Vilniuje mirė režisierė, aktorė Galina Dauguvietytė
Vilniuje ketvirtadienį mirė režisierė, scenaristė, aktorė Galina Dauguvietytė.
Ji ėjo 89-uosius metus. G.Dauguvietytė gimė 1926 m. lapkričio 25 d. Kitą mėnesį ji būtų šventusi gimtadienį.
1943–1944 m. vaidino (slapyvardis Galina Daugaitė) Žemaičių teatre Telšiuose. Vėliau lankė Lietuvos dramos teatro vaidybos studiją, 1948–1952 m. vaidino šiame teatre. 1951–1958 m. studijavo Lietuvos konservatorijoje. 1952–1958 m. ansamblio „Lietuva“ artistė. 1960–1989 m. Lietuvos radijo ir televizijos režisierė.
G.Dauguvietytė buvo TV serialų, pirmosios lietuvių situacijų komedijos „Petraičių šeimoje“ (1964–1972 m., nuo 1969 m. su Kaziu Bagdonavičiumi), „Sveika, Irena“ (1984–1985 m., su K. Bagdonavičiumi) ir TV laidų „Mudu abudu“ (1992–1993 m.), „Mudu abudu ir kiti“ (1993–1997 m.) scenarijų autorė, režisierė. Įgarsino daugiau kaip 50 animacinių filmų.
2004-iaisias buvo įvertinta Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi.
Yra parašiusi knygas „Post scriptum“ ir „Perpetuum mobile“, „Dialogas su savimi“.
Pareiškė užuojautas
Šalies vadovai pareiškė užuojautas. Pasak Dalios Grybauskaitės, Lietuvai buvo svarbi G. Dauguvietytės asmenybė, savyje talpinusi didelį Lietuvos kultūros klodą, formavusi geriausias Lietuvos televizijos tradicijas.
„G. Dauguvietytė visada puoselėjo aukščiausias moralės vertybes, mokėjo jas drąsiai ginti, žavėjo nuomonės nepriklausomumu ir menininko savitumu“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.
Anot premjero Algirdo Butkevičiaus, iš mūsų tarpo išėjo gerumo simboliu tapęs žmogus.
„Galina Dauguvietytė buvo teatro ir apskritai meno žmogus. Ji visa savo esybe rodė kultūros pranašumus – išsilavinęs žmogus geriau supranta pasaulį ir paprasčiau priima likimo smūgius. Ji mokė savo bendraamžius orumo, primindama, jog kiekviena karta įnešė savo indėlį į tautos rūmą. Ji kiekvienam aiškino kaip rasti džiaugsmus net savo buityje – kaip toje daugeliui įsiminusioje „Petraičių šeimos“ laidoje. Tą Ji mokėjo daryti, nes buvo puiki režisierė ir aktorė. Galina Dauguvietytė buvo tarsi jungtis tarp Lietuvos epochų, kurių kiekvienoje reikėjo mylėti savo kraštą ir dirbti jam. Šviesus Galinos veidas lai primena mums apie prasmingai savo gyvenimą nugyvenusius talentingus žmones“, – sakoma premjero užuojautoje.
Straipsnio komentarai
Ir amžinoji šviesa jai tešviečia!
Amžinąjį atilsį duok mirusiai, Viešpatie!
Ir amžinoji šviesa jai tešviečia!
Amžinąjį atilsį duok mirusiai, Viešpatie!
Ir amžinoji šviesa jai tešviečia!
Tegul ilsisi ramybėje.
Amen +++