skiepytam?????????? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Artūras2015-08-07
Juokingiausia, akd susirgo 33 suaugę, kurie vaikystėje buvo skiepyti TYMŲ vakcina. Kaip yra žinoma po tam tikro laiko vakcinos veikimas organizme baigiasi.

KLAUSIMAS, kodėl SAM neorganizuoja suaugusiųjų privalomo skiepijimo tvarkos įvedimo?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ona2015-08-04
Jei skiepai butu toks "geris" niekas neverstu per prievarta skiepyti musu vaiku, atsiranda daugiau galvojanciu tevu, todel ir vercia per prievarta, tai akivaizdu....labai gaila...... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ona2015-08-04
Paskaitykite sunkiųjų metalų poveikį žmogaus organizmui. Kolektyvinis imunitetas

Tarptautinė Sveikatos Apsaugos organizacija paskelbė, kad vakcinacija nėra asmeniškas reikalas, tai - visuomeninis reikalas, nes jo paskirtis - kolektyvinis imunitetas. Natūralus imunitetas prarandamas žmonių visuomenėje. Ir kad palaikyti tą kolektyvinį imunitetą, reikia pastoviai žmones skiepyti. Bet kaip to pasiekti? Sveikų vaikų praktiškai nelikę, dauguma - ligoniai. Tuomet Sveikatos ministerija sugalvojo skiepyti ir ligonius, kuriems tie skiepai dar labiau griauna sveikatą arba jie net miršta. "Šiuo metu populiarėja nauja tendencija - skiepyti reikia nusilpusius vaikus. Kodėl? Todėl, kad pirmiausia jie iš tikrųjų suserga infekcinėm ligom, o antra - kitokių vaikų pas mus ir nėra. Vienoje vaikų poliklinikoje yra toks plakatas: "Skiepykite vaikus su sveikatos sutrikimais, nes jie labiausiai linkę į infekcinius susirgimus." Tačiau niekur nėra iškabinta ilgo tų skiepų šalutinio poveikio sąrašo." - sako virusologė G.P.Černovskaja.

Tėvai turi apsaugoti vaiką nuo skiepų

Sutinkamai su Skiepų kalendoriumi, vaikas iki pusantrų metų turi būti paskiepyti 9 kartus, o pirmąjį skiepą nuo hepatito B jis turi gauti pirmomis dvylika gyvenimo valandų, kitus - penkių dienų bėgyje. Taigi vos gimęs vaikas jau yra susargdinamas keliomis ligomis iš karto! Tai apie kokią ateities sveikatą gali eit kalba, kai jis ištisai serga būtent tuo laikotarpiu, kai vystosi jo svarbiausios organizmo sistemos, kurių paskirtis yra aprūpinti jį sveikata visam gyvenimui. Tėvai turi stengtis apsaugoto savo vaiką nuo skiepų bent iki 3 - 5 metų, kad suteikt galimybę prigimtinėms, natūralioms apsauginėms organizmo jėgoms sukaupt jų galią. "Vakcina tai "maža liga". Akademikas patofiziologas I. V. Dovydovskis yra pasakęs, kad "kada nors žmonija gailėsis, bet bus vėlu, kad patikėjo vakcinaciją neišmanantiems to reikalo žmonėms: epidemiologams, med. seselėms, pediatrams ir panašiai, nes imunoprofilaktika turi užsiiminėti imunologai".

Autizmo ir kt. ligų ryšys su skiepais

Amerikoje autizmu sergančių vaikų tėvai paduoda į teismą akds (kombinuotos - kokliušas, difterija ir stabligė) vakcinos ir hepatito B skiepų gamintojus, kaip kaltus dėl vaikų autizmo. Vienas iš Amerikos mokslininkų teigia, kad ypač nuo kokliušo skiepų yra pažeidžiama centrinė nervų sistema, todėl vaikai tampa hiperaktyvūs, agresyvūs, linkę į nusikaltimus ir t.t. Į kokliušo vakcinos sudėtį įeina pats pavojingiausias iš visų komponentas, žeidžiantis smegenis. Ko pasekoje sustoja vaikų intelektualinis vystymasis; atsiranda vidiniai pažeidimai organuose: smegenų, plaučių, širdies, virškinamojo trakto...; aukšta temperatūra, apsinuodijimas. Vaikai nebepajėgūs mokytis normaliose mokyklose. Yra 25 metų tyrimų duomenys, kiek kenkia tie skiepai: alerginės, astminės, mirties reakcijos...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Teta2015-08-04
Nuo kada autizmą ir raidos sutrikimus sukelia skiepai? Tai dažniausiai įgimtos ligos, gautos su genais arba išsivystančios nėštumo metu. Žinoma visokių atvejų pasitaiko, bet deja dažniausiais tokiais atvejais galit kaltint tik savo gyvenimo būdą arba likimą, o ne skiepus.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ona2015-08-04
O kur įstatymas apie kompensacijas tėvams dėl skiepų padarytos žalos mūsų vaikams? raidos sutrikimai, autizmas, mirties atvėjai ir pan. Į skiepų sudėti įeina toksinės medžiagos, kas griauna vaiko imunitetą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
boba2015-08-03
O kur skiepai nuo hepatito ? jus 1998 metais pradejot skiepyt naujagimius,o suaugusius zmones palikot likimo valiai?kur jusu sazine?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka