Lietuvių užmojis – irtis į Daniją
Penktadienį įvyko susitikimas su pirmą kartą Lietuvoje finišavusio žygio baidarėmis "Vilties yriai Nemunu" dalyviais. Apie dvi savaites trukusi kelionė nepaliko abejingų. Entuziastams ne tik dėkota, bet ir aukota.
Analogų visoje Lietuvos istorijoje neturinčio žygio metu patirta visko. Plaukusieji dalijosi išgyvenimais, esą keliauti nebuvo lengva. Iššūkiais tapo nepalankus oras, vandens trūkumas, komandos narį ištikęs saulės smūgis, pavargusios rankos.
Rusniškis Domantas Laukevičius, šilutiškis Tomas Adomaitis ir klaipėdietis Kęstutis Kvaraciejus prieš srovę nuplaukė 500 km distanciją Nemunu nuo Klaipėdos iki Druskininkų.
Kelionės metu jie apsilankė daugelyje Lietuvos savivaldybių – Pagėgių, Tauragės, Kauno rajono, Kauno, Birštono, Alytaus, Druskininkų. Vyrai buvo maloniai priimti miestų ir miestelių bendruomenių žmonių, kurie nesibodėjo pasidalyti maistu, prašė nusifotografuoti.
Pagrindinis žygio tikslas – skleisti žinią apie Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, skatinti aukoti jo veiklai ir raginti onkologinėmis ligomis sergančiuosius nepasiduoti sraunios upės tėkmę primenančiai ligai. Iš kelionės jie grįžo su daugiau nei 1 200 eurų
"Tai prilygsta kone Dariaus ir Girėno žygiui, dauguma jiems siūlė atsipeikėti – juk prieš srovę plaukti neįmanoma. Vienas dalyvių, Domantas, baidare jau kartą yra perplaukęs Baltijos jūrą", – pasakojo Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė.
Penktadienio popietę į Onkologijos centrą susirinkę miesto svečiai, akcijos dalyviai ir organizatoriai aptarė naujo 2016-aisiais planuojamo paramos žygio baidarėmis organizavimą.
Kitąmet numatomas dar didesnis iššūkis. Entuziastai Baltijos jūra ketina baidarėmis iš Klaipėdos plaukti iki Danijos. Esą taip žinia apie Onkologijos centrą pasklistų ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje.
"Norime užmegzti draugystę su kitomis valstybėmis. Paraginti ir kitus nebūti abejingus. Šie žmonės patys atėjo į centrą su gražiomis idėjomis, greitai susiorganizavo kelionę ir toliau nežada sustoti. Jie tiesiog įkvepia ligonius", – šypsojosi A. Kerpytė.
Manoma, kad būsima kelionė į Daniją – ne tik paramos akcija, bet ir Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, garsinimas, jaunimo moralinis skatinimas, gėrio ir bendrystės propagavimas.