Tarptautinis „Erasmus +“ projektas Saugų mokykloje

2015-10-10, Mokytoja Diana Paulauskienė

Mokytojų dienos išvakarėse Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos languose ,,suplevėsavo‘‘ Lenkijos, Graikijos, Turkijos, Rumunijos ir Lietuvos vėliavėlės. Tai ženklas, kad mokykloje jau pasiruošta ERASMUS+ projekto ,,Sveikame kūne ­­­– sveika siela‘‘ šalių partnerių susitikimui.

Šio susitikimo rūpesčiais gyvenome visą rugsėjį. Mokytojai derino programą, suko galvas, kaip įdomiau pristatyti mūsų gimtąjį kraštą. Mokiniai gamino šalių vėliavėles, kūrė kryžiažodžius, pristatė konkursui plakatus apie sveiką mitybą. Ir tėveliai, ir pedagogai, ir moksleiviai atsakinėjo  į anketos apie sveiką gyvenseną klausimus specialioje  ERASMUS+ projekto svetainėje, kuri šiuo metu prieinama visai bendruomenei.

Visų šalių delegacijos į Šilutę atvyko Tarptautinę mokytojų dieną. Pažintis su mūsų kraštu  antradienio rytą prasidėjo Šilutės rajono savivaldybėje. Čia svečiai, susitikę su meru Vytautu Laurinaičiu, Švietimo skyriaus vedėja Birute Tekoriene, gydytoju Mariumi Bartkumi bei sveikatos priežiūros specialiste Erika Berdnikovič, diskutavo apie aktualias ir panašias šalių problemas, kalbėjo apie panašius jų sprendimo būdus. Vizito metu apsikeista simbolinėmis dovanėlėmis. Esame dėkingi merui ir Švietimo skyriaus vedėjai už nuoširdų ir šiltą priėmimą.

Saugose projekto dalyviai pirmiausia aplankė vaikų darželį. Direktorei Virginijai Užpurvienei pristačius darželio veiklas ir tradicijas, diskutuota apie ikimokyklinio ugdymo panašumus ir skirtumus. Svečiai dalyvavo muzikos pamokėlėje, apžiūrėjo darželio mini sporto salę, prisijungė prie aktyvios vaikų veiklos lauke. Pasirodo, norint  susidraugauti su darželinukais, pakanka vien nuoširdumo kalbos...

Antroji dienos pusė, skirta ekskursijai po Šilutę ir unikalų mūsų miestelį – Rusnę, džiugino ir mus, ir svečius. Su gide Iveta Ambrulaitiene laikas tikrai neprailgo. Projekto dalyviai aktyviai klausėsi, nuolat uždavinėjo klausimus. Juos ypač  sudomino dviejų skirtingų kultūrų, dviejų tautų – vokiečių ir lietuvių - kurta Šilutės miesto istorija. Pasivaikščioję po Šilutę, išvykome į didžiausią Lietuvos salą. Aplankėme Uostadvario kaime esantį švyturį ir vandens kėlimo stotį bei jame įkurtą Polderių muziejų. Trumpai supažindinome su Rusne - viena seniausių gyvenviečių Nemuno deltoje, šiandien tapusiu pasienio miesteliu ir seniūnijos centru. Aplankėme neseniai pastatytą paminklą, skirtą Indijos tautinio išsivadavimo lyderiui Mahatmai Gandhi ir iš Mažosios Lietuvos kilusiam jo artimam draugui, litvakui architektui Hermannui Kallenbachui. Grožėjomės Rusnės senąja medine architektūra, evangelikų bažnyčia, kuri buvo pastatyta 1809 metais. Vaikštinėjant paupiu, svečiai  ypač nustebo sužinoję, kad kitoje Skirvytės pusėje yra Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis. Iškilo daug klausimų apie vietos gyventojus, jų užimtumą ir laisvalaikį. Vakarieniavome restorane, kuris įsikūręs senajame pašte. Aplankę salą svečiai įsitikino, kad gyvename ten, kur vanduo kuria gyvenimą.

Trečiąją viešnagės dieną mūsų kolegos iš užsienio praleido mokykloje. Po trumpo mokinių koncerto jie stebėjo pamokas, bendravo su mokytojais ir mokiniais, tarėsi dėl tolimesnių ERASMUS+ projekto „Sveikame kūne – sveika siela“ veiklų.

Ketvirtadienį svečiai aplankė ne vienam iš jų jau  žinomą mūsų uostamiestį - Klaipėdą ir Baltijos pajūrio kurortą – Palangą. Tikimės, kad nepaisant žvarboko oro, mūsų partneriai išsiveš tik šiltus prisiminimus...


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!