Žaidimas šaškėmis vienija kaimynus A. Vismantą ir V. Žąsiną
Du draugai V. Žąsinas (kairėje) ir A.Vismantas džiaugiasi, kad šaškių žaidimo virusu jau užkrėtė ne vieną.
Žaidimas šaškėmis – būdas mokytis bendrauti ar tiesiog turiningai leisti laisvalaikį. Pasirodo, šis žaidimas gali daug - net suvienyti draugus, kaimynus. Tuo įsitikinome ž, kai pakalbinome du solidaus amžiaus vyrus Antaną Vismantą bei Vytautą Žąsiną, kurie yra ne tik kaimynai, bet ir geriausi draugai. Juos šilutiškiai dažnai mato žaidžiančius šaškėmis tiesiog gatvėje.
Prisijungia vaikai
Pašnekovai, kai tik lauke šypsosi saulė ir yra šilta, čiumpa dvi kėdes, stalą, šaškių lentą ir skubą į kiemą. Susėda po Jaunimo alėjoje prie antrojo namo esančiais medžiais ir nieko nelaukdami pradeda žaisti šaškėmis. Abu vyrai gyvena tame pačiame name nuo pat daugiabučio pastatymo. Vytautui – 77-eri metai, o Antanui – 78-eri. Garbaus amžiaus šilutiškiai ne vieno akį patraukia savo užsiėmimu. Kai žaidžia šaškėmis jie net nepajaučia, kaip aplink susibūriuoja šalia gyvenantys vaikai. Pasak vyrų, visi mažieji smalsuoliai pradžioje stebi, o paskui ir patys prašo su jais pažaisti. Ne vienas nori, kad ir žaidimo gudrybių pamokytų šaškių žaidimo veteranai.
A. Vismantas šaškėmis žaisti pradėjo grįžęs iš karinės tarnybos. Tada jam buvo apie 20 metų. „Gyvenime reikia džiaugtis, o ne niurnėti, kad viskas blogai, jog kažkas kažko neduoda. Esu pensininkas. Prie pensijos prisiduriu turguje parduodamas savo rankų gamybos bulvių skutukus, kirvakočius ir kitokius medienos gaminius. Man patinka tai daryti“, – dėstė A.Vismantas. Jis net į turgų nusineša šaškes, kur su juo mielai žaidžia ir į turgų atskubėję žmonės. Džiaugiasi vyras, kad šaškių virusu užkrečia ir kitus.
Dalyvauja varžybose
Abu draugai lankė ir šaškių žaidimo klubą. Dabar tą daro tik Antanas, nes Vytautui sušlubavo sveikata. „Turėjau net 5 insultus. Po jų savo gyvenimą pakeičiau. Nerūkau ir visiškai nevartoju alkoholio. Džiaugiuosi, kad galiu žaisti šaškėmis. Nesinori sėdėti namie ir laiką leisti prie televizoriaus. Man tik krepšinio varžybas patinka žiūrėti“, – dėstė V. Žąsinas, visą gyvenimą dirbęs suvirintoju.
Abu draugai dalyvauja ir šaškių varžybose. A. Vismantas ne vienose jų šventė pergales. Paklausus, kuris iš draugų geresnis žaidėjas, tuoj pat suskubo atsakyti Vytautas. Jis su pasididžiavimu gyrė draugą ir pasipuikavo, kad jo geriausias draugas dar ir eiles, dainas kuria, groja armonika. Pasirodo, A. Vismantas mėgstamas giminių ir draugų susibūrimuose, nes kur jis – ten netrūksta geros nuotaikos. Jis piršliavo net 9 kartus, o sukurtos eilės ir dainos pakelia nuotaiką daugeliui. „Prieš 36 metus patekau į avariją. 4 mėnesius gulėjau ligoninėje. Jau ne vienas mane laidojo, tačiau išgyvenau. Dabar suprantu, kokie mes laikini esame. Nesugebu sėdėti nieko neveikdamas“, – tęsė pokalbį A. Vismantas, kuris visą gyvenimą vairuotoju dirbo.
Pabendravus su šiais dviem senoliais įsitikinome, kad paprastas šaškių žaidimas nėra jau toks paprastas – jis gali suburti net skirtingų kartų žmones.