Tatamio jaunieji meistrai startavo

2015-09-01, „Šilokarčemos“ informacija
 „Kumikata
„Kumikata" sportininkai mokomojoje treniruočių stovykloje Kroatijoje su treneriu.
Kol vieni dar atostogauja, Šilutės dziudo atstovai dalyvauja ir stovykloje, kur mokosi naujų sportinių gebėjimų ant tatamio, ir spėja išvykti už Lietuvos ribų dalyvauti turnyre. Treneris Rimvydas Lukošius pasakojo, kad stovyklos – ne tik atostogos, bet ir puikus laikas kokybiškai  ruoštis naujo sezono pirmiesiems startams.

Į Kroatiją dalyvauti mokomojoje treniruočių stovykloje

Rugpjūčio 12–21 dienomis Šilutės dziudo klubo „Kumikata"  sportininkai dalyvavo mokomojoje treniruočių stovykloje Kroatijoje, Cirkvenicos miestelyje. Čia sportininkai aktyviai leido laisvalaikį, nes treniruotės vyko net kelis kartus per dieną. Po daug jėgų atėmusių treniruočių sportininkų laukė poilsis ir maudynės jūroje.

Į šią stovyklą organizatoriai sukvietė per 400 sportininkų net iš 21 šalies. Didžiulis sportininkų skaičius suteikė ne tik įspūdžių laisvalaikiu, bet ir patirties ant tatamio. Rugpjūčio 19 dieną buvo organizuotas  stovykloje dalyvaujantiems vaikams, pavadinimu „Auksinė žvaigždė". Šio turnyro pagrindinė taisyklė –  kova iki pirmo metimo. Tai reiškia, kad varžovai ant tatamio grumiasi iki tol, kol  pirmas atlieka techninį veiksmą. Taip išaiškinamas nugalėtojas.  Tarp šilutiškių savo amžiaus grupėje pirmą vietą iškovojo Edvardas Sagalec, antrąja džiaugėsi  Uosis Knapkis ir Tauras Kuskys. Pastarasis sportininkas  šiuo metu treniruojasi ir gyvena Vokietijoje. Bronzą iškovojo  Mantas Juknius.

Iš Latvijos – su apdovanojimais

Grįžę iš Kroatijos sportininkai išvyko į kaimyninę Latviją.  Rugpjūčio 28 dieną Liepojoje  vyko tarptautinis dziudo turnyras,  kuriame dalyvavo ne tik Lietuvos atstovai, bet ir sportininkai iš Rusijos ir  Latvijos. Šilutės dziudo klubą „Kumikata"  atstovavo septyni sportininkai. Geriausiai sekėsi svorio kategorijoje iki 45 kg, dvejose amžiaus grupėse imtyniavusiam U. Knapkiui, kuris  iškovojo trečiąsias vietas. Svorio kategorijoje iki 66 kg trečiąją vietą iškovojo Dominykas Šatkus. Broliai Edvardas ir Ernestas Sagalec savo svorio kategorijose liko antri.

Jaunieji tatamio meistrai iš Šilutės iškovojo kelias prizines vietas turnyre Latvijoje.„KumikataSportininkai ne tik mokėsi, bet ir ilsėjosi bei pramogavo prie jūros.