Gyventojai gali kreiptis į Savivaldybę dėl gyvenimo sąlygų gerinimo
R.Tarvydienė (pirma iš dešinės) paaiškino komiteto nariams, kodėl reikia dar vieno darbuotojo. Viduryje sprendimo projektą rengusi Kultūros skyriaus specialistė Jurgita Skobienė ir Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė J.Pancerova.
Paprastai ilgai posėdžiaujantys Šilutės rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komiteto nariai praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdyje operatyviai apsvarstė numatytus priimti sprendimus. Juos rengę administracijos darbuotojai aiškiai pristatė klausimus, todėl beveik nekilo klausimų ir neįsiplieskė, kaip šiame komitete įprasta, plačios diskusijos.
Keisis mokinių maitinimas
Pradžioje Socialinių reikalų komiteto pirmininkas mero pavaduotojas Algirdas Gečas prisiminė mėnesio pradžioje šio komiteto narių išvyką į M.Jankaus pagrindinę mokyklą norint sužinoti, kaip maitinami mokiniai. Jie ne tik lankėsi šioje ugdymo įstaigoje, bet ir valgė tą dieną mokiniams paruoštus pietus. Pietūs nepadarė teigiamo įspūdžio, greičiau – priešingai.
Todėl Savivaldybės administracijos buvo klausiama, ką ketinama daryti, nes baigėsi su Šilutės rajone prieš keletą metų beveik visose mokyklose maitinimą ėmusia organizuoti UAB „Kretingos maistas“ sudaryta sutartis. Į šį klausimą atsakė administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Jis trumpai paaiškino, kad mokykloms leista pačios vykdyti viešuosius pirkimus ir nuspręsti, kas turėtų maitinti mokyklos mokinius. Tad natūraliai kilo klausimas, ar tuo metu, kol vyks viešieji pirkimai, nesutriks maitinimas. Viską į vietas sudėliojo Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė paaiškinusi, kad „Kretingos maitas“ iki šių mokslo metų pabaigos teiks paslaugą. Iki to jau bus aiškūs būsimi maitintojai, kurie nuo ateinančių mokslo metų pradžios imsis mokinių maitinimo.
Turistų srautai pareikalavo papildomų etatų
Jei Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje pritars, tai nuo ateinančių metų pradžios Kintų Vydūno kultūros centre atsiras naujas darbuotojas. Tokio poreikio būtinybę paaiškino šio centro direktorė Rita Tarvydienė. Savo prašymą ji grindė tuo, kad po šio centro renovacijos prisidėjo dar vienas pastatas – buvęs ūkinis pastatas, kuriame yra emalio meno galerija. Tad muziejaus darbuotojas turėdavo uždaryti Vydūno muziejų, kad galėtų parodyti per keletą metų sukurtus emalio darbus bei supažindinti turistus su ten esančiais eksponatais.
Komiteto nariams kilo klausimas: kiek čia užsuka turistų? R. Tarvydienė paaiškino, kad tuo metu, kai veikia dabar rekonstruojama Ventės rago ornitologinė stotis, darbuotojų paskaičiavimu, ten esantį muziejų aplanko apie šimtą tūkstančių lankytojų. Didelė dalis pravažiuodami užsuka ir į Kintų Vydūno kultūros centrą. Todėl nors ir negalima labai tiksliai pasakyti lankytojų skaičiaus, tačiau jų yra daug. Komiteto nariams buvo paaiškinta, kad iš Savivaldybės prašoma tik pusės etato, o likusi jo dalis bus mokama iš šio centro užsidirbtų pinigų. Prašymui nebuvo prieštaraujančių.
Bemaž viskas buvo aišku ir dėl Šilutės kultūros ir pramogų centro prašymo skirti lėšų vienam etatui. Pusė etato būtų skirta garso režisieriui ir taip jam būtų suteiktas pilnas etatas. Kita pusė būtų skirta archyvo tvarkytojai. Šioje įstaigoje tik pusė etato būtų mokama iš Savivaldybės biudžeto, kita – iš šio centro užsidirbtų pinigų. Komiteto nariai tam taip pat pritarė.
Savivaldybėje atsiras Viešųjų paslaugų skyrius
Šį sprendimo projektą pristatė Tarybos sekretorius Andrius Jurkus. Jis paaiškino, kad Savivaldybėje vyks tiesiog struktūrinė pertvarka, kai iš vieno didžiausių Savivaldybės Ūkio skyriaus keli darbuotojai bus paimti į Viešųjų paslaugų skyrių. Į jį pereitų komunalinių atliekų klausimus administruojantys darbuotojai, taip pat šiam skyriui priklausys ir Savivaldybės gamtosaugininkas, sanitarijos specialistas ir gydytojas. S. Šeputis paaiškino, kad tai tik struktūrinė pertvarka, nepareikalausianti papildomų išlaidų. Tarybos nariai tik pasidomėjo, jei tai bus Viešųjų paslaugų skyrius, ar gyventojai galės patogiai su ten dirbančiais specialistais susisiekti. Buvo užtikrinta, kad viskas yra numatyta.
Gyventojai gali pageidauti eismo pakeitimų
Viena iš Tarybos nariams pateiktų informacijų buvo dėl galimybės įrengti vadinamąja „Gyvenamą zoną“. Taip vadinamas kelio ženklas, kuris labiau riboja eismą pažymėtose vietose, pirmenybę suteikiant gyventojams. Tačiau diskusijose Tarybos nariai pasisakė už tai, kad tikslingiau būtų statyti greitį ribojančius ženklus. Vis dėlto būta ir kitokių nuomonių. Tad ten, kur gyventojai mano, kad reikia taip sureguliuoti eismą, turėtų kreiptis į Savivaldybės Saugaus eismo komisiją. Tik S. Šeputis priminė, kad keliai turi savo kategorijas, todėl ne viskas gali būti padaryta pagal gyventojų pageidavimus.