Šilokarčemos kvartalo gyventojai bijo ne renovacijos, o griūvančių namų?
Šilutės rajono savivaldybės administracija praėjusį antradienį pakvietė Šilutės miesto Turgaus, Uosto ir Žuvų gatvių namų gyventojus į susirinkimą. Kalbėta apie Šilokarčemos kvartalo tvarkymą, gyvenamųjų namų renovacijos galimybes. Deja, susirinkimas baigėsi ne pokalbiu apie renovaciją, o žmonių skundais dėl, jų manymu, netinkamos namus administruojančios bendrovės „Šilutės būstas“ veiklos.
Į susirinkimą atėjo nemažai gyventojų – Šilutės seniūnijos salė buvo apypilnė. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis pripažino, kad apie Šilokarčemos kvartalo kompleksinį sutvarkymą kalbama jau dvejus, o gal ir daugiau metų. Bet dabar jau atėjo pats laikas paraginti gyventojus dalyvauti namų renovacijos programoje.
„Stengsimės, jog sutvarkytas Šilokarčemos kvartalas atrodytų gražiai, patraukliai, kad mažiau gautume priekaištų iš gyventojų. Juk dabar teigiama, kad šiai teritorijai skiriama per mažai dėmesio“, - kalbėjo V. Pozingis.
Savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas pranešė gerą žinią, jog kaip tik antradienį, rugsėjo 15-ąją, paskelbtas vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio įsakymas, kuriuo Šilutė pripažinta tiksline teritorija, ir kad yra gauta apie 7 mln. eurų jos sutvarkymui.
„Tad jau galime pradėti vykdyti projektą „Šilokarčemos kvartalo kompleksinis sutvarkymas“, - pasakojo R. Budrikas. - Jo vertė – 3 mln. 185 tūkst. eurų. Už šio projekto lėšas bus tvarkoma senojo turgaus aikštė, Žuvų gatvės aikštė, parkas Šyšos upės kilpoje, įrengta estrada, sutvarkytos krantinės, pastatyti du pėsčiųjų tiltai, turizmo ir informacijos centras, prekybos paviljonas, atnaujinta Žuvų gatvė. Tik ateinančių metų kovo mėnesį bus baigtas rengti šio kvartalo sutvarkymo projektas. Tai yra pakankamai sudėtingas projektas, kurio įgyvendinimas užtruks ne mažiau kaip trejus metus“.
V. Pozingis sakė, kad gyventojai į šį susirinkimą sukviesti tam, kad būtų išsiaiškinta gyvenamųjų pastatų būklė ir ar ketinama dalyvauti namų renovacijos programoje. Apie tai, kokius sprendimus dėl renovacijos turėtų priimti gyventojai, kalbėjo renovacijos administratorius, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas renovacijai Vygantas Kamarauskas.
Jis paaiškino, kad dalyvauti renovacijos programoje gali ir avarinės būklės daugiabučiai (o tokių yra ir Šilokarčemos kvartale) bei neturintys centrinio šildymo. V. Kamarauskas ragino žmones paskubėti teikti paraiškas, nes šį rudenį prasidės jau trečiasis renovacijos etapas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad valstybės parama dabar siekia 40 proc. renovacijos kaštų, bet ji kasmet bus mažinama. Gyventojams, kurių netenkina galimybė dalyvauti renovacijos programoje per „Šilutės būsto“ bendrovę, V. Kamarauskas patarė steigti daugiabučių namų savininkų bendrijas.
Šilokarčemos kvartale jau yra įsteigta viena tokia bendrija, kuri ruošiasi teikti paraišką dalyvauti daugiabučio namo renovacijos programoje. Kitos galimybės atnaujinti savo būstus namo gyventojai nematė. Jie džiaugiasi, kad trečiajame renovacijos etape dar bus kompensuojama 35 proc. renovacijos išlaidų.
Tačiau, pasak Savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiojo specialisto Eugenijaus Bistricko, dar neaišku, kiek daugiabučių bus atnaujinama Lietuvoje trečiajame renovacijos etape, ir kiek valstybės lėšų bus skirta Šilutės rajonui.
Gyventojai neturėtų tikėtis, kad Šilokarčemos kvartalo pastatai bus remontuojami už Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšas įgyvendinant šios teritorijos kompleksinio sutvarkymo projektą. V. Pozingis įspėjo, kad bus tik nudažyti namų fasadai iš aikštės ar gatvės pusės. Ir tik tie, kurių sienos bus tinkamai paruoštos dažymui.
Renovuoti daugiabučius namus gyventojus ragino ir šilutiškis įmonės vadovas Antanas Čepys. Mat padidėja atnaujinto būsto vertė, mažiau reikia mokėti už šildymą. O kompleksiškai sutvarkytas visas Šilokarčemos kvartalas atrodytų gražiai ir patraukliai.
Aišku, ne taip kaip šiandien...
„Šilutės būsto“ vadybininkas pabėgo iš susirinkimo
Viena moteris piktinosi, kad Žuvų gatvėje nėra nė vienos lemputės, ten naktį tamsu. Vėliau prasidėjo pasipiktinimai dėl „Šilutės būsto“, esą ši bendrovė už nedidelius darbus iš namo sąskaitos nurašo dideles sumas ir t. t. Tuo metu „Šilutės būsto“ vadybininkas išėjo iš salės neišgirdęs kitų priekaištų ir tai, jog kai kurie Šilokarčemos kvartalo daugiabučių gyventojai susidomėjo galimybe steigti bendrijas ir atsisakyti „Šilutės būsto“ paslaugų.
Žmonės piktinosi, kad namai neprižiūrimi
Žuvų gatvės 1-ojo namo gyventoja Irena pareiškė nemažai priekaištų „Šilutės būsto“ bendrovei, sakė, kad jų pastatą žmonės vadina „durnių laivu“.
Ineta piktinosi, kad pernai iš Savivaldybės ji nusipirko gerą butą Žuvų gatvės 8-ame name, o šiemet šis namas jau pripažintas avariniu.
Gintas teigė, kad Turgaus gatvės 12-ame name 70 proc. gyventojų - pensininkai, kurie neturi pinigų, ir klausė, už ką jie paruoš namo fasadą dažymui.
Straipsnio komentarai
Ir jei kas sugestu tikriausiai papildomai saskaita gautume