Seimo vicepirmininkas domėjosi gyventojų problemomis, pažadėjo konkrečią pagalbą
„Raudonkepuratės“ direktorė Donė Normantienė kartu su kolegėmis dėkojo K. Komskiui už tai, kad jis rado laiko spręsti vaikų darželių problemas.
Spalio 5-ąją, 6-ąją ir 7-ąją Šilutės rajone lankėsi ir su įvairių profesijų gyventojais susitiko LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis. Jis išklausė daugybės žmonių problemas, jų prašymus, kartu svarstyta, kaip būtų galima rasti geriausius sprendimus.
Pokalbiai su pedagogais
Spalio 5-ąją Seimo vicepirmininkas K. Komskis apžiūrėjo renovuotus ir dar tik renovuojamus vaikų lopšelius-darželius – „Pušelę“, „Žibutę“ ir „Raudonkepuraitę“, susitiko su kolektyvais bei aptarė aktualius reikalus.
Atsidėkodamos už rūpestį šių ugdymo įstaigų vadovės K. Komskiui įteikė padėkas, kuriose parašyti gražūs žodžiai: „Padėka už tai, kad tarp daugybės kasdienių rūpesčių radote laiko ir sprendėte problemas, susijusias su įstaigos edukacinių erdvių modernizavimu, tuo pradžiugindami mūsų bendruomenę. Linkime Jums sveikatos, energijos, sėkmės darbuose ir gyvenime. Tegul ir ateityje Jūsų gerais darbais džiaugiasi kuo didesnė Lietuvos visuomenės dalis“.
Šilutės kultūros ir pramogų centre K. Komskis dalyvavo Savivaldybės Švietimo skyriaus renginyje Tarptautinei mokytojų dienai paminėti, sveikino mokytojas, linkėjo sėkmės auklėjant jaunąją pamario krašto kartą. Švietimo skyriaus surengtoje loterijoje K. Komskis skyrė prizą – rašiklį su auksine plunksna, kurį laimėjo Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos mokytoja Dovilė Montvydienė.
Apie pabėgėlius ir kitas problemas
Antrąją vizito dieną K. Komskis lankėsi penkiose rajono gyvenvietėse, kur susitiko su žmonėmis, išklausė jų problemas, kalbėjo apie tarptautinę padėtį, Seimo naujienas.
„Dabar Seime daugiausia ginčijamasi dėl dviejų dalykų – koks bus minimalus atlyginimas, - kalbėjo K. Komskis. – Vieni, pvz., socialdemokratai ir „tvarkiečiai“, kaip pageidavimų koncerte, sako, kad užtektų nuo kitų metų liepos 1-osios 350 eurų, o „darbiečiai“ nori, kad minimalus atlyginimas būtų 437 eurai“.
K. Komskis pasakojo, kad Seime yra užregistruota taip vadinama P. Gražulio rezoliucija, kurią pasirašė K. Komskis ir kiti Seimo nariai. Jos esmė tokia – nereikėtų kiekvieną kartą ginčytis dėl minimalaus atlyginimo dydžio ar nepamatuotai siūlant jį didinti susikrauti „politinį kapitalą“, todėl siūloma jį nustatyti pusės vidutinio atlyginimo dydžio. Ir skaičiuoti tai iš praėjusio trejų metų laikotarpio. Šiuo metu, pasak K. Komskio, jeigu būtų skaičiuojama pusė vidutinio atlyginimo, tai ir būtų apie 325 eurai.
Kalbėdamas apie atlyginimus dar K. Komskis sakė, kad negali mokytoja ir valytoja gauti tokį pat atlyginimą – žmonės turi turėti motyvaciją mokytis, siekti karjeros. Pakėlus atlyginimą iki 437 eurų visa tai išnyktų. Todėl siūloma kartu su minimalaus atlyginimo didinimu vienodai kelti atlyginimus ir įvairių sričių biudžetinių įstaigų darbuotojams.
K. Komskis stebėjosi ir tuo, kad nuo šiol, priėmus šalies metų biudžetą, jį reikės vežti derinti į Briuselį. Panašu, kad sugrįžta seni laikai, kai Lietuva savo biudžetą derindavo vienoje vietoje, o dabar tai darys kitoje vietoje.
Aktuali šiuo metu Lietuvoje ir pabėgėlių iš Sirijos problema. Tokio dydžio kaip Šilutės rajonui turėtų tekti mažiausiai penkios-šešios pabėgėlių šeimos. Vienas juknaitiškis nustebo tai išgirdęs: „Tiek nedaug, Juknaičiuose tai tikrai tiek priimsime“. Bet problema yra ta, kad tie pabėgėliai turi išmaniuosius telefonus, o kadangi yra vieningi, bendruomeniški, tai tikrai susikraustys gyventi didesnėmis kolonijomis, ir dėl to gali kilti problemų – užsimanys mečetės ar pan.
K. Komskio teigimu, dabar apie 25 procentus Vokietijos gyventojų sudaro turkai, yra netgi rajonų, į kuriuos vokiečių policija nebevažiuoja – ten jų sava tvarka.
Juknaičiuose domėtasi atlyginimų padidinimu
Į Juknaičių seniūnijos salę atėję žmonės iš K. Komskio išgirdo dvi naujienas, kaip sakoma, vieną gerą, o kitą blogą. Bet pradėkime nuo blogosios – Lietuvos gyventojų amžiaus vidurkis senėja, o geroji naujiena ta, kad Šilutės ligoninės Slaugos skyriuje bus žymiai padidintas lovų skaičius.
