Po pralaimėjimų serijos FK „Šilutė" prisiminė pergalės skonį

2015-08-18, „Šilokarčemos“ informacija
Po keturių pralaimėjimų iš eilės Alytuje FK „Šilutė” nutraukė nesėkmių seriją.
Praėjusią savaitę miesto futbolo komanda šalies futbolo I lygos pirmenybėse sužaidė dvejas rungtynes išvykose. Pirmąsias rugpjūčio 12 dieną žaidė Kėdainiuose su vietos „Nevėžiu“, kur teko pripažinti aikštės šeimininkų  pranašumą 3:1 (0:1). Šios rungtynės, pirmenybių antrajame rate, tapo ketvirta paeiliui šilutiškių patirta  nesėkme. Pavargusi ir alkana pergalių šeštadienį „Šilutės" vienuolikė išvyko į Alytų, kur pagaliau nutraukė pralaimėjimų seriją rezultatu 0:2.

Pakartotos tos pačios klaidos paskutinėmis rungtynių minutėmis

Ketvirtadienį LFF pirmos lygos dvidešimt antrojo turo susitikimas tarp Kėdainių „Nevėžio“ ir „Šilutės“ baigėsi rezultatyvia „Nevėžio“ pergale namuose rezultatu – 3:1 (0:1). Pirmajame kėlinyje ekipos demonstravo  „kietą“ bei permainingą žaidimą. Abi komandos turėjo keletą progų  pelnyti įvarčius ir išsiveržti į priekį, tačiau pasiekus baudos aikštelę kamuolys vartų tinklo nepasiekdavo. Paskutiniąją kėlinio minutę šilutiškiams „Nevėžio“ gynybą galiausiai pavyko pralaužti ir pelnyti įvartį, kai Andrius Gedgaudas kamuolį pasiuntė tiksliai į vartus – 1:0.

Antrajame kėlinyje žaidimas buvo panašus. Komandos demonstravo  atkaklią kovą aikštėje, tačiau sukurtų atakų sėkmingais smūgiais kurį laiką pabaigti nepavyko. 65-ąją minutę rungtynių intrigą sugrąžino kėdainiškis Alisonas Silva, kuris rezultatą išlygino. Netrukus futbolininkas  pelnė ir  antrąjį  įvartį po kurio „Nevėžis“ jau pirmavo – 2:1. Iki kėlinio pabaigos ekipoms rezultatyvias progas kurti sekėsi sunkiai. Vis dėlto 90-ąją minutę rungtynes kėdainiškiai baigė dar vienu įvarčiu, kurio autoriumi tapo Lukas Sipavičius. Antrajame kėlinyje pranašumo neišsaugoję šilutiškiai privalėjo pripažinti varžovų pranašumą, kurie rezultatu 3:1 įveikė „Šilutę“.

FK „Šilutės“ pergalių badas nutrauktas Alytuje

Karštą šeštadienio popietę šilutiškiai išvyko į dar vieną futbolo mūšį dėl pergalės. Dvidešimt trečiojo turo susitikimas tarp vietos „Auskos“ ir „Šilutės“  pagaliau baigėsi pelnyta šilutiškių pergale rezultatu – 2:0 (0:0).Kėlinio pradžioje ekipos demonstravo  greitą ir apylygį žaidimą. 9-ąją kėlinio minutę pavojus kilo „Auskos“ aikštės pusėje, tačiau Laimono Trakšelio išpuolį sėkmingai nutraukė Giedrius Štreimikis, sukeldamas didžiulę sirgalių ovacijų bangą. Įpusėjus pirmajam kėliniui ekipoms ir toliau rezultatyvias progas kurti sekėsi sunkiai. 28-ąją minutę atakos smaigalyje atsidūrusio Modesto Atmanavičiaus perdavimas Domui Ivanauskui įvarčiu taip pat nesibaigė, o jau po poros minučių vykusioje Mariaus Šarkelio ir Liudviko Valiaus akistatoje sėkmė dar kartą nusišypsojo „Šilutei“. Po pirmojo kėlinio rezultatas nepasikeitė – 0:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo „Auskos“ ataka. Vis dėlto kamuolys į varžovų vartų tinklą nekrito. 48-ąją minutę suklydęs „Auskos“ gynėjas po keitimo į aikštę atėjusiam Dariui Paldauskui pasiuntė tikrą dovanėlę. Futbolininkui pasinaudojus šia proga „Šilutė“ išsiveržė į priekį – 1:0. 55-ąją kėlinio minutę po Andriaus Gedgaudo pakelto kampinio kamuolys kurioziškai atsimušęs į alytiškių vartininką krito į varžovų vartus, svečių įvarčius padvigubindamas 2:0. 74-ąją minutę dar vienas „gaisras“ kilo prie „Auskos“ vartų, tačiau pavojinga „Šilutės“ kontrataka, žaidėjui susidūrus su vartininku, sėkmingai užbaigta nebuvo. Iki kėlinio pabaigos „Auskai“ rezultato nesušvelninus pelnytą pergalę 2:0 įsirašė „Šilutės“ vienuolikė.

FK „Šilutė" treneris Svajūnas Česnulis apie rugtynes su „Auskos" komanda: „Antrame kėliny pasiteisino keitimas, kada  išleidome puolėją Darių Paldauską, kuris buvo  žymiai aktyvesnis ir  sukūrė nemažai problemų varžovų gynėjams. Padedamas komandos draugų Darius pelnė du įvarčius. Ši pergalė po tiek patirtų pralaimėjimų yra labai smagi".  Taip pat treneris minėjo, kad antras pirmenybių  ratas yra žaidžiamas be rezultatyviausio komandos žaidėjo legionieriaus M. Lukaševič. Komanda iki pabaigos nebuvo pajėgi rezultatyviai užbaigti atakų. Nepavyko surasti ir  pamainos išvykusiam puolėjui. Tačiau viliamės, kad dokumentai bus sutvarkyti ir kitą savaitę Maksimas vėl bus Šilutėje, nes be jo priekinėje linijoje labai trūksta „aštrumo".

Komandos kapitonas Edgaras Lukoševičius  apie  pergalingas varžybas:  „Komanda psichologiškai jau buvo pavargusi ir alkana pergalių, tad šios dienos varžybose buvome nusiteikę visais būdais pakelti savo varžybinę dvasią ir siekti pergalės. Labai smagu, kad pavyko pasiekti tikslą".

Po keturių pralaimėjimų iš eilės Alytuje FK „Šilutė” nutraukė nesėkmių seriją.Susitikime su „Auskos” vienuolike abu įvarčius „Šilutės” komandai pelnė puolėjas Darius Paldauskas (Nr. 13).Komandos kapitonas Edgaras Lukoševičius (Nr.14) džiaugiasi, kad pagaliau po tiek nesėkmių pavyko pakelti varžybinę dvasią ir pasiekti pergalę.„Šilutės” treneris Svajūnas Česnulis: „Ši pergalė, po tiek pralaimėjimų, labai džiugina. Pagaliau pavyko rezultatyviai užbaigti ataką”.