Miegosime valanda ilgiau – įvedamas žiemos laikas. Ką apie tai mano skaitytojai?

2014-10-24, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
15min.lt
15min.lt
 

Jau šį sekmadienį  pereisime prie žiemos laiko ir 4 valandą nakties laikrodžių rodykles pasuksime viena valanda atgal. Tai reiškia, kad nuo sekmadienio miegosime valanda ilgiau, rytais daugiau džiaugsimės šviesa. Deja,  greičiau tems.

Pagal žiemos laiką gyvensime iki paskutinio kovo mėnesio sekmadienio, kai 3 valandą laikrodžio rodyklės pasukamos valanda į priekį. Taip pat elgiamasi daugelyje Europos šalių. Pagrindinis laikrodžių sukiojimo motyvas – siekis taupyti dienos šviesą. Kaip žinoma, vasaros laikas Lietuvos teritorijoje kasmet įvedamas atsižvelgiant į Jungtinių Tautų rekomendacijas ir įgyvendinant Europos Parlamento bei Tarybos direktyvą. Jis įvedamas paskutinį kovo sekmadienį, laikrodį pasukant valanda į priekį, ir atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį, kai laikrodis persukamas atgal.

Ką mano mūsų skaitytojai apie laikrodžių persukimą?

Orestas Mišeikis, šilutiškis:

- Man nepatinka laikrodžių sukinėjimas. Po to reikia beveik dviejų savaičių, kol priprantu prie naujo laiko. Ypač pavasarį pasukus laikrodžio rodykles, erzina nuovargio jausmas. Aš esu už tai, kad nereikia nei atšaukti, nei įvesti vasaros laiko. 

Birutė Gustienė, rusniškė:

- Esu prieš. Tas laikas, kuris yra dabar, ko gero, yra artimiausias mūsų laiko juostai. Kalbos apie elektros energijos taupymą yra visiškai nepagrįstos.  Tiek mus pačius, tiek stebint anūkus, laiko keitimas  neigiamai veikia  ir pavasarį, ir rudenį. Sutrinka miegas, jaučiamas nuovargis ypač pavasarį, kuomet laikrodžio rodyklės pasukamos į priekį.

Raimonda Bračiulienė, šilutiškė:

- Laikrodžių sukinėjimas turi savo neigiamą pusę. Visų pirma, sunku priprasti prie naujo laiko. Ypač tai sudėtinga vaikams. Geriau paliktų vasaros laiką  ir dienos būtų  šviesesnės, ilgesnes. Žiemą ir taip niūru – saulės šviesos maža ir dienos trumpos. Manau, dėl to žmonės dažniau suserga depresija. Aš už tai, kad paliktų vasaros laiką ir jo nebekeistų. 

Tomas Taroza, šilutiškis:

- Man tas laikrodžių sukinėjimas neturi jokios prasmės. Manęs jis visiškai  ir neveikia.

Eglė Paulauskienė, traksėdiškė:

- Esu labai prieš laikrodžių sukinėjimą. Labiausiai jaučiasi vaikų savijauta – jie tik rugsėjį pradeda keltis anksti, pripranta prie ritmo, o po to sukame rodykles ir vėl viskas iš naujo. Pati turiu dienos ritmą, o laikrodžių sukinėjimas viską išderina.

Veronika Šlakaitienė, šilutiškė:

- Kai bus atšauktas vasaros laikas, vaikai geriau išsimiegos. Bus lengviau keltis, nes bus šviesiau. Dabar  jiems miego labai trūksta. Pavasarį pasukus laikrodžio rodykles, vėl bus sunku keltis. Yra pliusų, yra ir minusų.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Už ką balsuotumėte?