Vainuto gimnazijos bendruomenė džiaugiasi gražėjančia mokykla
Mokyklos vadovas A. Jonikas džiaugiasi, kad ir darbuotojai, ir tėveliai, ir mokiniai yra labai supratingi. Mokykla glaudžiai bendradarbiauja ir su Vainuto bendruomene.
Dar kovo mėnesį Vainuto gimnazijoje prasidėjo ugdymo įstaigos renovavimo darbai. Jau atlikta apie 60 procentų darbų. Likusius darbus ketinama atlikti dar šiais metais. Apie tai, kaip sekasi juos vykdyti, klausėme gimnazijos vadovo Antano Joniko, kuris mano, jog gimnazijos renovacija – mokyklos gyvavimo garantas.
Pakoregavo ugdymo planą
Mokyklos vadovas A. Jonikas sakė, kad jau nuo kovo mėnesio mokyklos bendruomenė pradėjo dirbti pagal naujus grafikus ir visa mokymosi programa buvo vykdoma sklandžiai, pilnu pajėgumu be sutrikimų. Nesulaukta nei darbuotojų, nei tėvų, nei vaikų nusiskundimų. „Pabaigėme mokslo metus normaliais rezultatais. Egzaminų rezultatai taip pat puikūs. Dvyliktokų įstojimai – puikūs. Nebuvo jokių ugdymo procesų sutrikimų. Turėjome tos patirties, todėl rugsėjo 1-osios per daug nebijojome. Į suremontuotą korpusą keliamės, pradedame naujus darbus, atiduodame nesuremontuotą mokyklos dalį“, - kalbėjo vadovas ir džiaugėsi naujai įrengtomis klasėmis.
Dėl santechninių nesklandumų praėjusią savaitę tris dienas nevyko pamokos. Todėl tariantis su Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriumi buvo pakoreguotas ugdymo planas ir jos prasidėjo rugsėjo 7 d. Rugsėjo 1-ąją gimnazijos bendruomenė sutiko įprastai – savo mokykloje.
Dabar planuojama, kad statybininkai gimnazijos pastatą paliks iki gruodžio 1 dienos, bent taip pastarieji žada vainutiškiams. „Džiugu, mūsų mokykloje visų supratingumas labai didelis. Nė vieno nebuvo besiskundžiančio, priešingai – visi labai džiaugiasi, kad galės mokytis gražioje mokykloje. Visi mato rezultatą, kad mokykla kasdien gražėja, o renovacija – laikini sunkumai, kurie nėra kažkuo ypatingi “, - dėstė A. Jonikas, anot kurio, visos mokyklos, kurios renovuojamos, neapseina be nepatogumų.
Pasak pašnekovo, renovacija pradėta labai geru laiku – kovą. Darbai intensyviai vyko per pavasario, vasaros mokinių atostogas. Pasak direktoriaus, tas laikas išnaudotas itin efektyviai.
Daug darbų, kurie neišvengiami
Pagal projektą „Vainuto gimnazijos modernizavimas sumažinant šildymo sąnaudas” turi būti atlikti išorės, stogų apšiltinimo, šildymo sistemos, grindų pakeitimo darbai. Skirta beveik milijonas eurų atlikti minėtiems darbams. „Kaip galima grindis betonuoti ir dėti dangą, kai 1966 metais statytas pastatas, kurio apačioje kanalizacija, vandentiekio vamzdžiai surūdiję. Tai būtų nusikaltimas – įdėti pinigus ir užkloti tokius tinklus. Tokių darbų, kurie neišvengiami ir reikia papildomų lėšų – daug”, - kalbėjo vadovas. Dalį lėšų skyrė ir Savivaldybė – apie 100 000 eurų.
Elektros ir vidaus apdailą mokykla atlieka savo jėgomis - iš specialių savo sutaupytų lėšų bei rėmėjų lėšų. Visą vasarą apdailos darbus darė valytojos, pastatų priežiūros darbininkai, vairuotojai, viešuosius darbus atliekantys asmenys. Mokyklai rasti rėmėjus sudėtinga, nes, anot direktoriaus, dabar visi skaičiuoja pinigus. Jų skiriamos lėšos – nėra dideli pinigai.
Mokykloms neleidžiama kaupti specialias lėšas kelis metus. Kalendorinių metų pabaigoje jos turi būti sunaudotos. Pasak ugdymo įstaigos vadovo, jei būtų galima kaupti jas keletą metų, būtų galima sutaupyti ir padaryti daugiau darbų.
„Visiems buvo didelis krūvis. Plotai dideli, o resursai – riboti. Mokykla labai gražėja. Dabar gyvename rinkos sąlygomis. Aplink visos mokyklos renovuotos. Netoli yra Pajūrio, Žygaičių – jau renovuotos gimnazijos, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos – renovuota dalinai. Kad neiškristume iš to konteksto, turime turėti gerą bazę. Renovacija mums yra laiku ir reikalinga. Gyvenimas nestovi vietoje. Renovavimas ugdymo įstaigai – kaip vienas iš mokyklos gyvavimo garantų“, - dėstė vadovas.
Praėjusiais metais renovuotas prie ugdymo įstaigos esantis stadionas, sutvarkyta sporto bazė, vaikų žaidimų aikštelė, kuri yra ir aptverta.
Manoma, kad mokinių skaičius didės
Dabar mokykloje žinias semia 230 mokinių. Dvyliktoje klasėje mokosi 24 dvyliktokai. Pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengė 11 pirmokėlių. Iš viso yra 50 pradinukų. Yra ir ikimokyklinukų grupė. Joje mokosi 20 ikimokyklinukų. Kasmet abiturientų mokyklą palikdavo daugiau nei ateidavo pirmokų. Dabar bus priešingai. Manoma, kad mokinių skaičius stabilizuosis, nes pagal dabar esamą moksleivių skaičių galima daryti išvadą, kad mokyklą paliks mažesnis skaičius mokinių nei ateis naujų.
A. Jonikas mano, kad jei nepasikeis švietimo įstatymas ir išliks iki šiol galiojanti tvarka, kad gimnazijoje gali būti formuojamos vienuoliktos ir dvyliktos klasės esant po 15 vaikų klasėje, gimnazija išliks ilgai.
Mokykla tarp sveikatą stiprinančių mokyklų. Todėl ateityje planuoja vykdyti projektus, skatinančius sveiką gyvenseną. Socialinis kontingentas ugdymo įstaigoje itin įvairus. Tačiau visiems bendra yra sveikata.