K. Komskis sakė, kad gydymo įstaigose, kaip ir visur kitur, taip pat reikalinga konkurencija. Ir pateikė konkrečių pavyzdžių. Štai Kaune, jei nemoki medikams, tavęs visai nežiūrės, Vilniuje viskas atliekama konvejeriu. O Klaipėdoje geriausia tvarka, nes ten yra konkurencija.
Juknaitiškės socialinės darbuotojos domėjosi, kada joms bus padidintas atlyginimas, klausė, kodėl Lietuvoje yra skirtinga tvarka. Pavyzdžiui, Šilutės rajone tokios sritiems darbuotojams yra nustatytas atlyginimo koeficientas 9, o Telšių rajone – 11. K. Komskis pajuokavo, kad Juknaičiuose gyvenantis Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis neturėtų skriausti savo kaimynių... K. Komskis pažadėjo gauti visų šalies savivaldybių socialinių darbuotojų atlyginimų dydžių analizę ir tada spręsti, ar Šilutės rajono savivaldybė neskriaudžia savo darbuotojų.
Svarbiausia – žvyrkelių išasfaltavimas
Paleičiuose į susitikimą su Seimo Pirmininko pavaduotoju atėjo vos ne visas kaimas – 16 žmonių. Paleitiškiams svarbiausia buvo išgirsti, kada gi bus išasfaltuotas 1,16 km ilgio žvyrkelis prieš gyvenvietę. Mat dabar potvynių vandenys jis vis apsemia ir sugadina.
Kai K. Komskis pasakė: „Kitais metais mano pažadas tikrai bus ištęsėtas – šitas kelias bus išasfaltuotas“, pasigirdo plojimai.
Nudžiugo ir Petrelių kaimo gyventojai, iš svečio išgirdę, kad kitais metais bus asfaltuojamos 2,31 km ir 1,25 km ilgio žvyrkelių atkarpos.
Užvakar paaiškėjo, kad kitąmet bus asfaltuojamas žvyrkelis Sausgalviai-Tatamiškiai (1,23 km).
Ypač daug į susitikimą su Seimo Pirmininko pavaduotoju atėjo Tarvydų kaimo žmonių – daugiau nei trisdešimt. K. Komskis patikino, kad jau yra gautas Žemės ūkio ministerijos patvirtinimas, kad bus išasfaltuotas kelio per Tarvydų kaimą atkarpa. O vėliau bus galima asfaltuoti ir žvyrkelio ruožą Verdainės kaimo link pagal Susisiekimo ministerijos vykdomą „Zebro“ programą.
Turėjo ką pasakyti ir pašyšiškiai, ir usėniškiai
Į Pašyšių bendruomenės namuose vykusį susitikimą atėjo tik šešios moterys. Viena iš jų sakė labai pykstanti ant „Lesto“ darbuotojų. Mat jie ir pernai, ir praėjusį šeštadienį pačiame Pašyšių centre išardė gandralizdį. Naujo, ant specialaus paaukštinimo toje vietoje neiškelia, todėl gandrai kitą pavasarį vėl čia suks lizdą. Elektrikai net šiukšlių nesurenka išardę gandralizdį...
Usėnuose daugiausia klausimų K. Komskiui pateikė pats seniūnas Algirdas Rauktys.
Trečiąją vizito dieną
Ryte K. Komskis savo biure Šilutėje priiminėjo interesantus, o vėliau vyko susitikti su gyventojais.
Rusnėje seniūnė Dalia Drobnienė domėjosi, ar steigiamoje naujojoje Jūrų kadetų mokykloje pakaks mokinių. Ir kaip visada, klausė, kokioje stadijoje dabar yra estakados projektavimo ir statybos darbai.
Kintuose K. Komskio vėl buvo klausiama, kada bus asfaltuojamas kelias į Mingės kaimą. Pasirodo, yra paskaičiuota, kad šitų darbų kaina būtų kelis kartus didesnė nei įprastai. Tai visą laiką ir užkliūva ministerijų klerkams.
Vietinės reikšmės problema
Į susitikimus su gyventojais kartu vyko ir Seimo Pirmininko pavaduotojo K. Komskio padėjėjai – teisininkas Marius Savielius ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Ričardas Stonkus.
Beje, R. Stonkui Tarvydų gyventojai išsakė vietinės reikšmės problemą. Nuo šių mokslo metų pradžios maršrutinis autobusas iš Tarvydų išvažiuoja 10 minučių vėliau. Šilutėje mokiniai iš autobuso išleidžiami Taikos gatvėje. Tie, kurie mokosi vienoje ar kitoje gimnazijoje, į pamokas suspėja, o štai Pamario pagrindinės mokyklos mokiniai yra priversti kasdien vėluoti į pamokas po 5 minutes.
O po pamokų autobusas Tarvydų link šiemet išvyksta 10 minučių anksčiau. Jeigu vaikai į jį nesuspėja, yra priversti laukti kito autobuso 2 ar 3 valandas. R. Stonkus pažadėjo tarvydiškiams, kad nuvyks į „Šilutės autobusų parką“ ir pabandys pakoreguoti autobusų eismo tvarkaraštį.