Darbuotojų atlyginimai augo sparčiau nei vadovų

2015-09-02, www.DELFI.lt
Pinigai © DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Pinigai © DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Darbo užmokesčio skirtumas tarp aukščiausio lygio vadovų ir žemiausios grandies darbuotojų Lietuvoje mažėja, rodo tarptautinės konsultacijų bendrovės „Hay Group“ duomenys.

Pasak bendrovės pranešimo, tai lėmė didėjanti emigracija ir augęs minimalus darbo užmokestis.

Po 2008 m. krizės vadovų darbo užmokestis Lietuvoje beveik nekito, kai nekvalifikuotos ar mažai kvalifikuotos darbo jėgos užmokestis – kilo.

„Žemiausios grandies darbuotojų atlyginimas didėjo dėl dviejų priežasčių – minimalios algos kėlimo ir emigracijos. Sumažėjus žemiausios grandies darbuotojų pasiūlai, padidėjo konkurencija dėl jų“, – pranešime cituojamas „Hay Group“ generalinis direktorius Baltijos šalims Eligijus Kajieta.

„Hay Group“ duomenimis, skaičiuojant nuo 2008 m. skirtumas tarp aukščiausio lygio vadovų ir žemiausios grandies darbuotojų darbo užmokesčio Lietuvoje sumažėjo 9,4 proc. Dar labiau darbo užmokesčio skirtumas sumažėjo Latvijoje – 12,6 proc.

Tuo tarpu, pasak pranešimo, pasaulyje tendencija priešinga – 42 iš 63 valstybių skirtumas tarp aukščiausio lygio vadovų ir žemiausios grandies darbuotojų darbo užmokesčio nuo 2008 m. krizės padidėjo. Tai rodo „Hay Group“ atliekamų atlyginimų tyrimų duomenys. Pavyzdžiui, JAV skirtumas padidėjo 10,6 proc., Jungtinėje Karalystėje – 5,3 proc., Vokietijoje – 0,3 proc.

Pasak E. Kajietos, vadovų atlyginimai Lietuvoje piką pasiekė dar prieš krizę, kuomet aukštu darbo užmokesčiu buvo įvertinti visi – ir stiprūs lyderiai, ir silpnesni.

Šiuo metu vadovų bazinis darbo užmokestis gerokai nekinta: vadovai dažniau skatinami premijomis už pasiektus rezultatus, o daliai vadovų netgi tenka pasistengti norint išlaikyti esamą atlyginimų lygį - kelti kvalifikaciją ir pakartotinai pasiekiant gerų rezultatų ne tik finansinių, bet ir darbuotojų įsitraukimo rezultatų.

O štai Vakarų Europos ir JAV tendenciją – didėjantį darbo užmokesčio skirtumą – E. Kajieta aiškina lyderių pasiūlos trūkumu ir išaugusiais reikalavimais.

„Konkurencija tarp įmonių visame pasaulyje aštrėja ir darosi globali, todėl ieškoma aukščiausio lygio lyderystės, kas galėtų vesti įmonę į geresnes pozicijas. Bendrovės pasiruošę mokėti daug už aukštą vadybos žinių rinkinį. Aukštos kvalifikacijos lyderis šiandieną laikomas tas, kuris turi tarptautinės patirties ir tiesioginės patirties srityje, kurioje vadovauja. Taipogi svarbią rolę vaidina jo emocinis intelektas ir žinios šioje srityje“, – pastebi „Hay Group“ generalinis direktorius Baltijos šalims.



 


 


 


 


Straipsnio komentarai

AR KAD PAKĖLĖ PO 2 AR 4 EURUS O KAIKUR IR I VOKELIUS DALINA O KAIP SPARČIAI AUGA ALGOS 2015-09-02
parodykit tokia gera alga kuri taip augo kaip ant mieliu KOKS ČIA DEBILAS ČIA RAŠO Komentaras patinka Komentaras nepatinka