Kava nuplikytas 9 mėnesių kūdikis
Antradienį nelaimė ištiko vieną Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje gyvenančią jauną šeimą - skaudžiai nusiplikė jų 9 mėnesių amžiaus mergaitė.
Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo Dariaus Steponkaus duomenimis, tėvams geriant kavą, metukų neturinti mergaitė sėdėjo ant kelių. „Netyčia jos rankytė užkliudė kavos puodelį ir mažylė apsipylė. Tai gana dažnai pasitaikanti situacija tokio amžiaus vaikams“, - kalbėjo medikas.
Kūdikis patyrė abiejų rankų ir kojų nudegimus. Anot D. Steponkaus, mergaitė pasveiks, nes paprastai tokio amžiaus vaikams žaizdos gerai gyja. „Kita vertus, kavos ir arbatos temperatūra nebūna tokia, kad giliai pažeistų. Tačiau tokio amžiaus vaikui bet koks susirgimas, o ypač nudegimas, yra pavojingas“, - tęsė gydytojas.
Paprastai tokio amžiaus vaikai vežami į Klaipėdos vaikų ligoninę, jei nudegimo plotas ir gylis yra didesnis. Mergaitė patyrė 2A laipsnio nudegimą – gilesnį nudegimą nei nudegama nuo saulės. Pagal kūdikio sudėjimą nudegimo plotas procentais buvo pakankamai didelis.
Nudegimai gydomi ir Šilutės ligoninėje, tačiau vaikams iki 1 metų amžiaus rekomenduojami gydymai Klaipėdos vaikų ligoninėje. Todėl mažoji pacientė ten ir buvo išvežta.
D. Steponkus pataria labai saugoti savo atžalas, o ypač tas, kurie yra iki 3 metų, nes jiems dažniausiai ir nutinka tokios nelaimės. Iki metų amžiaus vaikai įprastai nusidegina tėvams valgant, kai jie judina rankas ir netyčia susižaloja. Vaikai, kai pradeda vaikščioti, susipažinti su pasauliu, patys viską ima, kas ne taip padėta ir susižeidžia. Tėvai turėtų pasirūpinti, kad vaikai nepasiektų pavojingų daiktų, indų ar produktų.
Jei vaikas nudegė, pirmiausia kuo greičiau reikia pilti šaltą vandenį ant nudegimo vietos. „Tai gali būti vanduo iš upės, krano. Kuo greičiau nudegusi vieta bus atšaldyta, tuo mažesnis bus nudegintas plotas ir gylis. Negalima plėšti drabužių, nes juos plėšiant dar labiau pažeidžiama oda. Negalima dėti kiaušinių, miltų ar tepti kokius nors tepalus. Reikia pilti vandenį“, - dalijosi patarimais medikas.
Nudegus reikia skubėti į gydymo įstaigą arba kviesti greitąją pagalbą. Tik įvertinus gydytojui nudegimus, galima tepti tepalus.
D. Steponkus sakė, kad vis dar pasitaiko atvejų, kai įvairių namų ruošos ar maisto gaminimo metu karštais skysčiais nusipliko mažamečiai vaikai. Tačiau dabar tėvai yra atsakingesni ir tokių susižalojimų pasitaiko daug rečiau nei anksčiau.